Au-pair v Amerike

Príspevok v téme: Au-pair v Amerike
zuziiik

tento rok končím výšku a chcem íst na rok do ameriky pracovat ako au-pair kvoli naučenia sa jazyka a zároven by som tam aj študovala. Angličtina mi ide poslabšie. Vie mi niekto poradit, ako dlho trvá kým sa do toho dostanem? Nebojím sa rozprávat, mám na jazyk aj cit, ako dlho vám trvalo, kým ste boli so sebou spokojní? Bratranec ma odhováral, že amerika sa neoplatí, vraj je velmi daleko, ked sa niečo stane, neviem sa tak rýchlo dostat domov a aj so zdravotným poistením je to horšie, lebo je tam zdravotníctvo velmi drahé. V januári sa pojdem informovat do agentúry. Najradšej by som šla do californie. Da sa vybrat oblast, alebo to mi oni vyberú? Bol niekto z vás takto v amerike pracovat? Budem vdačná za hocijakú radu, čo vám tam chýbalo, akí sú ludia, kolko ste platili agentúre,.... dakujem

jankaaaaaaaaa

este som chcela dodat, ze mozno v anglicku by si mozno aj nasla slovensky alebo cesky hovoriacu rodinu, ktora hlada opatrovatelku.

jankaaaaaaaaa

v anglicku je v priemere teplejsie ako u nas a zrazky taktiez niesu ovela vyssie ako u nas, teda zalezi od lokality.
amerika je krasna krajina. no mozno na zaciatok by si mohla skusit to anglicko. tam su na pristahovalcov zvyknuti. ale je to na tebe, uvidis potom v agenture ze co ti poradia. drzim palce

zuziiik

Už mi to viacerí ludia navrhli, viem že to vyznie hlúpo, ale anglicko ma neláka a hlavné je to, že ja chcem íst niekam kde je teplo, milujem pekné počasie. A viem to aj porovnat, ked som bola v nemecku, celé dni tam pršalo, bolo 15 stupnov a ja som musela byt s malou vonku, v jednej ruke kočík, v druhej dáždnik, zakryt kočiar igelitom, ktorý stále odletel, prišla som celá zmoknutá. Kvoli tomu chcem ameriku, ale ak to bude velmi drahé tak možno sa prikloním k tomu anglicku. No v januári idem do agentúry, uvidím čo mi povedia, aké sú podmienky, kolko by ma to vyšlo

jankaaaaaaaaa

nerozmyslal si nad anglickom? amerika je strasne daleko a draha. anglicko je na "skok" a jednosmernu letenku zozenies aj za e

zuziiik

ano skúsenosti mám, v lete som bola v nemecku starala som sa o 5 mesačné babatko, pred rokom zas o dvojičky ktoré mali 1,5 roka, a pred 3 rokmi o 9 ročného chlapčeka. Takže toho sa nebojím. Mám tiež skúsenosti so zahraničím, len v tej angličtine nie som si taka istá,nehovorím že neviem vobec, len to nie je plynulá angličtina

jankaaaaaaaaa

mas vobec skusenosti s opatrovanim deti? a myslis ze ta vobec niekto zamestna ako opatrovatelku pre dieta ked neovladas jazyk???
neviem ako ty, ale ja by som pre svoje dieta urcite taku pestunku nenajala. ktora ani nema skusenosti s detmi, ani sama vlastne nema a navyse ani nevie poriadne jazyk.
mala by si si asi najst inu pracu

zuziiik

pretože študujem dialkovo a dialkári takúto možnost nemajú, inak by som ju už dávno využila. Cez leto som bola v nemecku, to bolo v pohode, ale nemčina mi ide dobre, angličtina- len základy, skor rozumiem ako rozprávam...

atm

a co si nesla na vymenny pobyt cez erasmus?
inac ja som takto nebol nikde, ale ak mas k jazyku cit a si vnimava tak sa do toho dostanes rychlo... navyse aj ludia s ktorymi sa budes v rodine stretavat sa budu s tebou automaticky rozpravat pomalsie, s dorazom na vyslovnost atd. co som mal kamaratku ktora bola v gb, tak ta si niektore vety od nich nechavala normalne napisat na papier a potom to prekladala so slovnikom:D... a pohoda:) ze si casom zvykla