Gymnazium alebo obchodna akademia

DejwX

Tak po prvé.... som z dediny... a tento gympeľ sa nachádza najbližšie....na základke mi išlo všetko v pohode... vravím, na gympli neustále zmeny v profesorskom zbore... raz ten vyučujúci, raz onen... odvolávanie riaditeľov na dennom poriadku (a to myslím fakt vážne). Každý profák má iné nároky...a potom nech sa študenti v tom vysomária... nikto nás neinformoval vopred o tom, že MAT bude počas celého štúdia na škole... predošlá riaditeľka zaviedla tento systém ( vlastne bude šéfovať ešte do konca decembra, od januára nastupuje iná...). A tá nám pekne krásne povedala narovinu, že nás nepripustí k mature... (v treťom ročníku mi šla matika celkom v pohode, dalo sa to). No odkedy nás učí táto kreatúra, tak je to hrôza des.... vravím, kto to nezažije, nevie... kebyže viem, čo ma bude čakať vo štvrtok ročníku, tak by som isto nešla na túto školu...

naazor

to ano, matika na OA je totalne o nicom. to clovek ale zisti az na takej STU, na ekonomickych smeroch matika z OA uplne postaci, vlastne skusenosti. z OA sa da ist jedine na ekonomicke smery, teda da sa v podstate hocikde, len to potom vyzaduje vela samostatnej prace

DejwX

A už fakt, nech sa nikto nehnevá... ale matika na gympli a obchodnej sa nedá porovnať....... gymplácka matika je omnoho, omnoho náročnejšia....

DejwX

Ja som práve v maturitnom ročníku na gympli... a zistila som, že táto škola mi bola v podstate akurát tak nanič... v deviatom ročníku som si zvolila gympeľ s vedomím toho, že zistím na gympli, čo chcem študovať (keďže na základke mi nerobil žiadny predmet problém, všetko bolo fajn...). A teraz? OMYL !!! Som na takej blbej škole, že sa to nedá ani opísať... Náš gympeľ je zameraný na CHE a BIO... 3 roky som doslova prežívala zo dňa na deň, proste taký pedagogický zbor, aký je v našej škole....jedna veľká katastrofa....neustále zmeny, voľby nových riaditeľov, zmeny vyučujúcich....toto dookola od prvého ročníka... každý z profákov si bazíroval a stále aj bazíruje na svojom predmete... jazyky na biednej úrovni... dokonca máme povinné 3 hodiny matiky do týždňa (všetci bez rozdielu, či chcú študovať prírodovedné alebo humanitné smery...) a schytali sme tú ,,naj" profesorku.... vyzerá to asi tak, že tretinu triedy nepripustí k mature (proste dá nám 5ky z matiky a tým pádom sa nedostaneme k ústnej časti), pretože nie sme dostatočne dobrí... fakt mi je z toho všetkého nanič... čiže dobre si premyslite výber školy...lebo nikdy neviete, akých profákov tam schytáte... niekto si povie, že však to nie je žiadny problém....ale ten, kto to zažije na vlastnej koži...tak to pochopí

bingham

ved to...ze ked chce studovat dalej tak jednoznacne gympel...ale ked nie tak radsej OA...lebo inak su vacsinou ludia z gympla nepouzitelni...a robia v mekaci

naaazor

ak chce ist na vysku, gympel. ak nie, OA. ja som isla na OA, lebo som myslela ze nechcem ist na vysku. mat este teraz znovu na vyber, urcite gympel. lebo pocas OA som zistila, ze ja ekonomiku vobec nemusim. teraz studujem prirodovednu VS a uprimne, mam to asi tak 3x tazsie ako ludia s gymplom. lebo nemam zaklady, ktore si musim doberat sama, tu nam nikto nic nevysvetli, povedia ze to mame vediet a hotovo, bodka, nediskutuju. je to nefer, ale co uz. je normalne, ze clovek v 14tich nevie na 100% comu sa chce v zivote venovat...

xy:)

ak ju bavi ucit sa, tak gymnazium. je tam kvalitnejsia vyucba jazykov plus ziska vseobecny rozhlad. ja mam gympel a som rada, hlavne na vyske je to vyhoda. ibaze by chcela vs ekonomicku, to jej staci OA.