ako je to s úvermi po smrti?

dellya

teraz mám trochu inú otázku:

mám dokopy dlžnú sumu okolo 14tis eur, ale mám rôzne kreditky, menšie úvery a tak a mesačne to vyjde dosť vela..
chcela by som jeden úver, ktorým by som to celé pokryla a platila len ten jeden a možno nižší.. v banke mi to neprešlo ...

Dada8

JA MAM BEZUčELOVY UVER NA TRI ROKY AK PO ROKU ZOMRIEM, TAK TU ZVYSNU SUMU BUDE MUSIET NIEKTO SPLATIT? ZIJEM S RODICMI A ONI NATO NEBUDU MAT

atm

nesplatene uvery prechadzaju po umrti tak ako ostatny majetok na dedicov v zmysle zakona, pokial to nie je definovane v zaveti inak. dedic ma pravo dedicstvo odmietnut, ale vzdy len ako celok- teda prijma/odmieta vsetko- majetok+dlhy a nemoze si vybrat len smotanu:D

0vecka

saq to byva v americkych filmoch chlap ma dlhy tak uzavrie zivotnu poistku a zariadi aby to vyzeralo ako nehoda.... popripade vobec nezomrie a manzelka zhrabne poistku a potom siuzivaju :)

dlhyy

Aj ja si myslím, že je to tak ako sa tu už písalo. Životná poistka sa vyplatí(veď na to je) a dlhy po tebe budú musieť platiť v prípade, že prijmú dedičstvo. Po tebe by ostali aktíva aj pasíva, nemôžu si vybrať iba lepšiu možnosť pre nich a dlhy ostanú len tak. Teda, ak dedičstvo prijmú, musia platiť aj záväzky.

0vecka

podla toho co som cital na nete sa zivotna poistka vyplati nezavisle na dlhoch... cize zivotna poistka sa v tomto pripade pozostalym oplati :)

??!!??

ale veď sme ti to písali laicky a aj ja.....keď chu dediť musia dediť aj plusi aj mínusi teda aj dlhy a tvoje našporené resp. nehnutelnosť. ak nechu cdediť nemusia....ak by boli "stratový" ako píše niekto nižšie a to dokonca podla nejakého §. to je všetko. a preto si myslím že máš poistku voči smrti zbytočne. ty už si tie peniaze neužiješ a tvoji rodičia sa môžu vzdať dedičstava a teda ich potrebovať nebudu a ak by si sa aj dovtedy vyliečial z dlhov a nemala by si tie mínusi tteda ver že z tých peňazí sa tešiť nebudú. pokiaľ si ale medzičasom rodinu .....potom by som sa vrhla na poistku. zatial by stačila len najaká úrazová + proti nejakým chorobám tým vážnejším.....ja žial ani živtnu nemám a to už mám rodinu.....no nie su na to peniažky. ale mám velmi dobru poradkynu....pracuje pre NBS a teda nie je na žiadnej strane č poisťovne alebo banky. vždy vyberie tu najlepšu čo sa tebe hodí. a ver že za tú urazovu platím len 13, eur a to mám v tom aj malého úrazy....teda moja vyšla nejakých 7-8 eur. mesač....bez šporenia. a navyše majú 3 dňové plnenie to znamená že do 3 dní od urazu a zaslania potvrdenia do uradu máš peniaze na účete....