Roaccutane

Príspevok v téme: Roaccutane
kreon987

Zdravím, od zajtra začnem užívať Roaccutane a v príbalovom letáku je to písané v ženských osobách a je to liek na ktorý sa týka aj hormónov. Chcel by som sa teda spýtať či sa mi telo nebude po užívaní začínať meniť na ženské alebo naopak či začnem viac zarastať. Tiež by som rád vedel či pri užívaní lieku môžem vykonávať fyzickú aktivitu, niekde som počul že by som nemal. Mimochodom mám 17 rokov a dennú dávku budem mať 30 mg tj ráno 20 mg a večer 10 mg. Za info predom ďakujem.

Leee

ok, vratim sa k Roacutane a nie k tym vasim vselijakym uvaham.....Aknenormyn teda Roacutane (funguju na rovnakej báze,ucinok je ten isty) som uzivala pred 2 rokmi, tvár sa mi po pol roku nadherne upravila,sice som prechadzala vsakovakymi vedlajsimi ucinkami,ale mala som tvar ako detská prdelka...po necelych dvoch rokoch sa mi akné znova vratilo a si myslim, ze pri uzivani tak velmi silnych liekoch by to nemalo byt mozne,ale i napriek tomu....o vedlajsich ucinkoch ani neviem, ci sa mam zmienovat...nonstop kutiky, sliznica vysusena,oci bolave, rozmazane videnie,koza na celom tele vysusena zenske problemy k tomu, naladovost a pocity uzkosti,k tomu povinné uzivanie antikoncepcie, co je taktiez zataz na organizmus, nakolko to robi vykivy s hormonmi, moj gynekolog sa s prisnym vyrazom v tvari na mna pozrel a spytal sa ma, ci je potrebne uzivat tieto lieky, pretoze dosledky byvaju katastrofalne...po 3 mesiacoch uzivania som sla na kontrolu a nezlepsujuci stav tvare odargumentovala kožná tym, ze to je uuuplne normalne, ze sa mi stale robi akné v okolí brady a líc, vraj ženy na to maju nábeh...vzdy si najde nejaky dovod, preco sa mi tvori akné, aj pri takto silnej liecbe....pokial viem a som sa spravne docitala v USA su uz tieto lieky zakazane!!! Som si povedala, ze tuto liecbu dokoncim, ale uz nikdy v zivote tieto lieky nechcem vidiet! Je pravda, ze sa dá tvar do poriadku, ale je taktiez zaujimave, ze sa akné po nejakej dobe vráti.Preco? Zjavne je problem niekde v organizme a tieto lieky to len potlacia, ale ono sa to po nejakej dobe vrati...je mi velmi smutno z toho, ze lekari to oflaknu a nasadia takuto liecbu, ako sám jeden z mojich znamych lekarov povedal, to je uz konecne stadium liecenia...teda uz sa treba vyrovnat do konca zivota s tym, ze akne je nasou sucastou????

- mira

Znižuje vylučovanie mazu prostredníctvom mazových žliaz. Dôsledkom je, že obsah mazových žliaz /hlien, tuk, odpad/ zostáva vo vnútri tela.

maciocicka

Precitala som si reakcie a zaujal ma zapal v depate:-) Tak som si pozrela, co je to za liek. Vynatok:
Izotretinoín

znižuje aktivitu mazových žliaz a tým aj produkciu mazu
redukuje veľkosť mazovej žľazy
redukuje bakteriálne osídlenie
redukuje počet komedónov/ uhrov/
má protizápalový účinok

Pacienti vhodní na terapiu izotretinoínom:

Ak trpia ťažkou formou akné - Acne conglobata, Acne rosacea /rhinophima/

Este tam boli uvedene vedlasie ucinky-vysusanie sliznic. Co je asi samozrejme, ked sa zabrani pokozke vytvarat vlastne mazivo.
Z pohladu nie alternativnej mediciny ale Tradicnej cinskej mediciny, je problem acne dany narastom horucosti na urovni alebo vo vrstve krvi. Mladi ludia maju vela ohna v sebe a casto trpia prolemami spojenymi s roznym prejavom "ohna" alebo "horucosti" v tele. TCM ma bylinne odvary na liecbu acne. Co je este dolezite pri liecbe, ze moze byt aj acne z chladu - to su tie "zamrznute fialove a velmi bolestive pupaky. Inak je zvacsa acne cervene zapalene a hnisave.
Kedze dany liek je zalezeny na tom, ze znizuje tvorbu mazu pokozky, takato liecba acne sa mi nezda celkom vporiadku. Uznavam, ze moze velmi tazke stavy zlepsit. Ale, na lieku je napisane, ze je urcena na tazky stav acne.
www.tcmclinic.sk

- mira

lala, ja na tvojom mieste by som ho vysadila, prečistila sa prírodnou stravou a potom sa vytešovala zo žiarivej čistej pokožky. A nielen pokožky.

lala8

A ja Vás, všetkých odporcov Roa dám dole len týmto : Milujem ROA, konečne sa usmievam !!!!
Podľa niektorých tu, by som ho mala asi vysadiť a znovu plakať, ale ďakujem. NIE ! :)

- mira

Tpch, vidím, že máš pomýlené chápanie, reagovala som na tvrdenie alexandra, že akné je dedičná choroba, s ktorým nesúhlasím.

tpch

Toto nie je o faktoch. Toto je o tvojej osobe. A ja neutocim, mojko, ja len cisto konstatujem. Sprotivil si mi celu alternativu, dokonca aj tu, ktora moze mat nieco do seba. To je vysledok tvojho posobenia. Konstatacia, nie utok. Od teba sa totiz akykolvek argument, ktory okamzite nekoresponduje s tvojimi nazormi, odrazi ako hrach od steny a tym sa stavias na uroven vsetkych zaslepencov, ktori kedy existovali, aj ked sami boli presvedceni o tom, ake uzasne otvorene myslenie maju. Ale co, vek robi svoje, iste rysy povahy sa vekom zvyraznuju a vysledok je takyto...
Skoda toho.