ako sa efektivne ucit

Príspevok v téme: ako sa efektivne ucit
Tomas21

Ahojte, moj problem spociva v strasnej neefektivnosti ucenia, studujem pravo, chyba mi uz len rok a pol do ukoncenia magistra, ale ja sa nedokazem prinutit ucit sa to, po prve vobec ma to nebavi, a ano viem, je to moja chyba,ze som si to vybral ale teraz je uz neskoro plakat nad rozliatym mliekom, len problem je, ze su toho kvanta a kvanta veci, ktore sa treba biflit, nemam k tomu ziadny system, niekto skuseny sa nenajde ktory by mi odporucil aky taky system do toho, som zufaly z toho vsetkeho..

Nina888

Ahoj, mám podobný problém ako ty, tiež študujem právo, ale som v tretom ročníku. Proste niekedy aj keď sa učím veľmi veľa,zistím že si nepamätám čo som čítala pred chvíľou, čo ma strašne znechucuje. Navyše keď som na skúške v strese nedokážem si spomenúť vôbec na nič. Mám pocit že sa učím o dosť viac ako ostatný, ale výsledok často žiadny, som už zúfalá. A to ma čakajú tento rok štátnice. Neviem sa asi dobre sústrediť, stále začnem myslieť na niečo iné. Ja mám taký systém že čo si neviem zapamätať si vypisujem na malé papieriky a lepím do knihy, tam odkiaľ to je, trochu to pomáha a potom napr. ku každej otázke sa naučiť najprv osnovu, a až potom podrobnosti, pretože často sa my stávalo že som si pamätala všelijaké aj nepodstatné detaily ale nevedela som o základ. No a inak treba si dať silnú kávu, nejaké tabletky ginko, memoplus, piť zelený čaj a začať - to je najťažšie a vydržať a hovoriť si že čím viac sa budem sústrediť tým rýchlejšie to skončí. Mňa tiež napríklad baví všetko si farebne zvýrazňovať fixkami, vždy si kúpim nové a teším sa že ich použijem...,treba sa snažiť oklamať sa že ma to vlastne baví.
Ja si radšej dávam na začiatok ľahšie skúšky aby som mala pozitívnu motiváciu, a tiež aby keď nespravím tie ťažké, neostali mi ešte aj ďalšie do toho.
Mňa to štúdium v zásade baví asi by som nechcela niečo iné, ale hovorím v zásade, pretože okrem toho je tam neskutočné množstvo, zbytočných nudných takmer nenaučiteľných vecí...
Prajem veľa šťastia, a keď si to už zvládol doteraz tak to pôjde aj ďalej.

vsevedka

Tomas21, nvm ci poradim, ja mam VS uplne ineho smeru, ale myslim si, ze v prvom rade si potrebujes ucenie NAPLANOVAT, teda urobit si casovy plan

SYSTEM si najlepsie najdes ty sam, niekomu pomoze ked si opakuje nahlas a takto sa bifli, niekkomu vyhovuje ked si opakovane cita potichu, niekto potrebuje zrakovu fixaciu a preto si v skriptach znaci zvyraznovacom...

skus sa najskor (pokial mas este aky taky elan) naucit na najtazsie skusky a tie lahsie si nechaj na neskor, ono pomoze mozno psychicky, ze budes mat dobry pocit, ze to najhorsie mas uz za sebou

a k tej efektivite: skus sa dobre koncenrovat na to co sa ucis, proste bud sustredeny, uc sa napr. 2 hodky a potom si daj chvilu pauzu, pretoze inac sa ti stane, ze hoci budes v knihach aj 5 hodin, vela sa toho nenaucis

a k tomu vyberu skoly: hoci ta to nebavi, sprav vsetko preto aby si to uz nejako doklepal, aj ked skusky nebudes robit na prvy termin, je vela ludi, co ti zavidi, ze studujes pravo, pretoze oni sa tam ani nedostali..
dokonci si skolu a ved nemusis robit prave pravnika, su i ine moznosti s touto skolou