Dyshidrosis?

Príspevok v téme: Dyshidrosis?
tereza79

dobrý deň,obraciam sa na Vás pretože už neviem ako mám postupovať ďalej,asi 2 mesiace po pôrode sa mi začali strašne potiť ruky,čo sa mi dovtedy nikdy nestalo,normálne mi na nich stáli kropaje potu,potom to prešlo a začali sa mi tvoriť na rukách malé pľuzgiere v ktorých bola taká priehľadná lepkavá tekutina.Tie sa mi potom vysušovali ošúpali, ruky mi popraskali až do krvi a začalo sa mi to hojiť,ešte to nebolo ani poriadne zahojené a pľuzgiere sa mi začali tvoriť nanovo občas bol niektorý zahnisaný,niekedy to svrbelo, niekedy nie bolelo to až vo fáze keď mi začali suché ruky praskať.Bola som u kožného lekára,ten mi dal kortikoidnú masť kázal k tomu kúpiť niečo na premastenie a nedávať ruky do vody alebo ak,tak čo najmenej.Bola som tam opakovane,na chvíľu mi to pomohlo ale nikdy sa to nezahojilo úplne,testy a krv mi brať vraj nebude,pretože keď to nieje zahojené tak by boli výsledky skreslené,takže to nemá význam.Vraj mám prísť, keď sa mi to zahojí,čo sa nestalo.Tak som navštívila druhého kožného odborníka.Pani doktorka mi dala ďalšiu kortikoidnú masť,vzala ster z úst aj rúk aj vzorky šupín z rúk čo sa mi šúpali a poslala to na rozbor,z úst mi vyšla pleseň na ktorú mi dala patričné lieky, ktoré obsahovali 2 teblety,jednu som vzala hneď a druhú o týždeň,vraj by to malo byť ok,z rúk mi vyšla pleseň dostala som znovu kortikoidné krémy asi 3 druky + nejaké antimykotické krémy a premasťovať excipialom a takto to ide dookola už 9 mesiacov,ruky sa mi trošku polepšia, ešte to nie je ok a už sa mi robia pľuzgieriky potom vyschnú a ošúpu sa a tak dookola.Myslím že tých kortikoidov je už asi veľa,nieje nejaká iná možnosť?alebo nejaké čaje?Prípadne homeopatiká?dosť tie ruky bolia keď praskajú a ani diéta ani krémy nepomáhajú,neviem čo mám robiť.

Annie2

Ja mám to isté a neviem čo mám robiť. Kortikoidná masť mi moc nepomáha, pretože aj tak sa mi takmer každý deň tvoria nové bublinky. Mám to na 2 prstoch ale je to hrozné.

Neviete niekto prosím niečo poradiť?