Strach, uzkost, depresia

Alexandra 92

dakujem za rady, AD sa bojim, lebo uz som ich brala a nepoamahli mi, navyse nikdy neviem, co to so mnou porobi, co ak budem nejaka nepricetne, zmenena osobnost, apatycka, lahostajna, pripadne ma zasa nezbavia problemov a zaneplesia a rohadzu akurat ine hormony v tele, z coho sa teraz liecim u liecitelky. V noci som mala atak, myslela som, ze si uz zavolam sanitku, z lexaurinu som zaspala tak na hodinu a tie nocne mory a tep 120 na minutu, piskanie v usiach,trasenie, zaludocna neuroza, no hrozne....Ved ake je to liecenie, malokto bral lieky, co mu sadli a chvalil si, potom vyadil a mal pokoj, takych je ozaj malo, je to smutne vsetko, ako sa depresia a podobne lieci, lieci a nic sa v podstate nevylieci len potlaca a stastni jedinci, co sa z toho dostali, myslim tych, co su uz bez liekov a nemaju ani stopy po tejto pliage..

Meretseger

Ahoj, mnoho ľudí nechce brať AD a, pravdupovediac, vidím v tom akýsi predsudok, ale podľa mňa ide tak trochu aj o placebo efekt...
Ako píše chlapík66, AD ti upraví hladinu serotonínu v mozgu, nízka hladina tohto neurotransmiteru je endogénna príčina depresie, na to lieky brať viac-menej musíš.
Na AD som viac než rok a myslím si, že prežívam aj vďaka tomu, že verím, že mi pomáhajú:) Beriem Zyloram, nie je to žiadne utlmovadlo, mierne vedľajšie účinky ustúpili po cca dvoch týždňoch.
Vidím, že nechceš brať lieky, ale to, čo popisuješ, moc dobre poznám a poviem ti, že keby som nezačala s psychoterapiou a medikáciou, tak tu už nie som.

ffhrfhr

to som este ja chlapik66, neprihlaseni samozrejme. Ja som mal tiez depky triasli sa mi ruky hlava nic ma nezaujimalo. jedneho dna som zasiel za ujcekom psych. a bolo. proste 50ml. velaxin uzival som 3 roky, potom som ho postupne vysadil a som v pohode-cisti. keby nie tej chemie tak to zvladnem ovela tahsie, ale zasa by som sa dozvedel kopec veci o svojom vnutrajsku - aky som. Antidep. ta kus zmenia ale len v case ked ich uzivas. Zaujimave je ze tie stavy zacali po 1 roku ako mi zomrel otec. Skus ten lubovnik, chmel ale co ja viem, kiez by ti pomohli.

chlapík66

neviem ake stavy prezivas, mohla by si upresnit-mas strach, paranoje, si smutna, nechce sa ti. A upresni ci tvoje povinnosti suvisia nejak so stretavkov s ludmi, ci nemas strach z tych ludi? z kontaktu ?Alebo ta len nemotivuju k niecomu novemu? Proste nic ti nedaju, neobohatia ta. A preco tak radikalne proti chemii? Ved chemiu vymyslel clovek a ten je z prirody. Hranica bio a chemo neexistuje. Ved samotne skrtnutie zapalkou je chemicky proces ako aj travenie napriklad v dutine ustnej atd. Skus siahnut po tabletockach. Serotonin inak neziskas, je to ochorenie mozgu ako kazde ine. Naco preckavat zle chvile. /inak lubovnik/. Prajem ti uprimne aby si prezivala hromady stastia denodene, caf

renee1

doporučujem pohanku a pohankovy čaj denne. je to zdrave, lacne. vzdy ked citim, že sa depka bliži, alebo vnimam smutok, začnem, pit čaj a jest pohanku na rozny sposob. obsahuje totiž množstvo B vit a tryptofan, ktory obsahuju prave antidepresiva.

Alexandra92

Dakujem pekne za rady, je nas naozaj vela, az nechapem, co je to za doba, stale toho pribuda..
RNG prosim, co je spolahlive z doplnkov proti depresii, uzkosti, namiesto antidepresiv, pomaha naozaj to 5HTP , lebo este nieco k tomu treba? Kolko sa toho ma brat denne, kde to kupim prosim.
Beriem uz len minimalne davky liekov, chcem to vysadit, aj tak mi robili tie tabletky zle, je vobec nieco, co nahradza antideprsiva na trhu? Beriem Zinok, Stressvit od Jamiesonu , je tam vela B vitaminu, Omega 3, detoxikujem sa Joalis kvapkami...

RNG

Telo potrebuje z mineralov nielen vapnik a horcik, kosti obsahuju aj draslik, zinok, bor, stroncium aztd, , a samozrejme rozne organicke latky.
Preto je dobre brat s dobrymi mineralovymi doplnkami, kde su vsetky spomenute v spravnom pomere a dobrej organickej vazbe aj nejake zelene.
No a treba si napravit travenie, aby sa to vsetko lepsie absorbovalo, tj az z roznych potravin.
Totiz tetania je casto dosledok zleho travenie a absorbcie.
Kvalitne zelene su napr praskova spirulina, najlepsie pestovana v morskej vode, z velkych hlbok, kde je dosial velmi male zamorenie a vsetky potrebne stopove mineraly.
Spirulina Pacifica je taky produkt, a v 453 gramovom baleni(1 lb) je okolo 36 dolarov, pozri napr na Iherb.com alebo na rozne ine internetove obchody. Spirulina sa lepsie travi ako chlorella a prasok neobsahuje tabletovacie pridavne latky, ako musis dat do tabletiek, aby drzali spolu formu.
Ja si miesam 1-2 lyzicky(2 az 4 gramy) do jogurtu, doma vyrobenom a prichutenom len ovocnymi neprisladenymi koncentratmi.

werdza

A tiež mám tetániu a veľmi mi na to pomáhajú, už som vysadila vápnik, horčík s Déčkom, lebo tie riasy majú 4000 vitálnych látok, takže všetky teluprospešné vitamíny, minerály, stopové prvky. naozaj sa už cítim lepšie, ja som mávala také stavy tetánie, že som sedela pri telke a začala som sa celá triasť, tras hlavne pravej ruky sommávala skoro celý deň, ledva som v dvoch rukách udržala pohár a bála som sa krájať nožom, tak mi to nakrájala radšej mamina...Doktor mi na to predpísal lieky, čo sa dávajú aj na epilepsiu, ale po prečítaní letáku a tých strašne veľa nežiadúcich účinkov som ich ani nezačala brať, tak si kúpil v lekárni od jamiesonu mix na kosti- Vápnik, jorčík a D a ešte samostatný horčík, tie záchvaty triašok a neprijemného tŕpnutia prstov mi na čas ustúpili, ale potom sa zase vracali a tietoriasy beriem druhý mesiac a ani razsom nemala triašky a tetániu len asi týždeň, keď práve tam mi riasy vyživovali bunky.

werdza

QAhojte, ja beriem prírodné kapsule z mixu štyroch sladkovodných rias a už nemávam, také stavy úzkosti, ako som mávala, dokonca aj naša kamarátka, ktorá ich tiež berie a keď jej nedávno zomrela mamička, tak nemala triašky a sa z toho dostala veľmi rýchlo. pre viac info mi píšte na mail: werdza@azet.sk pošlem leták. Balenie je na mesiac, berie sa6 tabletiek denne a stojí50 eur. a riasy sú potrava, takže sa netreba ničoho báť,vyžiujú bunky, sú najvýživnejšie na planéte...

nestastko111

to by aj mna velmi zaujimalo. nechcem brat farmakologicku liecbu, pretoze na jdenej strane pomaha, ale na strane druhej je to predsa len telu cudzia latka, kt. robi zmeny nasilu a nelieci priciny problemov... :((( ja mam tetaniu a uzkostne stavy, uz som mala aj lahku soc. fobiu, a teraz si opat prechadzam zlym obdobim... :( je smutne, kolko nas je, vsak? :/