Spotene ruky

LUKAS 24

aj ja mam problem s potenim ruk a dobre je pouzivat driclor na ruky predavaju to v lekarni stoji to okolo 7eur a pomaha to vzdy na noc potriet na ruky a nechat posobit je to taka gulicka.

lynda

Kedysi som mala ten istý problém, spotené ruky. Treba si dať vyšetriť štítnu žlazu, zrejme máš zníženú činnosť.Po nasadení liečby sa mi prestali potiť dlane.

Anastazia1

JE TO SIALENE, RUKY SU STALE SPOTENE, UZ NEVIEM AKO DALEJ, UZ SOM SA AZ ROZPLAKALA KOLI TOMU A TO BUDEM MAT O CHVILU 20 ROKOV !....UZ MA TO FAKT NEBAVI !! TEN STRES MA ASI ZABIJE...CHCEM TAK VELA ??? LEN SUCHCE A TEPLE RUKY, NIC VIAC !! OCH KIEZBY NA TO EXISTOVAL LIEK, KIEZBY SA TO DALO ZMENIT, KIEZBY....SNAZIM SA NA TO NEMYSLIET A TVARIT AKO JE VSETKO OK, ALE KAZDE RANO KED IDEM DO SKOLY, ALEBO KED MAM PODAT RUKU NIEKOMU V KOSTOLE, NEVLADZEM ANI DYCHAT, UPLNE SOM AKO V TRANZE. RUKY MAM LADOVE A UPLNE SPOTENE !!! AZ MI Z NICH TESIE POT...NIEKTO SI TO NEVSIMA A NEVADI MU TO, ALE KED NIEKTO NA VAS POZRIE S TYM POHLADOM, ZE CO TO MAS PREBOHA S RUKAMI TAK MAM CHUT SA PREPADNUT POD ZEM !!! AKO DALEJ LUDIA ???? CO BUDEME ROBIT ?? VERIM, ZE RAZ PRIDE CLOVEK A NA TUTO OTAZKU MI KLADNE ODPOVIE ! A JA BUDEM MOCT, ZIT ASPON TROCHA MENEJ STRESUJUCI ZIVOT A HRDO BUDEM PODAVAT RUKU !!!!!!...CAKAM A VERIM ! DRZTE SA !! :)

jojo177

Ja mám taky isty problem ako vy dlane sa mi potia od 13 rokov a uz mam 17 je to otrasne a strasne trapne ked si podam ruku alebo hram PS3 a joypad je cely mokry neda sa nic chitit do ruk. Niekedy rozmyslam ze by som najradsej odrezal ruky :D .Ale ja asi viem s coho to mam zo stresu ked odpovedam tak sa az trasiem snazim sa ovladat ale vytazi to nadomnou. V skole som nemal ani jeden den aby sa mi nepotili ruky. Rano ked dojdem do skoly sa zacnu potit a o takych cca 5 az 10 minut vydiet az kvapky na nich a doslova mi z nich kvapka. A zase doma su vecsinou suche a teple ale niekedy viac spotene ako v skole a velmi pomaha dlhsi cas drzat ruky pod uplne ladovou vodou cca 30 sekund a mam ruky takmer suche ale tiez su trochu spotene umyvam ich cca 30 krat denne nic ine nepomada. Rozmyslal som ze pojdem na operaciu ale jedine trvalu odstranit potne zlazi aby som mal az suche a hladke az ruky po takych tuzim.

sajmonka

Ahoj...mam presne ten isty problem ako ty a neviem si s tym dat rady...je to velmi neprijemne...a este ktomu chodim na zdravotnu a tam je ten kontakt dotykovy velmi dolezity ale je to fakt neprijemne ked sa mam niekoho dotykat so spotenymi rukami...ja som fakt zufala z toho

fgf

strach a uzkost nadmerne potenie nesposobuju, len ho zhorsuju...ako je mozne, ze ma niekto vobec strach, ze sa spoti? no tak, ze uz sa mu to vela krat predtym stalo; zdravy clovek sa ale nikdy nespoti(s vynimkou stresujucich situacii) a preto sa unho ani nevytvori uzkost z potenia...ako je inak mozne, ze napr. ja a mnohi ini sa potia aj ked su doma na gauci, oddychuju a vedia, ze do konca dna nestrenu ziadnu osobu? co je na oddychovani stresujuce? nic, a predsa sa to potenie castokrat neda zastavit...vyskumy dokazali, ze to ide takto pot>uzkost>viac potu>vacsia uzkost>... keby sme hyperhidrozu nemali, tak by sme ani nikdy uzkostlivi neboli...
a inac obdivujem tych, ktori si to ani nevsimaju, ze sa nadmerne potia, alebo tych, ktorym to vobec nevadi...ako moze niekomu nevadit ked ma napr. podat ruku 3 ludom pri zoznamovani a vsetkym poda mokru prepotenu ruku? velmi dobry dojem to neurobi...alebo vela chlapov sa kazdodenne zdravi podanim ruky(v mojom pripade spoluziaci) no a ja sa tomu musim vyhybat..