Po uraze hlavy

Príspevok v téme: Po uraze hlavy
DSL000

Zdravim,
chcel by som poprosit o rady, alebo nejake skusenosti, co mate.
Pokusim sa skratene, aj ked to moc nepojde. V marci som mal uraz hlavy. Dostal som pastou pod oko. Od vtedy mam divne pocity v hlave, tazka hlava, otupenost, piskanie v hlave (pocujem len ked je ticho), casto pocit nedostatku vzduchu (zle dychanie), nechut do jedla, nemam chut chodit medzi ludi, celkovo sa necitim vobec dobre.
Absolvovane vysetrenia:
neuroglogicke zakladne -OK, CT hlavy + cievy -OK, rontgen lebky -OK, plucne -OK, interne + krvny obraz -OK, rontgen chrbtice -nalez: blok c4,c5 - absolvovana rehabilitacia, gastro - nalez helicobacter-dva krat prelieceny, cakam na opatovny test, psychiater -nalez: psychosomaticke poruchy - lieky od septembra, citalec nezaberal, nasadena Alventa-beriem mesiac-nezabera. Doktorka mi povedala,ze uraz mohol byt spustac psychosomatickych problemov, ale zatial antidepresiva nezaberaju a stale sa citim zle.

Dakujem za Vase odpovede a nazory.

iskierka

ja som tiez po uraze hlavy. citam tvoj pripad, no mne ani zdaleka nerobili vsetky vysetrenia co tebe...
CT hlavy a rontgen lebky hej, ale chrbtica nic, oci nic, krv, nepamatam si ci mi brali, asi hej, celkovo mam teraz problem s pamatou, mam pocit ze lekari mi mohli spravit viac vysetreni, lebo ta pamat sa mi nevracia a nevracia, uz som zufala
dufam, ze teda autor temy je uz za vodou, odvtedy ubehlo uz vela casu... ach

DSL000

Ahoj,

no zajtra idem po znamosti. Este raz na ORL a asi aj k neurologovi.
Tak pojdem aj na to vestibularne.
Uvidim ako to dopadne, dam vediet.
Dakujem moc za rady.

nezabudka333

mne zistili paralyzu vestibularneho nervu, preto poruchy rovnovahy, zavraty a stazene dychanie. tiez mi najprv nikto neveril a tiez som si vypocula o psychosomatike. je najlahsie z cloveka spravit blazna miesto toho aby sa patralo po pricine

ak by ti to malo pomoct, zajdi do nemocnice v Ruzinove alebo na Antolskej, povedz ze mas zavraty a tam ti to 10 min.vysetrenie spravia

nezabudka333

no neviem, aj mna tak lekar odbil ze mam usi v uplnom poriadku, ale vestibularny aparat je nieco ine a to sa neda vysetrit obycajnym vysetrenim usi.

tiez som 2 mesiace behala po vselijakych hlupych vysetreniach az kym mi spravili to vestibularne vysetrenie a tam sa ukazala porucha. ale mnoho lekarov o vestibulari nema ani ponatia.

uz to je velmi cudne konstatovanie, ked ti ta lekarka povedala, ze by uz na uchu videla, ze nie je vestibular v poriadku. to sa neda ziadnym sposobom vidiet, iba specializovanym vysetrenim, ale to maju iba v nemocniciach, mozno preto ti to nemohla urobit. na sukromnych klinikach to nemaju, je to drahy pristroj.

DSL000

Ahoj no bol som na ProCare klinike.
Vysetrila mi usi,usny tlak, nos, horne dychacie cesty, vsetko... vsetko ok
Pytal som sa na to vysetrenie a povedala mi, ze nie je na to dovod. Ze ona by to videla v tom uchu uz keby nebolo nieco v poriadku...
Asi to bude naozaj ta psychosomaticka porucha...

nezabudka333

tak potom by to malo logiku, ak ten uder bol taky silny, ze mohol poskodit aj vnutorne ucho a jeho struktury.

pytaj sa na vysetrenie vestibularneho aparatu, nedaj sa odbit, lebo lekari casto o tom vela nevedia. povedz hlavne ze mavas zavrate, inak ta tam neposlu. robia to v kazdej nemocnici na orl oddeleni. casto sa stava, ze pacienti mesiace behaju po lekaroch, kym niekoho napadne vestibularne vysetrenie a az tam sa odhali pricina problemu.

no a ja byt na tvojom mieste, dam vediet aj tomu, kto ta tak udrel, aby vedel ake dosledky ma jedna facka a kolko behania po lekaroch kvoli tomu :-((

DSL000

Ahoj,

dakujem za radu. Urcite si dam spravit to vysetrenie.
Ono to bol dost silny uder, takze mozno... neviem, uvidime...

nezabudka333

ahoj. no podla tych priznakov co popisujes by si mohol mat problemy s vestibularnym aparatom. pytaj sa na vestibularne vysetrenie usi. takze mozno tie psycholieky uplne zbytocne jes a porucha je funkcna v uchu. aj ked sa mi nezda, ze by to jedna facka mohla sposobit, ako by na tom potom boli boxeri ci futbalisti, tam maju urazy hlavy takmer kazdodenne

DSL000

Este som absolvoval ocne vysetrenie -zistili mi len kratkozrakost a mierne zakrivenu rohovku. Dostal som okuliare 0,25 dioptrie.