Ranné hnačky

RNG

Inac na Nutrolin B, ten obsahuje podla vyrobcu len 40 milion laktickych bakterii, tj mliecneho kvasenia, bez urcenia akych a trosticku B vitaminov. Samozrejme ziadna zmienka o teplovzdornosti a kyselinovzdornosti tam nie je.Typicky produkt farmacie, na oko akoze ucinny, v skutku sa radsej ani nevyjadrim.
Takze to mozes dostat uz mrtve z obchodu, alebo to tie probiotika nepreziju cez zaludok.
A to co odporucam ma aj tak nie miliony, ale miliardy priobiotik a este aj to sa musi najmenej 1000 krat v crevach rozmnozit, aby to tie creva osidlilo a robilo nam uzitok.

RNG

Kvalitne probiotika musia byt tepelne stabilne a kyselinoodolne. Inac ich uz mozes kupit mrtve alebo ich znicia zaludocne kyseliny a do criev sa vobec nedostanu zive.
A aj najsilnejsie na trhu, s obsahmi desiatky miliard roznych kultur sa musia v crevach rozmnozit aspon 1000 nasobne, lebo osadenie criev ma az 1 kg mikrobov, najlepsie ked tam je vyse 90% probiotik.

A to mozes dosiahnut jedine tym, ze ich budes krmit mikrovlakninami(psylium, pektiny, arabinogalaktany, inulin, konjac manan)
a nie v miligramoch ale mnoho gramov denne, ked ich chces rozmnozit z malej kapsulky na kilogram.
Osobne pouzivam momentalne obcas probiotikum firmy Healthy origins, ktore tym kriteriam na kvalitne probiotika vyhovuje. Ma 30 miliard kultur, z 8 roznych druhov, ktore su tepelne stabilne a odolne proti kyselinam az do PH 3,5 tj ked ich zoberies s jedlom a napojom tak to v zaludku znacna cast prezije a dostane sa do criev.

Nescio

tak Ďakujem veľmi pekne :)) len som čítal, že silné probiotiká.. može byť Nutrolin-B ? či sú aj lepšie ?

RNG

Povedzme 2 hodiny po vypiti tej zmesy collostra a psylia zober probiotika. A opakuj to kazdych 8 hodin az tie hnacky prejdu. neskor ber obcas psylium a probiotika, pre istotu, aby sa ti zase nezvrhla crevna flora.

Nescio

Ďakujem Vám. RNG čítal som od teba príspevok.. takže ,,psylium(1 lyzica) collostrum 15 kapsul vysypanych a zmiesanych z psyliom. a opakovat to kazdych osem hodin. Potom zobrat probiotika" ??

RNG

Aby som nezabudol, naduvanie zo zaludka po zjedeni jedla je dosledok nedostatku kyselin, ked v zaludku kvasi a hnije, a rozmnozuju sa vsetky mikroby, vcitane skodlivych a to sa potom dostane do criev, kde to rozmnozovanie a nicenie mikroflory pokracuje. Samozrejme telo sa tu zmes skodlivych mikrobov snazi vyhodit ako len vie, tj hnackami.
Naprava je doplnok kyselin, ktory vytvori pre jedlom prinesene mikroby barieru=znici ich, aby sa nemohli dostat do criev.Samozrejme to zaroven potlaci kvasne a hnilobne procesy v zaludku.
Pripadne tu pomoze aj doplnok enzymov.
Travenie totiz zavisi od dostatku kyselin enzymov, mikrovlaknin a probiotik

RNG

Reasec=lomotil je skodliva chemikalia zo syntetickych opiatov, ktora spomaluje cinnost criev
ibdcrohns.about.com
Hnacky ale mozu byt sposobene nervozitou, zlou mikroflorou, zlou stravou a podobne.
Stres treba odstranit v prvom rade,
zlu mikrofloru potlacit a nahradit probiotiksmi, ktore treba zivit a podporovast mikrovlakninami, inac nemaju sancu sa rozmnozit vyse 1000 krat a tak kolonizovat creva.
Na zlu mikrofloru som pisal najma pod temou hnacky a candida, mozete si to vygooglit. Tiez na temu stres a sposoby ako ho odstranit.

Nescio

No ja málo jem biele pečivo a aj sladkosti výnimočne. Bol som aj u doktora, predpísal mi Reasec + probiotiká, ale vôbec nepomohli.