porucha osobnosti-emocne nestabilny typ

tpch

lolita, neries to. Ty asi nemas dost svojich problemov, tak potrebujes oblazovat svojimi nazormi pribuznych. Iste ta maju "radi"...za tvoj zaujem :-DDD

lolita221

ano viem ze ked tam sla dobrovolne mna do toho nic nie je ale aj tak....co bude robit v buducnosti???? hned pri prvom probleme sa zbali a ide lezat???? dokonca povedala ze dalsie liecenie nevylucuje.....to fakt ma chodit 20 rocna baba po psychiatriach? ved lekar vas pozve na poziadanie kamkolvek....a ju na liecenie neposlal ani psychiater ale psychologicka....to fakt nechapem....

Meretseger

Jasné, keď tam šla dobrovoľne, niet čo riešiť. Poznám dosť hraničiarov, ktorým prostredie liečebne vyhovuje, koniec koncov, iste tam budú ľudia, ktorí im konečne rozumejú, normálne taký pocit moc nemáme.

tpch

Tak preco riesis problemy za dospeleho cloveka, ktory si tie problemy aj tak riesi sam? Je to jej zivot, jej rozhodnutia, ona vie, ci jej to pomaha. Ty o tom pravdepodobne nic nevies a len sa ti nepaci fakt, ze mas neter, ktora lezala na psychiatrii.

lolita221

hej suhlasila.....sak preco ne???? ved jej to tak vyhovuje....sama mi to tak povedala ked som sa jej na to spytala.....ale ja si myslim ked take mlade dievca len kvoli tomu je na psychiatrii.....ale ona ma rada take prostredie....

lolita221

hej mala som na mysli liecebnu.....neter reaguje celkom dobre na konzultaciu so psychologom az na to ze dotycna pani pracuje na psychiatrii....a tak ju tam dala......ze nech si ide oddychnut.....aj sa porezavala v dnesnej dobe uz menej.....ale ako dovod to asi bol...ja neviem velmi to neschvalujem....a mizerne na tom neni absolutne....psycholog ju o tom presvedcil ze by to bolo dobre si ist polezat...a uz tam bola styri razy....ked to takto pojde dalej no dakujem.....

Meretseger

Človek s emočne nestabilnou osobnosťou vôbec nemusí byť v liečebni (liečebňu ste mali na mysli, však?). Je dôležité chodiť k psychiatrovi, stačí však ambulantná liečba, pokiaľ teda slečna nie je na tom viac než mizerne.
Mňa psychológ objednal k psychiatričke, ktorá ma tiež poslala do PL so sebapoškodzovaním a pokusmi o samovraždu, ale odmietla som a v pohode prežívam s liekmi.
Ako reaguje vaša neter na psychoterapiu? S HPO je dôležité zžiť sa, v čom by jej mal psychológ pomôcť. Ten si s ňou už nevie rady, či ako to je?