Roaccutane

Príspevok v téme: Roaccutane
kreon987

Zdravím, od zajtra začnem užívať Roaccutane a v príbalovom letáku je to písané v ženských osobách a je to liek na ktorý sa týka aj hormónov. Chcel by som sa teda spýtať či sa mi telo nebude po užívaní začínať meniť na ženské alebo naopak či začnem viac zarastať. Tiež by som rád vedel či pri užívaní lieku môžem vykonávať fyzickú aktivitu, niekde som počul že by som nemal. Mimochodom mám 17 rokov a dennú dávku budem mať 30 mg tj ráno 20 mg a večer 10 mg. Za info predom ďakujem.

bingham

mira...nebolo by zle keby si vedela spravne napisat moj nick...ale ze si to ty..tak to mas odpustene

A aj ja najviac verim svojim ociam a skusenostiam...preto mozem kludne napisat ze roaccutane pomohol vela ludom :)

a dnes netrpia žiadnymi vedľajšími ucinkami....a nemaju akne :)

mira...je to velmi zaujimave ze co ja poznam ludi tak im roaccutane pomohol...ale ty tvrdis ze strasne skodi...asi sa v tom vyznas :DD

- mira

Nika, roa je ako nová omietka na zhnitý múr. Nejaký čas je krásna, potom ju už sotva niečo zachráni, alebo len úplné bolestivé prebudovanie.
Prečo to zaujíma i tých, ktorých sa to podľa teba netýka? Budeš sa čudovať, ale týka. Musíme pod hrozbou trestného činu platiť lieky, ktoré chorí užívajú, platiť im drahé zákroky, PN-ky, platy lekárov ....
Mladí chorí na akné sú ako rozmaznané deti. Nezaujíma ich dôvod ich problémov a jeho odstránenie, chcú len navonok dobre pôsobiť a to hneď, dovtedy žobroniť, kým to nedostanú.

lala8

5-10 % ? Tak to som ozaj šikovná :D
Mne sa to vrátilo, čo ma samozrejme neteší, ale opätovné radikálne zlepšie dosiahne len Roa. Neľutujem, že som sa na to dala. Vedlajšie účinky sú aj budú. A môj študentský život niči pečeň ešte viac.(s roa samozrejme no drinks)
Pravdupovediac, radšej dočasne poškodená pečeň ako sa hanbiť ísť medzi ľudí. Možno nie práve najrozumnejší názor, ale tak to cítim ja.

NikaNikusa

Niesom si ista, či roaccutane na mna v buducnosti nebude mat žiadne vedlajšie učinky... ale chcem sa vyjadriť k teme a tejto ohnivej diskusii.. Neviem prečo roaccutane riešia ludia, ktori ho odsudili.. My,čo sme sa do toho pustili,verim,ze vačšina nelutuje.. a to,ze v USA sa tahaju rôzne žaloby.. Viete aka je povolena davka a bežna v USA a EU???? Neporovnatelna... A tie nasledky su tiez neporovnatelne.. Ani zdrava vyziva, ziadne drahe preparaty, prirodne pripravky a.t.d. mi nepomohli..ale roa ano...

Monii

zatial to mam 3 mesiace, plet mam fakt peknu v porovnani s tym, co som mala.. zatial mi poostavali take cervene flaky na tych miestach, kde som to mala najhorsie.. dufam ze to zmizne.. a tiez to budem brat polroka, musim byt optimistka :)