Psycholog online zadarmo

Súvisiaci obsah

ahjajjaj

AR: neviem či si veriaca. Ak áno, navrhujem pristúpiť k sviatostiam a návštevu omší. Naberieš psychickú silu.
Misko12345: priateľke sa rozhodne nepriznávaj, nechceš ju predsa raniť. Vieš tak Ti poviem, keď si mal silu podviesť ju, mal by si byť ochotný niesť aj následky. Keď si podvádzal, my sme pri tom neboli, a nepýtal si sa nás, či Ti radíme to urobiť.
Tak by si sám mal niesť aj následky.
Nie spoveď, ale osobný rozhovor s farárom alebo psychológom by Ti určite prospel.

Misko12345

Prosím poraďte mi podviedol som priateľku a teraz mám depresiu mám úzkosť zle pocity strach nechut do života nechuť do jedla a bojím sa jej priznať lebo by ma opustila a to nechcem mám ísť k psychológovi? Alebo na spoveď? prosím poraďte mi už to nezvladam som psychicky zle na Tom

AR

Dobrý deň, myslím si že potrebujem pomoc. Je toho veľa čo má trápi a všetko rozpísať sa tu nedá...momentálne má najviac trápi to že sa mi rúca vzťah na ktorom mi veľmi záleží, zrejme je to mojou chybou . Veľmi som na neho tlačila a tak teraz znášam následky, mám 20 rokov, priateľ má 43 , áno poznám názory všetkých na túto situáciu, aj tak si stojím za svojím že na veku nezáleží, len asi sme si prestali rozumieť, sme spolu nieake 3 roky, no už rok bývame spolu a presne vtedy sa to začalo kaziť. Neviem bez neho byť ale vo svojej prítomnosti ho neviem zniesť, prešli sme si spolu toho veľa, zlého aj dobrého, mala som veľké problémy s depresiami a so sebapoškodzovaním..nechcem znovu do toho spadnúť, no nedokážem od neho odísť a s ním to už nezvladam..neviem čo mám robiť.. potrebujem pomoc... ☹️

swistica

@alusa Nuz nechali ste to zajst daleko. Bolo treba pritvrdit este v mladsom veku. Ocividne matku nerespektuje. Ako je to s otcom? Pripadne nejaky stryko? Sadnut si s nou, dohodnut pravidla, trvat na dodrziavani. Dohodnut sankcie za porusenie pravidiel.

alusa

Prajem pekny den . Pisem za priatelku Helenu ktora ma 17r. dceru Dianu. Dcera je problemova od cca 12tich rokov, teraz sa rozhodla ze kasle na skolu a pojde radsej robit, za 2mesiace bude mat 18r. a nechce sa jej robit ani na urad prace nie je ochotna s mamou ist a teda mame narasta dlh za nu aj v zdravotnej poistovni. Navyse musi platit hypoteku za byt este dlhe roky. Bojim sa o Helenku lebo uz to nezvlada psychicky, vraj uz rezignuje radsej a mam strach aby si nieco neurobila. Prosim je niekto kto by vedel jej dceru znormalizovat aby si uvedomila ze mama to neutiahne? Navyse sa jej dcera uz aj vysmieva ze ju nemoze vyhodit z bytu a flaka sa cele dni ktovie s kym a kde, chodi domov ked je mama v praci sa najest a vyspat. Pekne prosim poradte  ako s takym nevdacnym deckom dalej. Velmi pekne dakujem za akukolvek radu ako ju donutit ist pracovat a viac si vlastnu mamu vazit. S pozdravom Alena

nevesela

potrebujem sa len vyrozpravat a mozno dostat iny pohlad. nemam rada ludi co piju je to vomne zakorenene ocino ku koncu pil ale nebol agresivny psychika.Bol v robote uspesny a jedno vraj ide z druhym Ide o to ze segra sa podala nanho je uspesna robi od rano do 6 potrebuje vypnut da si vino obcas aj viac ma 11 rocne dieta. nie pravidelne ale tak raz za tri mesiace to roztoci riadne a mna to stve nedokazem to spracovat. mala je vnimava uz 2 sa stalo ze musela byt unas lebo mama mala potrebu pit a raz mala sla dobrovolne vracala sa z pretekou a mama mimo ze nechce domov aj ked mama tam.uz bude ze tomu neveri. Ja som moc citliva a proste mi to vadi. tak sme sa povadili ze je nezodpovedna.
mozno som len prehnane uzkostliva v tomto mozno ma narok vypnut. ja nepijem takze tak

orol1

4 dohody, lebo sa to tak hovori, je to bezne. ak chces vediet, ako sa ten jav vola, zavolaj do jazykovedneho ustavu.
cize podla teba by mal povedat , to mi nepredpise. ale on to potrebuje zovseobecnit, tak to nemoze povedat ze mi, lebo by to malo iny vyznam, ze len jemu.

4 dohody

Začala som si viac všímať, že ľudia pri komunikácii, najmä ak ide o nepríjemné zaležitosti, používajú v reči druhú osobu jednotného čísla. Napr. ,to ti nepredpíše'-v situácii keď rozprávačovi niekto niečo nepredpísal, alebo ,nastúpiš do výťahu a spadneš' , keď má tučný rozprávač strach nastúpiť do výťahu, ap., pritom sa vždy jedná o rozprávača, ale nie o toho, kto počúva. Zaujímalo by ma, prečo to niekto takto hovorí a ako sa mám k tomu postaviť, aby sa ma to, žiadno, ani slovne netýkalo. Rozladí ma to. Pripadá mi, že ľudia si to vôbec neuvedomujú, alebo podvedome chcú, aby ich strachy a negatívne myšlienky zdieľali i ostatní. Ďakujem.

Mama3006

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. syn 1,5 rokuje hodne živé dieťa...pri všetkom obsadení tak pár minút a už pokračuje ďalej. Štandardne je to prototyp dobrého dieťaťa. Začalo nám pred 2 týždňami obdobie vzdoru. hádže sa o zem pri akomkoľvek nie, keď si niečo prosí, keď nesúhlasí...pri trestoch sa mu snažíme skôr vysvetliť, že sa to nerobí, nepatrí a prečo...s obdobím vzdoru prišlo aj na bitie. má neustálu potrebu má byť...bije najmä dievčatá, staršie ženy, moje kamarátky...akoby nemal žiadny rešpekt pred autoritou.... na chlapov okrem jeho tatina si netrúfa ... Celkom tomu nerozumiem, doma ho fyzickými trestami netrestame...jedine čo mi napadá, že chybu robím niekde ja ako matka...neviete mi prosím poradiť, ako s tým pracovať? Ako reagovať? Prípadne poodhaliť moznu koreňovú príčinu, aby som vedela ako s tým pracovať? Je mi jasné že obdobím vzdoru sa deti vyvíjajú a je to prirodzené, ale toto mi už príde ako nejaká forma absencie? Ja neviem...vopred ďakujem

Ada 116

Dobry den potrebujem poradit .Mam dve deti dceru a syna som sl.mama syncek ma 8rokou a ma poruchu pozornosti ale v podlednej dobe je velmy nervozny bije sa nada krici nepocuva .snazila som sa mu dohovarat ale nic nepomaha a ja neviem co stym.poradte mi prosim.dakujem