Strach, uzkost, depresia

alexandra 92

Aisha mas kus pravdy, ja som 24 hodin nejedla koli zaludocnej neuroze, teraz mam tak stiahnuty zaludok, ze citim hlad a nemozem nic zjest...Strava je urcite velmi dolezita, fakt je , ze mne moc nechuti a je mi jdno co zhltnem, ked mi nechuti, len utisit pocit hladu.. Ta hypoglykemia, zaujimave, do bodky na mna sedi miro-vesely.sk, ale to by som musela mat aj v krvnych testoch ukazane a to nemam, mam len zvysenu poruchu miernu stitnej zlazy, aspon co lekari zistili, liecitelka mi zistila poruchu nadobliciek a hormonov, preto ten tras, vraj mi to sposobil noradrenalin , co som uzivala v AD. Este porucha hypotalamu, vraj serotoninu mam dost, len sa blokuje a nedostava kam ma, zkratka narusene hormony.Vraj ma takto mohla dodzubat aj hormonalna antikoncepcia, co som pred rokmi dlhodobo brala tvrdi. Co sa tyka serotoninu, ci ho mate dostatok, sa to da zistit pitim lubovnikoveho caju, ak vam po nom je divne, zle, tlaky v hlave ako mne byva, znaci, ze serotoninu ma clovek dost, tak neviem uz. Keby som nabrala aspon silu a zacala sportovat, sport je vyborny, ved nepoznam v okoli ludi co sportuju, zeby sa zle citili, boli malatny, nebodaj trpeli depresiou, uzkostami...

J111

Ja som si myslel, ze depka je nic, ale po tom, co som vidiel jednu pacientku s depkou, no ja mám dosť. Nechápem, že depka dokáže človeka tak brutálne odstaviť.

aisha5

No, toto co napisem sa vam bude zdat vrcholne nepodstatne. Ale. Kazdy, kto si zavedie zdravu a vyvazenu stravu, pravidelnu, nebude ani tusit, co to depka je. Ja som tomu neverila, pokial som sama nevyskusala. Na internete som si precitala vsetko o dobrej strave. A vyradila som: sladene vody, bublinkove vody, sladkosti, bielu ryzu, biely chlieb, biele cestoviny - toto vsetko som nahradila celozrnnymi, za ziadnych okolnosti nejem vyprazane jedla, fast foody atd. Pijem iba cistu vodu alebo bulinkove caje, kazdy den mam zdrave ranajky, takisto jem vela ovocia, zeleniny, salaty. Vyradzujem vyrobky, ktore obsahuju vela eciek atd... Verte mi alebo nie, ja sa citim silna, ako psychicky, tak aj fyzicky uz asi 2 roky. Prezila som aj hrozne problemy, ktore som riesila logicky a s nadhladom. Po depresiach ani stopy!!! A navyse asi 90% populacie trpi HYPOGLIKEMIOU a ani si to neuvedomuje a myli si to s depkami. Vygooglujte si to a porovnajte svoje sympotmy. Mozno ste uplne zdravi, len mate zlu stravu. Hypoglykemia vznika aj vtedy, ak nejete nic 24 hodin. Symptomy su: Trasenie ruk, dezorientacia, celkova uzkost, slabost, nervozita atd... Toto nieje depka, ale zle stravovacie navyky...

alexandra92

veru bola som u dvoch, u kazdeho raz, mam pocit, ze sama by som mohla robit psycholozku, mam toho nastudovane, rozumiem svojim pocitom, viem o tejto chorobe vela, len najst tu vieru v sebe a mne nepomoze, aby do mna niekto hustil, ze mi to prejde, ze sa z toho dostanem, ked mi je najhorise, nepomoze mi to, ked je lepsie, sama si to vsugerovavam, nemam dovody rozpiplavat krivdy zo zivota, ktore som zvladla v pohode, ako iny ludia, vzdy som vedela zabojovat, ked bolo treba..Myslim ze pokec so psychologom u mna 0 bodov, ale chcem ist na regresnu terapiu..

Meretseger

No jo, viera je suppa vec, hoci ja by som k takej liečiteľke nešla práve preto, že týmto typom absolútne neverím. Hľadám "vieru" (v seba) u psychológa, a pripadá mi to ako fundovanejšie hľadanie nejakej pomoci než čakry, etc., ale proti gustu žiaden dišputát:)
Nezbavila som sa všetkých príznakov, to určite nie, bohužiaľ. Ale určite sa mám oveľa lepšie než na začiatku liečby, aspoň si už každú chvíľu nesnažím siahnuť na život:)
No čo, raz v oblakoch, raz v riti, tak je je aj bez depresií, aj bez maniodepresie a emočne nestabilnej osobnosti (ktorou trpím a kt. mám, takže tieto výkmity sú vcelku "normálne" :D). Takže pokiaľ ide o mňa, myslím, že lietanie z extrému do extrému je proste moja osobnosť a omnoho lepšie to nebude :D
Whatever, nelámem si nad tým hlavu, a i tým sa môj stav zlepšil... Tuším som to prijala. A k tomu mi nepomohli lieky, ale skôr tá terapia, nechceš sa vybrať týmto smerom? Pokecať si s psychológom?

alexandra 92

este som zistila, ze najvacsie percento asi k uzdraveniu sa z tohto a vsetkych chorob je viera, ze bude zas dobre, ze to dokazete, zvladnete, najdete tu silu vnutornu, u mna je to raz hore , raz dole, ked je dlho zle, uz neverim, ked sa polepsi, zas mi svitne nadej a tak dokola...

alexandra 92

Dnes som este ani nevyliezla z postele, kede som celu noc nespala, trocha som si teraz zdriemla, ale aj tak nechut z nej vyliest aj ked ma hlad muci, uz 24 hodin som nejedla, co mam zal. nervozitu, idem cosi zhltnut, esteze mam dcerku na prazdninach a nic nemusim...

alexandra 92

lieci energiou, v lete mi doslova zachranila zivot, nemohla som uz vela dni ani oka zazmurit a po jej zasahu a precisteni sa mi velmi ulavilo, dala zo mna dole vsetko zle, vyrovnala cakry, organy, ale nejak mam pocit, akoby som bola kazdym lieicenim imunnejsia na tie energie, co mi kedysi pomahali,bola mi takou ochrannou barlickou, lieky mi akosi nepomahali, tak som ich pred 3 tyzdnami zrusila, upadam do beznadeje, ze sa z toho neda dostat, ze mi uz nik a nic nepomoze, vzdy ked sa mi polepsilo, chytila ma nova nadej, sila, ze to zvladnem, ale ked uz par mesiacov idem hore a potom zas padnem na rit, ze sa par dni citim strasne, ze ledva prezivam, uz mi to znacne odobera vieru...Myslis Meretseger, ze si sa uplne zbavil vsetkych priznakov a ze fungujes normalne? Ak ano to je super,polka uspechu, druha polka bude zit aj bez nich...

Meretseger

AD je dosť a treba len hľadať ten správny. Pokiaľ viem, skôr neliečené psych. ochorenia menia osobnosť, a nie lieky na ne.
Liečiš sa u liečiteľky, vravíš? Čo je to za liečbu?