Práca OVB

Príspevok v téme: Práca OVB
OVbkar

Momentálne plánujem začať pracovať ako finančný poradca. Na pohovore ma prijali a teraz ma jedna osoba učí čo a ako. Zatial žiadne školenia, som tam len ja a ona a vysvetlujemi ako ona začínala, kde urobila chyby, ako ona komunikuje s klientami. Teraz mi dala dotazníky a mám s niekym si ich nacvičiť aby som vedel neskôr komunikovať so skutočnými klientmi. Informácie o trhu táto spoločnosť odoberá s OVB (Alebo je to OVB?, po prečítaní si diskusií na intertene neviem čo si o tom myslieť). Pracol niekto z niečím takým? Je toho na nete ohľadom tohto obrovská kopa. Niekto na toto nadáva iný si pochvaľujú, jedine čo mi vyplýva z tohto všetkého, že záleží jedine od človeka, ktorý vám predstavuje produkty či naozaj chce na vás len zaborobiť a vy nakoniec skončíte v mínuse alebo je poctivý a naozaj chce pomôcť. Bolo mi povedané, že nebudem behať z domu do domu a vyhľadávať klientov. Proste pomôžem známim ak budú spokojný pošlú tieto informácie ďalej aby som mohol poradiť ďalším ľudom. Osobne ak by som s tým začal určite nechcem ľudí klamať, nemám to v povahe a ide mi teraz hlavne o to, že ak s tým začnem a niekomu prerobím poistku,hypotéku, úver, zmením banku alebo čokoľvek, nejde mi o to, či ja zarobím alebo nie, ale nechcem nikomu uškodiť. Hlavne nie známemu. Určite zo začiatku nebudem takéto veci riešiť ale posúvať ich ďalej človeku, kto ma to učí aby to spravil on a mne to ukázal. Chcem sa len spýtať čo si myslíte? Je táto spoločnosť dôveryhodná? Alebo teda naozaj netreba posudzovať spoločnosť ale len toho človeka čo s vami kumunikuje a snaží sa vám pomôcť?( Inak táto veta mi bola tiež povedaná na pohovore a čítal som ju aj na fórach, nie je to len naučená formulka?Naozaj už neviem čo si myslieť)

ovbnikdy

nikdy viac!!!!!!!!!!!!! hned odtial utekaj!!!! ja som tam pracovala a moja naj chyba v zivote!!!!! odrbali ma jako hovado.........same omacky a dristy......

ovbka

vsetko znie tak ruzovo a jednoducho, ze? :) no ono to aj je. ale poviem ti pravdu.. az po par mesiacoch. boli chvile ked som si nadavala ze som sa na to dala. nie som typ, ktori ma ludi za tovar. preto bolo obdobie,kedy som nemala do coho pichnut. ak vydrzis,oplati sa. nerobim reklamu firme, len fakt vlastna skusenost

ovbka

ahoj, ja pracujem pre OVB. a tiez som vahala ked som citala o tom, co sa pred rokmi udialo v cesku. mal by si ale vediet, ze v ramci ovb hoci je to jedna spolocnost, ma viacero pracovnych struktur, systemov prace. niektori pracuju vylucne ako poistovaci, ini su aktivni v audite. ja som ten druhy pripad. prve mesiace to bolo sice namahavejsie, no oplatilo sa.da sa pekne zarobit, pocestujes slovensko..a su to vsetko mladi ludia. k vykonu ta zenie to, ze kolko si vyrobis, tolko mas. a fakt ze su aj nezodpovedni poradcovia ktorim ide len o zisk. to su vacsinou ti poistovaci. v audite si plateny od toho, kolko klientovi usetris.cize je to aj zaruka pre klienta ze mu najdes najvyhodnejsie mozne riesenie. opakujem..je to viacero systemov prace. neviem kde sa zaucas ty, no zisti si to urcite. lebo popravde, hoci robim v tej spolocnosti.. poistovacku by som robit nechcela

OVbkar

A tie zmluvy čo robí táto spoločnosť sú kvalitné, naozaj človek získa nejaké výhody? Nechcem ľudom škodiť ak by som to niekedy robil.Lebo momentálne nemám veľa možností, vlastne žiadne...

OVbkar

K tomuto ma dostala mama. Ona v tom síce nepracuje ale spoznala tú pani, čo mala so mnou pohovor a dala jej prerobiť moju poistku. Vlastne som zostal v tej istej poiťovni len iný program + nejaké šetrenie ešte. Na papiery to vyzerá dobre, mám sa obávať, že toto nové poistenie je horšie ako to čo som mal?

doubledog

jasne, tvoji znami len na to cakaju, kym im navrhnes, aby si zmenili svoje financne produkty za tie, co im ponuknes. :)

vykasli sa na to, a hlavne do toho nic neinvestuj.

ci uz ti stihli predat nejake "super" sporenie ci poistenie?

*inko

"Alebo teda naozaj netreba posudzovať spoločnosť ale len toho človeka čo s vami kumunikuje a snaží sa vám pomôcť?" haha..vraj snazi sa vam pomoct :)
utekaj odtial, uplne vazne..cim krajsie recicky, tym horsie