akne vo veku 22!!!

Lenka2583

Ahoj misa22.
Akné má rôzne príčiny. začnem s akné v pubertálnom veku. vtedy akné spôsobujú hormonálne zmeny. nedá sa odstrániť dá sa len utlmiť a to používaním celej rady kozmetiky proti akné, najmä s obsahom kyseliny salicilovej. ak je ale akné i tak veľmi výrazné treba navštíviť kožnú lekárku a tá predpíše antibiotika v tekutom stave, zaberá to to asi za týždeň a treba to dávať na tvár asi pol roka.
Ak má človek už okolo 20 rokov, prípadne už sa mu pozastavil vývin, tak príčiny akné sú iné. a to: stres alebo používanie nesprávnej kozmetiky. 20-ročný človek už nemá v žiadnom prípade používať prípravky proti akné, s výnimkou neagresívnej antibakteriálnej pleťovej vody-najlepšie obohatenej o zinok. Ale naopak ná pleti dodať hydratáciu ráno a regeneráciu s hydratáciou večer. Totiž akné sa tvorí preto, lebo ak si človek zvykol v puberte používať prípravky proti akné, používa ich nadalej, ale tým pokožku len nadmerne vysušuje a zaťažuje, hoci píšu na tých krémoch, že majú hydratačné účinky, ale ani z daleko nie toľko čo pleť potrebuje. preto čistiaci gel na tvár treba vymeniť za hydratačnú emulziu, pleťová voda môže ostať,ale len ak nie je moc agresívna, inak vymeniť. krém proti akné treba nahradiť vysokohydratačným denným krémom a na večer namiesto hydratačného krému treba použiť regeneračný, pleť sa vám odvdačí už za týždeň, max. 2
ak má človek ešte aj 30 rokoch akné, môže to byť tiež nesprávnou kozmetikou, treba zmeniť značku, ale poväčšine je to z prepracovanosti a z nedostatku spánku, prípadne prílišný stres. proti tomuto všetkému sa organizmus bráni a výsledkom je akné. vtedy treba zmeniť uponáhľaný život za pokojnejší
Prajem veľa úspechov

babs

Mila Misa, mam 23 a plet ako porcelan..ele este pred dvoma rokmi tomu tak nebolo. Napriek kazdodennej starostlivosti o plet sa mi stale tvorili nove a nove pupaciky, jeden zmyzol dalsi sa spravil..v tom obdobi som z toho bola uz zufala,vyskusala som mnoho kvalitnych,drahych znaciek ale nic nepomahalo. Zacala som brat antikoncepcne tabletky Diane 35, pouzivala som francuzsku kozmetiku Avene (dostanes kupit v lekarni, informuj sa, maju siroky sortiment a vedia Ti zostavit vybavicku na mieru).. a co je asi najdolezitejsie, prestala som si do tych pupakov vrtat!! Raz do mesiaca zajdem ku kozmeticke, ta mi plet dokonale vycisti, navyse si tam odpociniem..stale pouzivam kozmetiku Avene, aj ked uz iny typ,nie na aknoznu plet. Tak trochu som sa obavala,ci sa moja plet nezhorsi ked som vysadila Diane 35 a zacala uzivat Yadine. Nestalo sa tak a ja uz nejaky ten rok neviem, co je to vyrazka, plet je cista,jasna a hebka. Skus to, tak ako som Ti napisala a som presvedcena, ze uspechy sa dostavia: )))

babenka

simba,
popis,prosim to pouzivanie propolisu,ako si ho aplikovala a za aky dlhy cas zabral,a ANTIAC od Salcury,to dostat kupit v lekarni?ma vedlajsie?

simba

Caffky, ja ma tiez 22 a bedare asi od 14 rokov.. no peklo. A pomohli mi zatial styri veci - masticka od Oxy,ktora sa vsak uz bohuzial nevyraba, Propolisove kvapky - ale trva to dooost dlho kym zaberu, smrdia a farbia pokozku do zlta ;)), Vichy Normaderm - ale to je brutal drahe a pomaha to tak 2 mesiace kym si na to bedare nezvyknu a TERAZ - ANTIAC od Salcury!! Uz sa to rozoberalo v jednej starsej teme, moc ludi to tam ospevovalo, tak som si povedala, ze hadam.. patlam si to na face asi 2 tyzdne 2-3 krat za den a je to zhruba o 70-80 percent lepsie!!! tiez je to trochu drahsie a smrdi to po cajovnikovom oleji, ale je to fakt (zatim) uplne supis a moja tvar vyzera OVELA OVELA zdravsie aj ziarivejsie. Odporucam fakt.

aňa

Daj si predpísať Roaccutane! Má strašne veľa vedľajšich účinkov. Ale keďže akne má už po dlhej dobe vplyv aj na psychiku človeka! Takže si myslím, že tie vedľajšie účinky nie sú až také hrozné! Naozaj skús to!
Ahoj