psychicka slabost - zmierit sa alebo odstranit

Príspevok v téme: psychicka slabost - zmierit sa alebo odstranit
veves

psychicky slabsi a labilnejsi ludia by podla vas mali trenovat a stat sa odolnejsi alebo sa s tym naucit zit a vyhybat sa takym situaciam.
napr. niekto kto neznesie zvyseny hlas, pohlad alebo vedomost o smrti zvierata ho odstavi na dlhe tyzdne, nieci podrazdeny ton ho rozrusi, neznesie zle reci a ohovaranie, pretoze ma pocit akoby padol do hnoja.... otazka ci je to normalne je blba ale zit s tym, ze to tak proste byva alebo sa naschval takym veciam vystavovat.

pozri-

...ja by som skor povedala CITLIVY LUDIA nie PSYCHICKY LABILNEJSI...
TO JE ROZDIEL
skor psychocky labilnejsi ludia ohovaraju a tak...
ale aby som odpovedala na otazku-niekedy aj zo SILNEHO COVEKA sa moze stat CITLIVY CLOVEK-tam je to len otazka casu...
a co na to plati-asi len jedna vec NAUCIT SA Z TYM ZIT...
bojovat proti tomu sa neoplati-ale ak sa da -ozvat sa-pretoze mlcanie je tiez niekedy zle-ale ak sa ozveme tiez to stale neprinesie uzitok...
naucit sa byt diplomat-ako sa hovori...
a naucit sa kedy sa ozvat a kedy byt ticho...
dnesna doba je velmi kruta-tak ci urobime tak a ci tak-stale nevieme kedy je to dobre a kedy zle...

atm

clovek je organizmus a kazdy organizmus ma atribut prisposobivosti sa prostrediu. inak by nemohol existovat. ak ti vadi nizka teplota, vystavuj sa nizkej teplote a zvyknes si. ak nedokazes spravit ani 5 klikov, trenuj to a casom ich spravis aj 200. ak sa bojis hadov, prichadzaj do kontaktu s hadmi, kup si nejakeho ako domaceho milacika a nadbytocny strach pominie (zostane len zdravy respekt). ak ti vadi hluk, vystavuj sa hluku a casom ta to otupi - prestanes si ho vsimat. ak sa bojis ludi, najhorsie co mozes spravit je zacat sa im vyhybat - nic si nevyriesil, len to stav este zhorsi, reakcie strachu a rozrusenia na nich budu este citlivejsie, prehnanejsie a intenzivnejsie - navyse clovek je spolocensky tvor priam z genetickeho a evolucneho hladiska, teda potrebuje ludi. ak ich nema, zblazni sa. na otazku co s tym som uz hadam odpovedal.