Neviem sa uvolnit - odviazat

Príspevok v téme: Neviem sa uvolnit - odviazat
krajinnka

Ja to uz nevydrzim so to ako niake okovy, niake skrupule.
Od mala som bola taka vyspelejsia, stale to kazdy opakoval, osobne mi to bolo jedno skor mi to robilo problemy pri nadvazovani novych kontaktov, vlastne som nemala ani priatelov. Zo slusnosti som sa vedela s kazdym porozpravat, vypocut, vzdy nieco povedat. Vsetko take strasne ,,slusne,, ,,spravne,, a ,,akuratne,,. Dospeli si ma chvalili, decka prisli ked nieco potrebovali. Stale ze ja som ta mudra, ta seriozna, ta taka onicom. Bolo to na zakladnej, na strednej, je to na vysokej aj v praci. Ked som mala -nast a mala som sa malovat ako ostatne tak som uz bola o ,,krok,, vpred a nelakalo ma to ani nezaujimalo. Reci o chalanoch som nikdy neviedla, vedela som ze sa to robi, v niektorych knihach som to citala ale ked o tom spoluziacky vraveli tak som len prikyvovala a cudovala sa ako ich to stale bavi. V baroch som sa nudila, diskoteky ma nebavili, koncerty ano ale netancovala som . Proste som sa citila akosi hlupo a umelo ked som tam mala poskakovat. Na strednu som sla s nadejou ze sa to zmeni, na rozne kruzky, ci uz sportove alebo umelecke. Ja neviem ci ma chapete, vsetko bolo take len ,,spravne,, ziadne vnutorne vzrusenie, nadsenie, odviazanost. vysoka bolo moja posledna nadej ale tam to bolo rovnake. Na internate k nam stale niekto chodil, spolubyvajuce chodili do Olomouca, Zlín, Brno na diskoteky snad kazdy vecer, zo slusnosti som zasla raz a samozrejme som tam bola ako tlk. Ako taky velky nemotorny vazny tlk. Co im prislo smiesne mne nie. A takto stale. Je to take tazke vysvetlit, ako sa strasne chcem odviazat, skakat, tancovat ale od srdca! Ale nejde to. proste to nejde. Strasne rada pozeram zaznamy koncertov jednej skupiny, ako tam ten spevak (v tej dobe zavisly) skaka, uziva, citim vnutornu radost, ako tiez chcem taka byt, fascinuje ma to (nejde teraz o to ci to aj on tak preziva)... akonahle to vypnem tak zase ma zviaze to ticho, ta spravnost, slusnost, decentnost, mlkvo. kedysi som skusila pit, nema to na mna zabavny ucinok ani mi to nechuti. co mam snad zacat brat LSD alebo co? znie to hlupo, akoby som nemala inej starosti ale naozaj je to strasne, dusi ma to. co mam robit.

jajka001_

tak si mala nespravnych kamaratov. nie vsetky baby sa predsa maluju, tancuju a preberaju chalanov. su aj baby ako ty, co citaju knihy a moc toho nenakecaju, hlavne nie o banalitach.

xy:)

asi si nestretla ludi, co by ti sadli. ja napr. nejdem na koncert, kde viem ze bude nahovno hudba a o nicom partia. raz som bola na jednej akcii /no trochu prisilne slovo/, ako hovorim, nahovno partia a mne sa to zdalo vsetko smiesne, ako spominas, aj som sa chcela s nimi zabavat, ale sa proste nejak nedalo. mozno v tom je chyba, nemas stastie na ludi rovnakej krvej skupiny.

krajinnka

ja ani neviem ci mi vadi ze vyzeram ako blbec ale strasne mi vadila ta planost, to ticho vnutri. trebars sa tancovalo, vsetci nadseni, dievcata sa pretrcali, po kazdom pokukovali, robila som to aj aj ale ako stroj, nezdali sa mi hlupi oni, vedela som ze je to primerane ich veku, ze to tak ma byt. viete si predstavit ako 17 rocne dievcata tancuju a jedno z nich v mysli rozobera ich primeranu mentalitu veku, pomery v rodine, vsimala som si take hluposti ako napr. ze jedna zle dopadala na lavu nohu a premyslala som v com je problem, druhej odpadavalo ramienko, nad nou som zas premyslala ze to nakupuje u cinanov a to ma hned napadlo ze ako to ze ich je tolko, v centrach miest, ze su pravdepodobne dotovani cinskou vladou..atd.a to vsetko pocas ,,natriasania sa,,.ta hlupa som bola ja nakoniec. dobra partia...co je dobra partia. to co sa im zdalo smiesne mne smiesne neprislo, chyba nebola v partii ale vo mne. vcera sme po skole zasli na punc so spoluziakmi. Vsetko mi slo jednym uchom dnu druhym von. Nebolo to zle, aj sme sa zasmiali ale konecny dosledok bol ze som bola psychicky vystavena, nevela si spomenut o com sa vobec hovorilo a unavena som bola.
napr. ked som mala ist do prvej triedy, omylom ma zaradili medzi stvrtakov. nielen kvoli vyske ale ze som proste nebola ufnukana ale dostojne som stala, obzerala sa a spytala sa ucitelky o kolkej pravdepodobne bude rozchod. v tej stvrtej triede, zatial co decka sa nahanali, chalani robili zle dievcatam ja som mala precitane vsetky Verneovky. V osmej triede sa zacali dievcata malovat a komentovat telenovely co bezali, ja som uz bola uplny samorast co pocuval metal, chodila som po horach a lozila na stromy.
neviem ci by som sa citila dobre pri malych detoch. to nie je zrovna moja parketa:) su mile ale nebavi ma hrat sa. mozno 10 minut. potom prenechavam stafetu tete (ma maleho syna).

jajka001_

si sa nikdy nehrala s deckami, neblaznila, nejasila, ze? pripadalo ti to hlupe. tak s tym teraz zacni. idealne pri opatrovani nejakych deti, tam pri tom nebudes vyzerat ako blazon.

atm

no tak bud sa raz odhodlas odviazat a bude ti jedno ci pri tom vyzeras ako blbec, alebo budes zo seba nadalej robit tu sedu mysku bez emocii, len aby si ta nahodou niekto nevsimol..:) v dobrej partii by si s tym nemala mat problem