Problem s vynechanim tabletky

Príspevok v téme: Problem s vynechanim tabletky
Matulienka

Potrebujem poradit. Antikoncepciu berem uz asi 8mesiaco.Vynechala som na zaciatku tohto baliku dve tabletky. Ale potom som ju uz brala normalne. Uz je tomu 1O dní, co berem normalne kazdu tabletku. No problem je teraz v tom, mala som s priatelom sex, bez kondomu a spravil sa do mna. Aka je pravdepodobnost, ze ostanem tehotna? Za odpovede dakujem

jajka001_

predpokladam ze pri dvoch plati to iste co pri mojej antike
- V pripade, ak zabudnete uzit viac ako jednu tabletku, požiadajte o radu lekára.

V každom prípade si sa mala chrániť kondómom.

jajka001_

3.4 Ak zabudnete užiť liek BELARA®

Nezdvojnásobte dávku v snahe nahradiť dávku, ktorú ste zabudli užiť.
Ak zabudnete užiť tabletu v obvyklom čase, musíte ju užiť najneskoršie v priebehu nasledujúcich 12 hodín. Takéto prípady nevyžadujú použitie iných antikoncepčných prostriedkov a môžete normálne pokračovať v užívaní tabliet.

Ak je interval dlhší ako 12 hodín, účinok antikoncepcie nie je zaručený. V takom prípade zabudnutú tabletu užite okamžite a ďalšiu tabletu v obvyklom čase. To znamená, že môžete užiť dve tablety
v priebehu jedného dňa. V takomto prípade musíte používať počas nasledujúcich 7 dní doplnkovú mechanickú metódu antikoncepcie (napr. kondóm). Ak v týchto 7 dňoch doberiete načaté balenie,
®
ďalšie balenie lieku BELARA
musíte začať užívať hneď po skončení prvého, t. j. nebude prestávka 7 dní
medzi jednotlivými baleniami. Pravdepodobne sa u vás neobjaví žiadne krvácanie po vysadení,
pokým nevyužijete nové balenie. Nepravidelné krvácanie alebo špinenie môže byť silnejšie v priebehu užívania ďalšieho balenia. Ak sa nedostaví krvácanie po využívaní druhého balenia, je potrebný test na vylúčenie tehotenstva.

jajka001_

a ak vynechas jednu do 12tich hodin, tak je to ok ak ju hned uzijes. ak do 24, zalezi v ktorom je to tyzdni. ak vynechas dve, uz ti nepomoze ak ich uzijes hned a naraz, musis sa chranit inak.

maruska123

no kedze mozes otehotniet aj pri jednej vynechanej, tak logicky mozes aj u dvoch a pravdepodobnost je vyssia..

hadam nechces konkretne cislo alebo co...

a ked uz si vedela, ze si vynechala 2 tabl tak preco si mala sex bez ochrany???

jajka001_

tak si to riadne precitaj
aku mas antiku?
ak vynechas dve, nie si chranena, musis pouzivat aj dalsiu metodu ochrany (kondom)

Matulienka

pribalovy letak hovori o jednej vynechanej tabletke, nie o viacerych. Keby to tam bolo napisane, tak sa nepytam tu