Diéta podľa krvnej skupiny

Príspevok v téme: Diéta podľa krvnej skupiny
Ivankaaa

Ahojte,
pred pár dňami som sa dostala k článkom ohľadom diéty založenej podľa typu krvnej skupiny. Našla som si jedlá, ktoré pre moju skupinu (A) pôsobia ako lieky, neutral a jedy. Viete mi niekto povedať, či to naozaj funguje, prípadne nejaké tipy, triky, osobné skúsenosti...
Ja sa na to asi od Nového roku dám, ani nie tak ako kvôli chudnutiu (aj keď mám trocha nadváhu), ale kvôli problémom s akné, ktoré po vyskúšaní všetkých možných aj nemožných antibiotík, mastí, krémov, krvných, hormonálnych a iných testov neustupuje...
Takže, ak máte niekto skúsenosti, sem s nimi :-)

odpovedam

Je fajn si upravit stravu, ale dieta podla krvnej skupiny je len modna zalezitost, nema ziadne zdravotne opodstatnenie. Navyse je zavadzajuca. Krvnych skupin je vela, tie 4, o ktore sa dieta opiera, su len zakladne ;-). Takze s odopieranim pokojne prestan. Jedz zdravo a vyvazene. Co nemas rada, do toho sa nenut.

Lenoorka

Ahoj, ja držím túto diétu eštelen 9 dní a schudla som pri nej 4,5 kila. Je to pre mňa dosť zapierania sa ale musím uznať, že sa cítim o dosť lepšie, nebýva mi už zle po jedle ale naopak cítim sa ľahko. Myslím, že to má čo do seba pretože ja som tiež krvná skupina A a nikdy som nedokázala zjesť nič iné okrem kuracieho mäsa. Často sa mi stávalo, že som sa neprejdela ale bolo mi veľmi ťažko a bolelo ma brucho. Teraz to vôbec nepociťujem. Čiže vrelo odporúčam.

paganstorm

no ako najlepší príklad možem uviesť seba a svoju sesternicum, obe sme skupina 0, teda by v našej strave predovštkym malo byť dosť masa a mlieku by sme sa mali vyhnúť úplne a mliečne výrobky jesť minimálne

ja jem maso každý deň, keby nie, asi by som sa zbláznila, telo si ho proste pýta a mlieko som od malička nepila, lebo ma vždy odpudzoval jeho pach, okrem toho vlastne jem všetko čo mi chutí a povedala by som že dokonca až nezdravo sa prežierami i sladkosťami, no nemám žiadne zdravotné problémy a postavu mam v pohode

naproti tomu sesternica maso nikdy nejedla a každý deň vypila liter mlieka plus nejaké tie jogurty a podobné hovadiny, dnes má dodrbaný žalúdok,nikdy jej nič nechutilo jesť, sladkosti si dala vynimočne, začalo jej bývať zle aj z chleba a pred nedávnom jej zistili -neviem ako sa to volá, ale že musí jesť len tie bezlepkové jedlá

obe mame takmer rovnaký vek, ja myslím že to stravovanie podla krvných skupín má niečo do seba, ked mi rodičia stále vyčítali aká budem chorá že nepijem mlieko a stále dookola len maso jem a že to nie je dobré, no nedali si vysvetliť, že moje telo si proste pýta, ja sa proste nenajem, nech si dám čokolavek zaženiem hlad na chvílu no ak si dám maso som skutočne sýta a myslím že mlieko mi páchne práve preto že by som ho nemala, akýsi obranný mechanizmus, aby so na to náhodou nedostala chuť :-D

miloslav

Pozdravujem Vás, tak ako Vy aj ja som \\\"A\\\" skupina. Je to jediná dieta čo mi zabrala. Pri dodržiavaní som schudol za 3 mesiace 11 kg a pritom som nebol hladný.Dnes už to nedodržiavam veľmi a zase som pribral, ale už nie 11kg, ale len 5.Čo, je oveľa podstatnejšie je to,že sa mi upravili všetky testy krvi. Vrele Vám to doporučujem odskúšať,

amfree

Začala som s touto diétou pred niekoľkými týždňami, a už som pribrala 2 kg, ja totiž riešim podváhu. Skúšala som už veľa vecí, ale zatiaľ len táto diéta zabrala, uvidíme čo bude ďalej, ešte by som chcela pribrať 3 kg. Vraj to pomôže riešiť aj zdrav. problémy, ale trvá to dlhšie cca pol roka, a je dobré brať vitamíny.