stastny zivot

Príspevok v téme: stastny zivot
qaywsx

aj vy ste uz stretli ludi ktori zivotom len tak preplavaju. nemaju nikdy starosti vzdy maju partnera ktory je ten pravy aj ked uz napr o rok to ten pravy nieje ale maju uz dalsieho praveho. a nikdy v zivote sa necitili zle. maju fajn pracu a fajn priatelov myslite si ze je to naozaj tak? alebo je to len maska? popripade ze sa uspokoja s malom? alebo ze naozaj im ten zivot dava viac?

lost

ozaj, k teorii stastia este jedna vec :D

kto ma viac stastia?

1 clovek zo skupiny bezdomovcov ktory stale najde to najlepsie smetie

alebo

1 clovek zo sidliska co sice ma malu garsonku kde moze prespat, ale nie a nie si najst akukolvek pracu...

lost

lulu22

no vidis :)

ja mam auto... dokonca aj vcelku dobry audio system (podla predajcu :D ) no a ked idme na dialnici, tak je v nom prazdno :P

cize co je lepsie :) byt v aute sam, alebo na sa bicyklovat sa kamosom

(zhodou okolnosti ked som auto nemal, bol som na biku s kamosom, napr na celodennom bikovani a bola to vacsia zabava ako auto :) )

No.. najlepsie je auto + kamos + okruh :D To je ako ta "Je lepšie byť smutný v Rolls Royce ako štastný na bicykli
" lenze upravene na "štastný v Rolls Royce "

mimochodom - nasa trieda chcela toto na oznamkach :D lol .. tusim sme mali 2 oznamka potom, nakoniec toto tam nebolo pre 4/5 triedy, no ale sranda, ze nemali tusenie aka hovadina je henten vyrok :) a to za to hlasovali prave ti ziaci, ktorych rodicia nemali male penazenky..

lost

Alebo ina teoria.

Ak ma kazdy rovnaku davku stastia a nestastia, hypoteticky 5 dobrych tahov a 5 zlych tahov, tak predstavme si ruletu:

1 prehram
2 prehram
3 prehram
4 vyhram
a tu zacnem stavkovat vsetko co mam
5 vyhram
ajeje, zacalo sa darit? zvysim stavky
6 vyhram
a zas "all in"
7 to je uz jedno...

Ale toto je zivotny styl istych hercov, spevakov, politikov atd. :) ak si to niekto vsimol..

Teoria hovori o vyuziti stastia naplne, ked uz pride.. res "ked ide karta" (da sa to vyuzit aj v kartach a kasinach a burzach)

Otazne je, "kedy prestat" ;)

lulu22

k lostovému poslednému príspevku môžem dať príklad tiež, že mi vadí, ak mi 34ročná kamoška kočka povie, že ona bude do konca života sama a pod, že ju nikto nechce(lebo má dieťa) a ja jej hovorievam, že možno teraz nie, ale čo vie, že tak o 10rokov bude syn už dospelý a vtedy stretne toho pravého :) či aj keby ľavého, to je fuk :D

lulu22

ďakujem :) je to výštižné, to je fakt. A preto aj neznášam také tie ženské, čo riešia, čo kto má nové, koľko má nahrabané a pod.. každý by mal riešiť seba a svoj život, lebo iba ten máme z určitej časti možnosť ovplyvniť a ostné je hold osud :D
lost, to si super napísal, že by sme mali brať prítomosť, čo mám a tomu sa venovať, ako tomu čo nemám a trápiť sa tým. ja nemám auto, úplnú rodinu, ale zase mám iné veci a nad tým rozmýšlam :)

lost

nj, tomu sa hovori distribucia stastia :D

Ale skuste sa nad tym zamysliet nie na 1 casovy udaj, ale skor takto:

Povedzme ze kazdy jedinec na tejto planete ma stastie za 100 bodov.

Takze Adam si vyminie 50bodov na super dobre znamky na ZS SS VS VS2 VS3 .. a potom mu zostane 50 bodov na zvysok zivota, 20 minie na super vernu zeny, 20 na deti .. a 10 zostane, to minie napr na zdravie, lenze viac stastia nema, i ked este by "vedel zuzitkovat" alebo skonci v autonehode, nie jeho zavinenim, alebo v lietadle, HIV, rakovina atd..

Dalsi jedinec, volajme ho Jano, nemal v skole stastie, ani v zdravi cize do 30tky minul mozno 5 bodov, a teraz mu zostane 95 bodov. Mozno takto pojde az do 50tky, ked nema stastie a stale mu zostane napr 85bodov, a potom prask vyhra loteriu, ziska super zenu a dokonca splodi super zdrave deti.

Proste obaja ziskali 100 bodov stastia, len sa do roz-distribuovalo inak z CASOVEHO hladiska..

No niekto to moze zuzitvokvat rovnomerne..

xy:)

hej, stretla.. niektori ludia sa proste vedia narodit pod stastnou hviezdou.. nejde o zavist, jednoducho skonstatovanie. podakto musi vynalozit ovela viac namahy aby dosiahol to, co druhemu len tak lahko spadne do naruce, resp. pride k tomu ako slepe kura k zrnu. zivot nie je spravodlivy.