Panicka porucha a lieky

myska13

asi my uz bez liekov nemozme byt,len nechápem prečo niektoré dni sú dobré inokedy na nič neviem kladiem si otázku Prečo?

RNG

Vytazok z lubovnika bodkovaneho/St Johns Wort, ma tak isto SSRI mechanizmus cinnosti,naviac zvysuje hladiny aj norpinephrinu a GABA. A to bez navykovosti a zlych postrannych ucinkov. Spravna narazova davka(neustajne branie sa neodporuca) musi obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Mojej zene to zaberie zakazdym, zacne po 2 hodinach a trva vyse 8 hodin.
Pouziva to niekolkokrat do mesiaca, zakazdym, ked na nu lezie pretazenie z roboty alebo ideme na nejaku davovu spolocensku akciu.
Na pohreby napr je to pre nu uplne nevyhnutne, inac trpi a zbytocne.
Aj ja som to skusil, ked som bol v situacii, ze by som vyskocil z koze, a ta ista davka pomohla ucinne aj mne.

komi

media.bloguje.com!

toto si prosim pozrite...tiez mam roky PP antidepresiva neberiem sem tam v naozaj uz neznesitelnej chvilke si dam XANAX ale po tomto si to rozmyslim aj ked je to tazke.

korenie

NANSI : ja berem momentalne tiez Eliceu uz vyse pol roka a od vtedy co som bola prvy krat u psychiatra sa to urcite zlepsilo.ale aj tak to nie je stale ono :-/ hlavne nemozem byt doma a lezat inak by som zomrela. treba cvicit a nieco robit aj na silu aby to bolo lepsie. ale v poslednom case sa vobec nesustredim a som ako bez duse. nevioem co s tym. mam len 20 rokov a dufam ze to nebude trvat navzdy.

myska13

Čo sa týka doma tak porobím všetko,len sa chcem už konečne dostať aj vonku medzi ludí nieže sa lutujem snažím sa robiť čo sa dá,ale niekedy to naozaj nejde.Este v lete je to ako tak ,ale ako náhle príde zima som celú zimu úplne doma všetko sa mi navôkol krúti a podobne.

J111

No, keď niekto nič nerobí, len sa ľutuje, tak to mi je dosť čudná aktivita:D I like to move it, move it! Život je pohyb:D

Maros75

Citalopram je z generácie SSRI(najnovšia generácia antidepresív), to zn. že blokujú neurotransmitery serotonínu(prenášače informácii v mozgu), tým pádom sa hromadí v mozgu vo vyššom množstve, čo je dobré kvôli depresívnym stavom, ktoré sú často spojené s panickou poruchou.
NIČNEROBENIE PRISPIEVA K ZHORŠENIU STAVU!!!! AKTIVITA JE Dôležitá, zamestnávajte mozog, nemusí to byť šport, a ak môžte spite dlho!!!

myska13

Najviac ma mrzí to že mám dcéru s ktorou nemôžem ísť vonku prídu stavy že nevládzem chodiť a chodím po štcornožky ako psík a je mi to dosť trápne.Už som si chcela vziať aj život,ale jedinne čo ma drží pri živote je moja dcéra.Nebaví ma to takto ked nemôžem ísť nikam ani len vonku a som doma medzi štyrmi stenami celé dni.Je to hrozne zlý pocit.

J111

Ja som sa naučil na vlastnej koži, že lieky treba brať pravidelne, inak je to o ničom. Čokoľvek ti napísal, ber to pravidelne a myslím, že sa ti tvoje stavy zlepšia. Ja už žiaľ bez lieku byť nemôžem, inak by sa to zvrhlo.

myska 13

Ahojte.Chcela by som sa aj ja pripojit tiez trpim panickou poruchou od 17rokov a mam 38 neviem sa stoho dostat a nechodim ani vobec vonku.Vzdy mi je zle a beriem tabletky Alventa a Welbutrin beriem tabletky fzrt a zda sa mi ako keby ani nepomahali uz ni neviem co mam robit dalej.dakujem za radu.