Antikoncepcia - Lindynette 20 - máte skúsenosti?

iba radím

ja som brala lindynette 3 mesiace, prvy mesiac ako tak v poriadku, bola som tam dole troška suchšia čiže pri sexe bol menší problém ale potom to začalo, prsia ma boleli stále, silnejšia a dlhšia menštruácia, pribrala som cca 4-5 kg a to len za 3 mesiace, musela som ju vysadiť a začať s inou. Ale tak niekomu sadne niekomu nie, všetky sme iné :)

Ari

Gerbera:
Ja keď som vysadila som mala o niečo dlhšiu menzes ako pri tabletkách... A bábo sa podarilo na tretí mesiac... :)

Aluska:
Vďaka za radu. Včera sme už o tom hovorili s priateľom, asi ich vysadím úplne a bude pokoj... Dá si on pozor a basta a keď nie, uvažovali sme aj o ďaľšom dieťatku... Počkám tento mesiac, to bude vlastne tretí. Uvidím ako telo bud naďalej reagovať a keď sa nič nezmení, tak si zájdem k doktorovi, poklebetíme a vymyslíme čo ďalej. Ale že ma to nebaví takto, to je 100%!

aluska1

gerbera to sa neda predpovedat..moznu aj par mesiacov an nedostanes a mozno bude normalna, mozno bude prilis kratka alebo prilis dlha

gerbera

Ahojte,

prosím vie mi niekto poradiť. Asi 5.rokov beriem Novinette. O 3 mesiace by som ju chcela vysadiť, pretože plánujem bábo. Doberiem posledné balenie a potom dostanem menštruáciu. No a nevim že keď nezačnem brať nové balenie, ako dlho bude táto menštruácia trvať.Môže sa stať, že sa predĺži? Plánujem totiž hneď po dobratí posledného balenia dovolenku a bola by som nerada, keby sa menštruácia predĺžila.

aluska1

vynechat hak na 1 mesiac je total kravina..to urcite nerob, pokazis si cely hormonalny system..hak sa nema nasadzovat a vysadzovat, to je este horsie potom, uplne si zblbnes telo a pokazis cyklus

Ari

Aluska:
To mi je jasné, že telo si musí zvyknúť a potrebuje čas... Uvažujem, rozmýšľam... Neviem... Možno ešte počkám ten 1 mesiac, pohovorím s lekárom o tom... Neviem... Totiž už ďaľšie balenie som aj z lekárne dovliekla domov... Možno by som vynechala 1 mesiac úplne a začala brať v nasledujúci mesiac v prvý deň menzesu... Neviuem čo robiť... Inak som z toho zúfalá, lebo som tykala ako hodiny, nič mi nebolo, všetko bolo podľa mojích predstáv a hľa... Uvidíme, ale inak vďaka za podporu :)

aluska1

mozno by stacilo skusit inu nizkohormonalnu...ved co by si aj od svojho tela chcela, ked si presla z vysokej na nizku davku...vsetko ma svoj cas...telo si zvyka na novu hak aj 3 mesiace

Ari

Aluska:
Ide o to, že to síce nie je výhra, ale... Cítila som sa lepšie, nemala som bolesti hlavy a ani nekľudný žalúdok! Celá menzes trvala max. 4 dni a bola silná tak na slipové vložky! A teraz? Ešte beriem tabletky a už krvácam??? A to až kým nezoberiem prvú tabletku z nového balenia??? T.j. 10 dní!!! A to nie je na slipovú vložku!!! Je mi to ako nepríjemné, tak ma to aj obťažuje...
Takže som nútená sa k vysokým dávkam hormónu vrátiť...

aluska1

ari si myslis ze vysoka davka hormonov je nejaka vyhra pre telo?????? nizkohormonalne tak nezatazuju telo ale sak kludne sa k nej vrat ked ti to nevadi

Ari

Takže idem nazad na "vysoko hormonálnu" antikonceopciu! Pri Lindynette som už pri posledných 3 tabletkách krvácala, nie špinila, až do prvej tabletky! Čiže skoro 10 dní... Chodiť s vložkou medzi nohami počas jednej tretiny kalendárneho mesiaca, to asi nie je moje hobby... Takže asi mne táto HAK nepadla... Nech žije vysoká dávka hormónov a Tri-regol. Tam som na hodinu vedela, kedy príde menzes a trvala až 3 dni! A nemôžem to asi ani nazvať krvácaním! To bolo špinenie... Ale toto je môj prípad...