Farba stolice

Príspevok v téme: Farba stolice
ojoj

Ako zistím, že je v stolici natrávená krv? Mávam tmavšiu stolicu, niekedy sú tam také čierne bodky, akoby káva, ale kávu nepijem. Pripisovala som to tomu, že jem len celozrnné pečivo, že tie bodky by mohli byť z toho. Alebo ešte z banánu. Za posledné dva týždne beriem už druhé antibiotiká, tak neviem, či to nemôže mať vplyv. Ako teda zistím rozdiel, či je to krv alebo len farba stolice?

Lulu2011

ojoj - no si odvazna, ja sa bojim viac tej zhora, mne lekar ani palickou nemoze pozriet do hrdla, takze ako sa poznam by som si to vyrvala a utekala prec a bola by hanba, jedine s uspatim by som sa na to dala, no co uz, ja radsej pojdem este raz rodit

ojoj

No dúfam, že budeš mať pravdu. Mne už všeobecná stanovila, že mám aj hemerodidy. Doktori mi hovorili, že skôr to môže byť nejaká funkčná porucha, a čo som čítala, tak to môže byť celiakia, crohnova chroba alebo ulcerózna kolitída, alebo ešte možno syndróm dráždivého čreva. Ja sa tiež veľmi bojím tých hadí. ani nie tak hadičky z vrchu, to ževraj trvá len okolo 5 minút. No ale tá kolonoskopia! Pýtala som sa aj na oblbovák, a že oni ho dávajú, až keď vidia, že to už nezvládaš. Takže žiadne, že dopredu. Už mám aj kúpené to preháňadlo, tak sa teším. Už aby to bolo za mnou, lebo najhoršie je toto čakanie a ešte keď si všeličo prečítaš na internete, tak ma obchádza hrôza.

Lulu2011

ojoj - tak to akokeby si opisala moje problemy, mne je blbo tut o na verejnosti rozoberat :)) ale meni sa to, myslim, ze vela zalezi od stravy a stresu, ja mam podozrenie, ze mam alergiu na nieco, ked zjem viac lepku tak mam problem, mlieko mi neskodi nijak, myslim, ze ti chcu vylucit celiakiu, ja sa bojim hadic, takze som si kupila domaci test z lekarne :)))

ojoj

Ahoj, nie kvôli tým bodkám :). Ja ich nemám nejako veľa, ani nie vždy, no ale všmila som si ich. Keďže idem na to gastro, tak sa teraz veeeľmi pozorujem. Idem tam preto, lebo už dlhšiu dobu mávam takú užšiu stolicu, a sem tam kŕče v ľavom podbruší a tiež sem tam hnačky. Bola som na gynde, tam ešte čakám na jeden výsledok,inak bolo všetko o.k. Keďže mám aj problémy s močovými cestami, problém môže byť aj tam, lenže môj urológ mi len z pohľadu na mňa stanovil diagnózu hyperaktívny močový mechúr. Možno ešte pôjdem k inému, ale ešte neviem. No a posledná možosť je ešte ísť na gastrológiu. Veľmi dlho som sa odhodlávala, nakoniec som sa prekonala, no a idem vo februári. Keď som sa bola objednať, tak mi doktor povedal, že by bolo kvôli tým hnačkám dobre spraviť aj gastroskopiu. Takže jeden týždeň idem na hadičku zvrchu a na druhý na hadičku zo spodu. A naozaj sa veľmi, veľmi bojím. Ani nie tak vyšetrenia, ako toho, čo mi nájdu. Doktor mi vravel, že v mojom veku (32 r.), je rakovina veľmi nepravdepodobná, no ale čo ťa ako prvé napadne, nie?

Lulu2011

ojoj - ano je ja so tiez rozoberala zemle :)) ale posledne dni jem skor biele rozky, ale je pravda, ze vtedy toho tolko nie je, vies co vyskrtni celozrnne, jedz len biele týžden a uvidis, inak ja ked som si to vsimla, som desne spanikarila, ale ja mam tollko zdravotných problemov, ze sa uz nevzrusujem, musela by som ist dobrovolne na pitvu, aby mi vsetko pozistovali