Farba stolice

Príspevok v téme: Farba stolice
ojoj

Ako zistím, že je v stolici natrávená krv? Mávam tmavšiu stolicu, niekedy sú tam také čierne bodky, akoby káva, ale kávu nepijem. Pripisovala som to tomu, že jem len celozrnné pečivo, že tie bodky by mohli byť z toho. Alebo ešte z banánu. Za posledné dva týždne beriem už druhé antibiotiká, tak neviem, či to nemôže mať vplyv. Ako teda zistím rozdiel, či je to krv alebo len farba stolice?

ojoj

Viem, že každý inak vníma bolesť. Dúfam, že ja veľa znesiem. Ešte som to nemala nejakú veľkú možnosť preveriť. Bola som síce na gynekologickej operácii a mám 10 cm jazvu cez celé brucho, ale to sa celkom dalo vydržať. Len netrebalo kašľať a kýchať, lebo vtedy mi išlo roztrhnúť brucho :))).

Lulu2011

ojoj - osobne poznam len jedneho cloveka, co na to bol moja svokra a ravela, ze ta kolonoskopia nebola nijako hrozna, ze ovela horsia je cytoskopia, ze to je nieco priserne, tak ber, ze kazdy ma iny prah bolesti, ale cele crevo jej nepozreli, ze na nejakom mieste uz viac neslo, vtedy nasilu nemozu tlacit, na gastre zase bola jej teta a tu ani nenaplo :))) ale sprej do hrdla si pýtaj, vraj tak potom nenapina, ked to je znecitlivene

ojoj

No veď to. To ešte ani ja neviem, keď tam už budem sedieť. Asi od strachu odpadnem. Ale jasom zase taká, že keď sa už konečne odhodlám, tak idem, lebo potom by som mala neskutočné výčitky, že už som mohla mať potom a mohla som mať pokoj a tak podobne .... Aspoň doteraz to tak bolo, tak dúfam, že to teraz nezmením :). Och, keď si teraz píšem o tej kolonoskopii, až ma rozbolelo brucho :)))

Lulu2011

ojoj - presne ako vravis, keby to vysetrenie nebolo take neprijemne viac ludi by islo, ja som total strachopud, som sedela pre gastro ambulanciou a pocuvala ako ludia panikaria a uz som sa nevratila

ojoj

Podľa mňa, keďže sú tieto vyšetrenia nepríjemné a bolestivé (ako hovoria aj sami lekári), tak by tu mala byť možnosť, aby si si ty bez problémov mohla vybrať, či chceš narkózu, alebo injekciu. A nie, aby ťa tam najprv trápili, a len potom, ti MOŽNO nie dajú. Ak by to tak bolo, tak by sa podľa mňa predišlo viacerým chorobám, lebo by sa ľudia nebáli ísť na vyšetrenie a neodkladali to.

ojoj

Áno, lekár mi hovoril, že oni hneď vidia, že čo je tam a ako to vyzerá. Ale ako si hovorila, ak tam niečo bude, tak z toho zoberú vzorku, a to trvá 2 týždne. A že sa nemám obávať, že 90% pacientov to zvláda ako - tak aj bez nejakých oblbovákov. No však čo iné im ostáva, keď im tú injekciu len tak ľahko nedajú, nie? :)

Lulu2011

po gastro aj kolonoskopii budes hned vediet na com si :) na vysledky sa caka, len ked zobaeru vzorky, ale dobrý lekar uz cez ten ...skop bude vidiet co sa deje

Lulu2011

ojoj - že aký magický datum :)))))

kedy pride ta doba, ze aj u nas nebudu tie vysetrenia strasiakom, ale sa to bude dat vysetrit nejak ludsky

ojoj

Lulu2011, na gastroskopiu idem 02.02.2012 (úžasný dátum:)), no a na tú kolonoskopiu 09.02.2012. Ešte sa tá kolonoskopia môže zmeniť, podľa toho, či budem mať svoje dni, lebo vtedy to nerobia. Horšie už bude čakať na výsledky, asi dva týždne. A jasne, že sa nejako odmením. A veru riadne :)