Ako zdobiť medovníčky

Príspevok v téme: Ako zdobiť medovníčky
Prskalka

Zdravím všetkých :-)

ja viem že je to trocha neskoro ale napadlo ma že spravím tie vianočné perníčky - medovníčky. Viem že som mala začať skôr ale keďže moja mamina ani starká nikdy vianočné perníčky nerobili tak som to nevedela, ani ako sa to robí, ani kedy s tým začať.

Teraz žijem s priateľom a rada by som potešila seba, jeho aj blízkych týmito chutnými perníčkami, našla som si recept a kúpila tie vykrajovače na perníčky. Ale neviem ako to ozdobiť. Nie ako urobiť tú ozdobu ale to ako to ozdobiť, čím? Stačí na to obyčajný sáčok a do neho urobiť malú dierku kde dám ten bielok s cukrom a tým to ozdobím? Alebo na to treba niečo špeciálne?

Nedá sa v obchode v potravinách kúpiť niečo jednoduché a lacné? Niečo čo by slúžio zároven aj ako špička na to aby som tie perníky mohla ozdobiť?

Ak máte nejaké rady, popr. vlastné skúsenosti poteším sa, kludne môžete napísať aj recept alebo rady :-) poteším sa.

Ďakujem Vám

Vianocnicka

Prskalka úplne mi pripomínaš mňa. S priateľom sme kúpili byt a tiež som taká nadšená, že skúšam všetko možné v kuchyni :) Dokonca som sa aj variť naučila, čo som si myslela, že tak skoro nebude :)) Tak Ti prajem, nech sa prvé medovníčky vydaria :)
A inak, kúpili sme si náš prvý vianočný stromček zasnežený so šiškami, tak priateľ sa už nemôže dočkať, kedy ho postavíme, mne sa to zdalo ešte príliš skoro, ale normálne už teraz nad tým aj ja uvažujem.. :o)

Prskalka

Ďakujem Vám, ste úžasní :-).

pozri- - ďakujem za stránku, budem to robiť podľa toho receptu čo som na nej našla :-) skúsim. A asi pridám aj ten lekvár. Skutočne sa medze nekladú, preto hneď čo najskôr ako pôjdem do obchodu pokúpim niečo na ozdobu, možno aj farebné :-)

anamarie - naozaj sa veľmi teším :-) aj priateľ aj ja máme radi vianočný čas a všetko čo k tomu patrí :-). Týmto prekvapím aj doma aj priateľa poteším a pre mňa bude zábava už len to pečenie :-). A stromček už máme :-) pekný, živý (predtým som mala umelý ale s priateľom sme sa rozhodli pre živý, krásna borovica, vysoká, sú na ňom 3 balíčky salóniek, kolekcia, balíček želé zvončekov, 3 škatule vianočných gúľ a tradičné vianočné ozdoby a ja som navyše kúpila aj také mašličky na stromček a tie som pripevnila na čečiny vpredu, pekne som to rozmiestnila, samozrejme farebné reťaze. Teraz je krásne vysvietený :-) len ten sneh mi chýba :-(

Vianocnicka - to je milé :-) tak ti prajem aby sa aj tebe potom znova vydarili :-). Nad tým nádstavcom som rozmýšľala ale asi mi najprv bude stačiť len sáčok :-) tak ako to robíš ty to spravím s tým sáčkom. Ten lekvár môže byť naozaj dobrý. Neviem ale či ho mám použiť na prvý krát

Vianocnicka

Ja tiež robím medovníčky až teraz, keď bývame s priateľom sami. Robila som ich už trikrát a ešte aspoň dvakrát budem, lebo vždy sa za dva dni zjedia :) Cesto nenechavam odstat, hned ich robim su makke a myslim, ze by aj zostali :D Zdobim ich tiez len sacikom s malou dierkou, ale videla som tie zdobičky asi mesiac dozadu v Kiku za euro. A to zdobenie ma neomrzi, na to sa najviac tesim :) Chcem sa spytat, pocula som, ze ak pridam do cesta lekvar budu mäkšie, je to pravda? Chcem to vyskúšať.
Aké sladké dobroty ešte zvyknete na Vianoce piecť?

anamarie

Prskalka, je mile citat, ako sa tesis. Urcite priatel bude velmi rad, ze si taka gazdinka. Hej, jablko vylucuje etylen myslim a to sposobuje, ze ked je jablko spolu s pernikmi v uzavretej skatuli, tie potom zmeknu. Mate uz stromcek?

pozri-

...len aby vam chutili-hlavne treba poriadne tie ingrediencie premiesit...
tak zelam aby sa ti podarili-mne sa podarili hned na 1x ked som dostala recept-robievala som ich velmi casto...
ja som ich aj lepila dzemom alebo lekvarom a polievala cokoladou/lebo z kila muky sa toho narobi dost-tak sa daju na vselijaky sposob robit-staci len mat fantaziu/
tak nech sa dari

Prskalka

Fíha, ďakujem za recept a za rady :-) určite dám vedieť ako sa podarili. Cesto bude už dnes dúfam ale robit ich začnem až zajtra, aby cesto odstálo. Moje prvé perníčky, už sa tak teším :-)

anamarie - moja mamina nikdy nezvykla piecť a tak som nemala čo odkukať, avšak čosi som odkukala od starkej, ale ani ona nikdy perníčky nerobila :-) a kedže teraz žijem sama s priateľom, presne ako ty kedysi :-) tak ho chcem potešiť a aj rodinu keď prídem na návštevu. Hlavne brata, ten má perníčky rád, vždy si ich kupoval na trhoch :-). Čítala som že keď sa medzi perníčky ktoré sú už upečené dá jablko tak sú také lepšie. Uvidíme.

Snáď tie biele Vianoce budú. Pre mňa k Vianociam sneh patrí, aj snehuliak, vôňa ihličia, krásne vyzdobený stromček a svetielka na stromčeku aj okne, sviečky a adventný veniec (tento rok som si sama vyrobila z ihličia, sviečok, ozdôb, vaty a podobne. Inak vata na ihličí mi pripomína vianoce. Vyzerá tak trochu ako sneh).

pozri-

...no uz kazdy nech si prida korenie podla seba-mne chutia aj tie-ale ja uz ich nerobievam -odkedy nemozem/biely cukor,bielu muku/ pouzivam ine veci namiesto cukru bieleho-trstinovy cukor,namiesto bielej muky-spaldovu muku a namiesto masla by som dala olej...
ale tu som napisala klasicky recept ako som ich robievala niekedy...

anamarie

pozri - mne chyba v recepte aniz, ktory dava medovnickom medovnikovu chut. A smetol nepouzivaj, pec len s maslom.

anamarie

Prskalka, daj potom vediet, ako sa ti podarili, dufam, ze vyborne.
Ja som zacala varit a piect a starat sa o domacnost tiez az vtedy, ked som zacala zit vtedy s este priatelom. Moja mamka je vynikajuca kucharka a cukrarka, recepty mam od nej a ako mala som sa vzdy prizerala, ked piekla. Vanilkove rozky a linecke kolieska mam uz napecene. Ja medovnicky nerobim, lebo manzel ich nechce, ale mam rada take, co mamka zdobi kuskom vlasskeho orecha.
V prvom rade je dolezity dobry odskusany recept. Mozes si kupit aj potravinarske farbivo a zdobit nafarebno.
Ma sa ochladit, tak mozno este budu biele Vianoce:)