Mam problém niekomu sa pozrieť do očí

Príspevok v téme: Mam problém niekomu sa pozrieť do očí
patrik123451

Dobrý mám 19 rokov a taký problém nemôžem (nie nechcem) sa ľuďom pozrieť do očí. Ani čo sa týka rodiny ani kamarátov. S rodinou to nevadí lebo už sú na to zvyknutý odkedy som bol malý. Ak sa pri konverzácii napríklad s priateľmi niekomu "nasilu" pozerám do očí ani neviem presne opísať ako sa vtedy cítim každopádne po chvíli sklopím zrak. Ešte som si všimol jednu vec a to, že sa mam veľký problém sústrediť na to čo priatelia hovoria pokiaľ sa niekomu pozerám do očí. Niežeby mi ušla podstata rozhovoru ale niektoré veci akoby som si nepamätal presne. Dosť to prekáža hlavne keď stretnem s partiou niekoho nového a niesom schopný sa mu pozrieť do očí. Takto už o mne 3 dievčatá povedali, že som nejaký čudný po 10 minútach čo ma poznali asi preto, že miesto na nich som pozeral na chodník.
Inak od malička mám problém si zohnať kamarátov vždy som bol skôr typ ktorý sa hral sám namiesto s kamarátmi. Píšem to pretože si myslím, že to môže spolu súvisieť

Anna0

Ked sa neviete pozriet do oci alebo vydrzat pohlad druheho cloveka tak to je bud urieknutie alebo mate zoci..vtedy to je tak
Kto chce,tomu poradim co urobit,kto na to neveri,netreba ani pisat to je zbytocne aveselovska0@gmail.com

pedag

Oni sa Vám chcú pozrieť do vašej duše, že aká je. Či je dobrá, zlá a pod. Ono sa dá proti tomu brániť a to tak, že ich dnu nepustíte, blokujete ich enter. Ono je to asi paranoidné, ale čo na tom? Ale čo ak nie?

DpP4

ludia su velmi rozni, niektori to vyslovene miluju cvicia sa na vas- ze vas akoze prinutia sklopit zrak a vtedy tam velmi citit taky nejaky psychicky tlak, iba mna stale prekvapuje, ze nerozumiem o co im vlastne ide, co vlastne chcu - iba to ze ja ten zrak sklopim...?ja mam taky pocit,ze to niektori ludia vyslovene miluju, pri takomto kontakte a zrakovom vzdy sa stretavaju dve rozne osobnosti,kazde stretnutie je kontakt roznych ludi, rozne psychicky stavanych ludi,ked sa uz trochu poznaju tak je to trochu ine, uz cosi o sebe vedia...chce to trochu "cvik",

Miro27

Nic si z toho nerob, ja tiez ludom nepozeram do oci, nemam to rad, rovnako ako psi, a uz duplom nie, ked sa niekto narocky na to sustredi a chce aby som sa mu dival do oci, max co viem je na sekundu a potom musim odvratit zrak a koniec

911Katka

Tiež mam takýto problém, je to s tým ťažke v žovote, hlevne ked si uvedomujem že je to problém, ktorý neviem prekonať :D a potom je situácia ešte viac trapnejšia. hľadám nejakú odbornú pomoc práve

atm

mat problem nadviazat a udrzat ocny kontakt svedci o nejakom psychickom probleme spojenym s komplexmi a podobne. takze okrem riesenia dosledku (nasilu sa niekomu divat do oci a trenovat) treba pouvazovat aj nad pricinou, ktora za tym stoji, pretoze jedna pricina moze vyvolavat aj viac dosledkov podobneho charakteru..