odsudzuju ho!

Príspevok v téme: odsudzuju ho!
zorne

Ja studujem v Rakusku a moj priatel je "typicky dedincan"...moji kamarati a mozno aj rodicia si myslia, ze ma "brzdi".. skaredo povedane: je pre mna prilis primitivny. Ale oni nevidia, ako sa ku mne krasne sprava, ked sme sami.. laska je pre mna dolezitejsia ako uspech.No aj tak ma trapi, ze sa tak moji blizki na neho pozeraju.. ako to mam riesit? vysvetlit ostatnym, ze mam iny rebricek hodnot?

xy:)

vacsinou rodina aj priatelia vidia, ci sa k tebe priatel hodi, alebo nie.. ale nie vzdy. ale je to iba na tebe, ak za nim stojis, tak je to v poriadku. pokial si spokojna, nie je co riesit, ostatni to budu musiet akceptovat.

atm

tak si najdi nejakeho vychcanejsieho ktory ta bude psychicky terorizovat a klamat, potom budu mozno tvoji rodicia konecne spokojni

lost

no ale to je relativne.

ciele sa daju dosiahnut aj "s laskou na pleci" ... a dokonca je relativne, ci je to s tym zlozitejsie alebo jednoduchsie..

ba priam si dovolim oponovat, ze ak je ta laska (tj zena muza) dostatocne "uzitocna" tak moze v uspechoch pomoct viac, ako keby isiel clovek "solo" ;)

"zit pod mostom" - myslim ze to si myslel metaforicky, napr nieco ako "zit v panelaku v petrzalke, prakticky s nejakou Fabiou a jednou dovolenkou v Chorvatsku a s detmi na krku"
lenze pre niekoho to staci a pre niekoho nestaci ani 1 vila na Kolibe, 1 v karibiku, dalsia v Hollywoode a dalsia niekde hocikde, plus dve jachy a tri lietadla..
je to uspech ?

aj to sa da dosiahnut "s laskou na pleciach" ;)

clovek ma cas obmedzeny, avsak dolezite je ako si ho dokaze usporiadat, konieckoncov ako je mozne, zeEinstein stihol tak vela a niekto nestiha nic?

jednoducho... to nie je pravda ze nemozes mat obe a naraz a bez toho aby sa navzajo negovali..

ale tak je to relativne :)

ale jedno je iste - pokial vies co je uspech pre teba (tj. vies co chces dosiahnut), tak si prakticky za polkou vody.. niekto ani nevie co chce :P :D

moucha

uspech-uspesne dosiahnutie osobnych cielov a priorit v zivote. podla mojho nazoru ale laska nemoze byt prvorada, pretoze ak mam byt zamilovany a zit pod mostom alebo byt pricinou lasky nejaky šmejd (smetiar pripadne zlodej) tak za taky zivot o hovne nestojim..

lost

pokial nezadefinujes co je to uspech, tak nemozem porovnavat.

co je uspech?

kariera? aka? zhromazdovanie bezcennych papierov, popripade nehnutelnosti za ktore si v starobe kupim krasnu a mladu lasku?
alebo kariera ako lekar, ze pomozem co najviac ludom ktory to potrebuju ?
alebo body building, ze budem ako Arnie?

uspech je relativne slovo - pre niekoho je uspech vidiet cely svet, byt na kazdej party a pre niekoho mat na smrtelnej posteli vnucata ktore prave oznamuju ze spravili cerveny diplom, ci pravnuccata ktore prava vyslovili "pradedo" ?

moucha

lost. maly dotaz:podla teba sa daju vobec porovnat slova laska a uspech? na uspech spominas cely zivot s usmevom a radostou na srdci, na lasku s ranou na srdci. a v slzach

zorne

nad tym som nerozmyslala... ale to uz mam potom v podstate jedno, ci sa budem terichat z tej alebo tej dediny do viedne :D zo slovenska to nemam tak daleko a na to pendlovanie vlakom som uz zvyknuta...no ved uvidime :)
ale rodicia stavaju dom, v ktorom je extra pre mna spravena navyse izba v podkrovi...nevadilo by mi byvat s rodicmi, mozno naopak :) na slovensku mam svoje zazemie a nechcem o neho prist len kvoli tym lakavym cislam v rakusku