Bezlepková diéta...

Karamelka 222

Schudnúť sa dá pri všetkých potravinách. Len kalorický príjem by mal byť nižší než kalorický výdaj. Ak sa dáš na bezlepkovú stravu tak taktiež si počítaj kalórie. Ja trebárs mám strop 1200 kcal a denne dve hodiny pohyby minimálne. Stravu si objednávam z celia.sk nakoľko lepok nemôžem, proste nerobí mi dobre.

Kesidy

Ďakujem za radu RNG dúfam že sa nám podarí zvyknúť si na taký druh stravy a hlavne vyradiť sladké bude ťažké.

RNG

Dobre, zdrave a celozrnne su ovsenne vlocky, ktore su dokonca obcas dostatocne malo lepkove aj pre ludi, co maju s lepkom nie prilis velke problemy.
Ja si ich zalievam doma robenym kyslym mliekom/jogurtom a necham nabobtnat v ladnicke cez noc.Je to syte jedlo, s vysokym obsahom vapnika, betaglukanov a pomerne nizkym glycemickym indexom, tj cukry z neho sa vylucuju pozvolne,tak ako to telo vyzaduje pocas dna

maruska123

celozrnne veci su dobre, ale citaj zlozenie, lebo nie vsetko co je tmavsie je automaticky celozrnne, vyrobcovia sa casto snazia ludi oklamat

dalej vylucte sladkosti, mastne jedla, vysmazane atd,veci s vysokym obsahom tuku (napr kysla smotana, sladka, syry-kupujte nizkotucne-pod 20%tuku nap),nepite sladene napoje, jedzte vela zeleniny, ovocia nie az tak extra vela, pretoze ma cukor, ale zas lepsie ako jest sladkosti, jedzte mensie porcie, nech si zaludok zvykne, pite vela vody, priadne nesladene caje

a samozrejme pohyb..

Kesidy

Ďakujem Maruska velmi pekne.S manželom sme sa rozhodli pre radikalnu zmenu chceme schudnut a zmenit komplet stravu tak zistujem co je a co nie je dobre.

maruska123

tak spaldova muka, celozrnna muka-tie ano, tie su urcite pri chudnuti vhodnejsie ako klasicka biela...aj celozrnne cestoviny, celozrnna ryza a vsetko, co moze byt celozrnne

Kesidy

Asi máš pravdu...a nevieš náhodou či sa mám zamerať na potraviny ako je napr.špaldová múka a použivať ju všade tam kde sa dá a vyhýbať sa tej klasickej múke?dik