vianocna nalada v meste

Príspevok v téme: vianocna nalada v meste
karrolinqa

Ako je to vo vasich mestach? Citit to tam vianocnou vonou ci nie? Mam na mysli spravanie ludi, naladu a tak.
Ja som z TN, dnes som bola na darceky, aj som sa tesila, ze si pochodim, niake drobnosti kupim, pokocham sa vyzdobou, usmiatymi ludmi, smiechom a tam nic:/ predavacky odmerane mechanicky uctujuce do pokladne, ludia zadumani s vyrazom utrpenia, zeny okabelovane vyvolavajuce muzom ci to synovi postaci ako darcek, na namesti par stankov, vacsina na pitie a jedlo, stromcek obhodeny niakymi dratmi, ziaden usmev, som tak trochu sklamana.co trochu, vlastne dost.

soffa

no ono to nieje nic prijemne robit v obchode predavacku,teraz v takom blazinci.robila som tam 4 roky,a ludia prepacte,ale keby mali aj "hovna" v akcii tak by ich ludia kupovali.vianoce su uz len o komercii,mater.hodnotach a pohoda,vonave medovnicky,radostna atmosfera,niekam zmizla,ludia sa nahanaju s darcekmi na poslednu chvilu,kazdy daco chce...no je to uz uplne ine.takze sa tym predavackam ani necudujem,sama som bola taka,cakala kym bude zaverecna a vypadnut kade lahsie.

lulu22

xxxxxxxxxxxxxx, čo sa stalo, keď tento rok to bude iné? :(

ono vieš, už som bola raz zájdená na vínko, ale viac šlapala medovina :D zajtra sa chystáme s mamou do BA pozrieť moje sestry, tak som zvedavá aké budú trhy tam, dva roky do zadu nám s kamošmi viezla medovina, tá jela :D

xxxxxxxxxxxx

lulu ved sa zarad aj ty do stanku s vinkom tam su najprijemnejsi ludia :-) ja len tam chytim vianocnu atmosferu stale...akonahle od stanku odidem som spat v realite chi chi..ale ja chytam tu atmosferu aj tym ze si zapnem radio napr fun tam uz od novembra hraju take pesnicky, a pustim sa do pecenia. bola som rada ked sme piekli skoro cela rodina, to ma stale potesi a ta nalada sa objavi. Toho roku to vsak bude ine :(

lulu22

hmm, tak ja vianočnú atmosféru akosi stále necítim .. u nás v meste máme vianočné trhy, ale i tak sa tam moc ľudí nezdržuje, len pri stánkoch s vínom :D lebo počasie ani zďaleka nenasvedčuje, že o týždeň už sú tie Viaaanoce..
U nás na Svk je to tak, ľudia sú večne nasraní a bez výrazu tváre.. ja keď idem po meste a mám úsmev na tvári, akoby ma bodali neprajnými pohľadmi :D

jajka001_

ale hej, ludia su trosicku milsi
dnes sa ma jeden pan pytal na cestu a hned sa naslo dalsich pat co mu zacali radit :)

lost

moj byvali spoluziak mal uz nakupene zaciatkom septembra :D

tomu hovorim pripravenost..

ja zacnem uvazovat 23.12, ked sa okolo 14:00 zobudim.. a potom si poviem "ale ved casu dost" ved naco mame FedEx...

lost

pokial nevidim modro-cervene svetielka a zelene vesty, tak su u mna Vianoce kazdy den...

ale co ja viem, ta nala da sa ZABILA s tym, ze mesta su uz v oktobri vyzdoebene atd.. a nakupne centra od leta..

cize ake Vianoce? :) ved to mozeme pomaly ROK premenovat na VIANOC(e) , pretoze zaberu viac ako 1/2 roka..

ale nevsimol som si, ze by sa nieco v ludoch zmenilo, resp. kzdy je tak isto oduty, ako bezne cez rok.. ale mozno skocim len tak pozriet za hranice, a bude to lepsie :)