prosím poradťe mi s manželskou krízou...

Príspevok v téme: prosím poradťe mi s manželskou krízou...
llita

Prosím čo i len o malú radu, resp. usmernenie v mojom probléme, riešení manželskej krízy.
Pár hlavných faktov:

Som 12 rokov vydatá, s manželom máme 2 dcéry (žiačky ZŚ), máme vlastné bývanie i prácu, obaja absolventi VŠ. Ešte musím uviecť, že manžel je starostlivý otec, manžel, postará sa o rodinu, ba dokonca trávi s nami víkend. Už dlhšie (cca 1,5 rok) zrejme prechádzame manželskou krízou Z môjho pohľadu je problém v komunikácii medzi nami partnermi, z dôvodu odlišnosti názorov na trávenie voľného času manžela , konkrétne doby posedávania s kamarátmi. Manžel má managersku funkciu, ako každý je vystavený veľkému stresu. Bolo pre mńa prirodzené akceptovať Jeho čas na relax, ktorý trávi 2 krát do týždňa športom , pobytom v saune a posedením s kamarátmi v rozumnom čase (cca do 22.30 – 24.00 hod). I ja občas zájdem s kamarátkou si posedieť, ale v dohodnutom čase sa vraciam,. Pre mňa nastáva problém v tom, že postupom času manžel začal to posedenie s kamarátmi časovo predlžovať, nemá rád, keď ho mobilom volám, aby mi dal vedieť kedy dojde, resp.ako dlho sa zdrží. Problém je v tom, že kým nepríde domov mávam stavy úzkosti, strachu a hnevu a s pribúdajúcim časom sa to stupňuje, nezaspím kým nepríde domov. Najviac ma to hnevá cez týždeň, keď sa potrebujem vyspať do práce. Iba občas príde z posedenia mierne opitý (2- 3 poháriky), nerobí cirkus, len ja sa neviem udržať a stále mu opakujem, že si to neželám. Dojde k hádke, tvrdí že na vine som ja, niekedy sa dokonca odsťahuje zo spálne, odmieta kontakt. Keďže sa hádky kvôli tej istej veci x- krát opakujú a stále (napriek jeho sľubom že zavolá, alebo príde včas) som oklamaná,cítim sa ako v bludnom kruhu. Na objasnenie pridávam, že nejakou sebaanalýzou sa domievam, že tieto moje vyššie uvedené stavy sa mi spájajú s mojim detsvom, keď sme s maminou do neskorých hodín čakali na otca, boli hádky , cirkus... O tomto mojom zážitku z detstva a strachu, aby sa aj mne také niečo nestalo som otvorene hovorila aj s manželom, s prosbou aby určil jasné pravidlá, oznámil kedy dojde atď. Naprik tomu, že viem kde je, ským je, čo robí, že on nie je môj otec, neviem s tými mojimi stavmi bojovať aj keď o zlej mojej reakciii samu seba presviedčam...Samozrejme máme aj bežné problémy, ktoré sme schopní spolu poriešiť. Možno Vám sa môj problém nebude zdať problémom, ale pre mňa je to nateraz najväčší problém, pretože som pernamentne oklamaná v tej istej veci, nebaví ma dokonca už to 100 krát rozoberať, je to pre mňa bludný kruh, padlo už aj slovo rozvod ak sa neprispôsobím ... Myslím si že je čas zájsť resp. poradiť sa s psychiatrom, lebo je to sebazničujúce a zbytočne ničí aj dobré veci. Mám manžela stále rada, záleží mi na ňom, neuspokojím sa len s tým že sa mám prispôsobiť a bude dobre, desím sa toho, že všetko čo bude ďalej robiť prijmem bez námietok. Nie som bezchybná, často iba ja skloním hlavu a robím kompromis ...
Nehnevajte sa dlhý obsah, prosím pomôžte aspoň radou ako zachrániť mi manželstvo...

drnda

Katkin napad je dobrý len bez toho, aby vedel že je to vrátenie, z toho by si potom nič nerobil, nepovedz mu preco si nebrala mobil a že to robis aby okusil na vlastnej koži. Nech nevie co sa deje, ked bude vedieť že mu daco vraciaš, to je akoby si zacala vojnu a to nechces

markketa

som presne toho istého názoru ako katarinna.skus mu urobit zrkadlo a nech sa do neho pozrie a skusi.najlepšia obrana je utok a ak to nezaberie,su len dve veci,alebo mu na tebe nezaleži,alebo je vtom niekto iný.ak to zrkadlo zaberie,ako ti už radila kata.......,tak mu pekne povieš,že ste rodina a nie slobodný a bezdetný pubertaci.snad sa zobudí a ak nie,tak budeš žit dalej na volnej uzde,ako on a uvidime kolko mu to vydrží.len bud prosím ta silna a ak ho naozaj lúbiš a nechceš ho stratit musíš to nejako vydržat.tiež som zažila podobne a nieje to jednoduché.drž sa!!!!!!!!!

frontman

ako muz ti mozem povedat, ze robis velmi velku chybu, ked ho nutis, aby ti povedal kedy pride a vtedy aj prisiel.
ak s tym neprestanes, prides onho na 100%.
ziadny muz nepotrebuje zenu, ktora doma caka s uzkostou a len co otvori dvere do bytu, skoci nanho s otazkami kde si bol?
k takej zene sa predsa nemoze rad vracat, ide sa len vyspat.

katarinna

Neviem, možno môžeš skúsiť pretiahnuť aj svoju " večierku" . Nahoď sa, choď von s babami, pred tým sa dohodni kedy prídeš / samozrej že on bude doma/. Ale nepríd presne vtedy ale o 1-2 hodiny neskôr, ak Ti bude vyvolávať, tak nedvíhaj, len pošli SMS čo sa deje ?. Keď prídeš domov a bude Ti to vyčítať tak mu povedZ že presne tak isto je to aj u neho . nech okúsi na vlastnej koži. Ale Ti najlepšie vieš, či to môžeš spraviť a ako na to bude reagovať, tak ? Možno hlúpi nápad ale ja by som to spravila.

angie.v

najvačšim zabijakom vo vztahu je vazne stereotyp, nemyslim si ze tomu pomoze zmena tvojho vyzoru, skor je tvoj muz v obdobi ked ho rozculuje vsetko na tebe. Isto si ta nadalej vazi ako zenu a matku svojich deti, ale hlavne ho rozculujes ty sama. Je podrazdeny tvojim spravanim, tvojimi vycitkami, kontrolami. jednoznacne ho nebavi byt v spolocnom manzelstve. Neber to zle, ale hovorim ti fakt. Pravdepodobne by mu pomohla zmena, ale to tebe tiez!!!!nenut ho k manzelskemu psychologovi, neznamena ze vsetko sa musi riesit poradami u odbornika. Liekom na vsetko je jednoznacne KOMUNIKACIA!!!! ale bez ziadnych hadok, placu a vzajomneho obvinovania. Co tak si vecer otvorit flasku vinka? vo vine je pravda, uvidis co ti sam manzel prezradi co ho trapi vo vasom vztahu.
Drzim palce!!

ajojka

taketo nieco prezivam aj ja... byvam s priatelom 5 rokov, nechodieva velmi casto von, ale ked uz ide, tak neda vediet kedy pride a potom sa vrati neskoro, no a dovtedy kym on pride ja sa stvem, neda sa mi vobec spat a zakazdym mu vyhubujem. Slubi ze nabuduce da vediet kedy pride alebo nebude tak dlho, ale dodrzi to malokrat... a potom zas tie sceny dookola... Fakt neviem, ako by som to mala prekonat, a dopriat mu tie vylety... Pretoze ja ked som vonku, jemu nevadi, ze sa zdrzim dlhsie, nic nevycita. Len mne vsetko vadi, spokojna som, len ked je vsetko podla mna... Neviem prekonat to moje sebectvo, a toto sebectvo mi kazi vztah

inna

1.Nuz stereotyp je zabijak.Po12 rok.sa uz straca ta zivocisna pritazlivost.Skus popracovat na sebe:zmen image trochu:uces,make-up,parfem,uprav si nehty.Prejdi z pohodlneho pizama na lahke satenove...Urob to len tak,nepripravuj ho na to.Ak pride domov a uvidi ta v novom obale,hned mu zacne vrtat hlavou:co sa zmenilo,mozno mas niekoho..?Snaz sa mat dobru naladu,maj lahky tajuplny usmev a hlavne-ziadne vycitky! Rob sa,ze akosi ti je to jedno,ze meska,ze si v pohode.Nemusis to hrat dlho. Ak nezaberie hned,tak je to vazne na h...
2.Prisposob sa :-)

Drzim palce.