v akej polohe je najlepšie spať? mam s tym problem

Kavenka114

No ono, v nejakej polohe budeš síce zaspávať (ja zaspávam na bruchu), ale spať môžeš v úplne inej polohe :)

Ellaa

keD spím na boku, neviem kde mam dať ruku.... ked si ju dam pod hlavu, zobudim sa na to, že je strpnuta jak sa len da.... vyskúšam spať na zemi, možno to fakt pomože :-))

blondula

ja spim len na boku a skrutena do "pagaca" :D teda aspon tak mi bolo povedane :D niekedy aj na chrbate.neviem,ako moze niekto spat na bruchu.sak jasne,ked mas vykrutenu hlavu na bok,musi ta boliet krk :DD

pozri-

mna tiez nenormalne bolieval chrbta a jedna znama mi poradila/ma sestru v PRAHE v MOTOLE na neurologii/mi poradila aby som nespala na bruchu-tiez to bola moja oblubena poloha pri spani...
naucila som sa spat na boku a bolesti presli-ale jasne na chrbticu treba aj cvicit...a hl.zistit akom stave je chrbtica...

atm

inac este k tomu spaniu na zemi- zevraj chvilu moze trvat kym si na to clovek zvykne, pretoze je to urcite menej komfortne ako postel, ale inak to vela ludi, ktori mali bolesti chrbtice casto chvali answers.yahoo.com ved mozes skusit cosi pogooglit.
navyse je to udajne aj velmi prakticke:)
www.everydayminimalist.com
greenimalist.com

atm

tak vies co vyskusaj? skus sa vyspat normalne na zemi:). uplne vazne, daj si nejaky teplejsi podklad na koberec, vankus a lahni si na to a zaspavaj v rovnakej polohe ako zvycajne. mozno ti to bude vyhovovat, mozno nie, ale za vyskusanie nedas ani 5 centov:)
www.doctorslounge.com
en.allexperts.com

Ellaa

určite bude chyba aj v posteli, kupili mi ju pred mesiacom, je rozkladacia, predtym tam bol penovy matrac, ten sme vymenili, lebo bol namna moc makky, každe rano sa mi točila aj hlava.. a popravde, nemame peniaze naviac, aby mi mohli novu postel kupiť, preto som z toho nešťastna.. a aj vanuš mam taky stary pierkaty, len mama ma kvalitnejši, lebo ma problemi s platničkami

atm

mozno treba vymenit matrac alebo vankus... inac odporuca sa lezat na boku, pod hlavou nejaky nie moc velky vankus, tak aby bola hlava vodorovne s telom (resp. len mierne nadvyhnuta), nohy mierne pokrcene (akoby si sa schulila do klbka, ale len tak mierne) a medzi kolena si dat tiez vankus