kratky interval nadychov

Príspevok v téme: kratky interval nadychov
chrapotka

Zdravim.. chcela som sa opytat este predtym nez pojdem k lekarovi.. ci nahodou niekto neviete.. Mam taky problem ze chrapem :/ Upozornoval ma na to byvaly priatel, no myslela som, ze si robi srandu. No to iste tvrdi aj moj terajsi.. Uz par mesiacov spolu zijeme a on ma normalne v noci nahral :D Vraj to nie je taky klasicky drevorubacsky chrapot, ale akoby som nemohla dychat. A predvcerom pri sledovani filmu ma upozornil na to, ze velmi casto a plytko sa nadychujem. Vraj ma sledoval nejaku dobu.. Je hasic, ma zmaknute taketo veci co sa tyka ludskeho tela a interval mojich nadychov je vraj strasne kratky. Moze to spolu suvisiet? Mozem mat problem s plucami? Nie som tuha fajciarka.. dam si ozaj ze raz za cas niekde na oslave, alebo na skoleni ked ma kolegovia stiahnu.. Dakujem

atm

mira, to nutne nemusi byt pricina. plytke, klavikuralne dychanie je jednoducho nespravny navyk a nespravna technika dychania a zvlast casto sa vyskytuje prave u zien. pre zmenu staci jednoducho trening

- mira

Plytké dýchanie je predzevsťou mnohých zdravotných problémov. Znamená nielen slabé okysličovanie krvi a všetkých tkanív, ale i nedostatočné vylučovanie oxidu uhličitého, a teda prekyseĺovanie. Nemusí byť zapríčinené fajčením, ale zanesením dýchacích ciest a pľúc usadeninami. Väčšinou sú na príčine mliečne výrobky, mlieko tuky, biela múka a cukor.
Tie isté príčiny spôsobujú uvoľnenie a ochabnutie čípka v hrdle a chrápanie.

chrapotka

kdeze, prave naopak. zasmiala som sa na sebe ze neviem dychat, nemaj strachy :) mas zrejme pravdu. kedysi som aspon futbal rekreacne hravala, ale pred takmer rokom som si meniskus a vazivo pokazila tak som bola odstavena..a popravde zlenivela som. cize ozaj bez urazania dakujem :)

atm

ako teraz neviem, ze ci si sa urazila, alebo co to malo predstavovat, ale uplne vazne ti vravim, ze vacsina ludi, ktori nemaju skusenosti so sportom, alebo s nejakymi meditaciami a podobne, jednoducho ma nespravne navyky co sa tyka okrem ineho aj dychania. to je proste fakt a nie nejaka urazka...

atm

ja osobne si ani nemyslim, ze je to nejaky fyziologicky problem, skor by som si tipol, ze si proste naucena nespravne dychat. mozno to znie ako vtip, ale vela ludi dycha/chodi/beha/... uplne nespravnym sposobom:). pozri si napriklad jogu, ta sa zaobera aj viacerymi druhmi dychania a trenuj to. ale skocit pre istotu k tomu doktorovi samozrejme nemusi byt zly napad