Prečo ju kontaktuje, lebo... prvá láska??

Príspevok v téme: Prečo ju kontaktuje, lebo... prvá láska??
staleuvazuj

Chcem sa spýtať, čo si myslíte o tom, keď muž, kt je vo vzťahu (dlhoročnom), kontaktuje svoju prvú lásku. Bola to prvá láska pre obidvoch, stredoškolská láska "takmer dokonalá, bezproblémová", určite to v minulosti toho muža veľmi zasiahlo, keď ho nechala. Tá žena, aj napriek tomu, že ho nechala kvôli inému, preňho stále niečo zrejme znamená. Najprv ho nechala kvôli inému a neskôr po rokoch ho prvá kontaktovala, lebo sa chcela zmieriť, oľutovala to, myslíte si, že to tomu mužovi lichotí. To ich vzájomne "zmierenie" resp. vysporiadanie si starých záležitostí prebehlo, keď bol ten muž už v novom vzťahu (kt trvá dodnes) bez vedomia jeho súčasnej partnerky. Tá sa to dozvedela až časom neskôr. Pre objasnenie ten kontakt nie je pravidelný, ale ide aj o osobné stretnutia. Ide skôr o to, že sa o ňu zaujíma, ako žije, čo robí. Ako má k tomu pristupovať súčasna partnerka. Myslíte, že to netreba preháňať so žiarlivosťou a považovať to za úplne normálne, alebo to môže v konečnom dôsledku ohroziť vzťah (ak to bude súčasná partnerka podceňovať). Ten muž to tají, lebo vie, že súčasnej partnerke to veľmi nevyhovuje, ale zároveň on s tým nechce skončiť, preto to radšej tají.
Aký vplyv má prvá láska, na život človeka? Ta ex sa rozišla momentálne po 7 rokoch s mužom, kvôli ktorému nechala môjho priateľa. Môže to medzi nimi iskriť? Jemu to môže lichotiť, že ho pred pár rokmi nechala kvôli inému a teraz "strúha dobrotu" a ona zrejme rozchodom s mužom (kvôli ktorého nechala môjho priateľa) si uvedomuje, že ten "prvý" bol predsa len najlepší.
Čo by ste robili v takomto prípade, zmierili by ste sa s tým, že potrebujú byť v kontakte, lebo to medzi nimi iskrí.
Ako by ste sa cítili, keby ste boli v mojej koži?

danielaaa

Podla mna dokaze muz milovat iba raz, dalsie vztahy kt. pridu mozu byt aj idealne, moze dotycnu lubit ako vie, ale vzdy bude mat slabost pre tu, kt. miloval aj ked pozor netvrdim, ze sa bude chciet k nej vratit, nadajboze sucasnu partnerku podvadzat, ale proste je to tak ,muz si da pozor, aby sa neklamal druhy krat :)

Ve

jednoznačne to nie je príjemná situácia, veľa žien si na toto prišli...

ja mám skôr pocit, akoby pri tej žene nachádzali nejaké pochopenie, ktoré inde nenájdu

proste si nemyslím, že je to fyzické, ale skôr emocionálne priťahovanie, ktoré časom pominie

vypytovať sa a sledovať nemá zmysel,radšej o tichosti vydržať, že to všetko skončí :-)

sisente

moja rada, bud v strehu ale nerob extremne vyciny, tym to vsetko zhorsis, musis len cakat, ak to zaiskry, zial neurobis s tym nic, ci budes tichucko trpiet, alebo hlasno kricat... je to tak, tak to v zivote chodi, su veci ktore sa ovplyvnit nedaju a musime sa s nimi zmierit. vsetko sa pre nieco deje. mozno oni boli oddeleni preto, aby si uvedomili ze k sebe predsa patria, niekedy je ten vztah tak silny, ze sa neda rozdelit ani vela, vela rokmi. zalezi vela od problemu preco sa rozisli, preco dotycna odisla do ineho vztahu, nemohlo tam byt vsetko ok, kedze sa to stalo. takzo predpovedat, mozes len verit a dufat, zazraky sa deju ;)... drzim palce