Goji (kustovnica) - "Listy bývajú príčinou otráv hospodárskych zbvierat"

Príspevok v téme: Goji (kustovnica) - "Listy bývajú príčinou otráv hospodárskych zbvierat"
cert

"Goji je spoločný názov pre plod dvoch príbuznych druhov lycium barbarum a lycium chinense, ktoré patria do čeľade solanaceae (kde patrí aj: zemiaky, paradajky, baklažán, chilli korenie tabak)"

"Lycium barbarum
(kustovnica cudzia)

Jedovatosť:
Jedovatá je celá rastlina. Chemické zloženie obsahových látok nie je dostato
č
ne preskúmané, uvádzajú sa glykozidovo viazané dusíkaté látky s parasympatickou aktivitou,uvádza sa aj prítomnosť
l-hyoscyamínu. Požitie plodov vyvoláva rozšírenie zreničiek a pocitsmädu. Listy bývajú príčinou otráv hospodárskych zbvierat." (2)

Domov som objednal semiačka Goji za účelom pestovania a podpore imunitného s. blízkych. Vo väčšine dostupných zdrojov je Goji objektom superlatívov. A čo jeho škodlivosť? Na obaloch plodov z obchodu sa nenachádza ani latinský názov druhu. Na liečivách sú upozornenia na možnú intoxikáciu aj s doporučeným používaním. U Goji som nič také nenašiel.Možno som málo hľadal... Prosím o pomoc s objasnením témy Goji. Pri súčasnej populizácii plodov Goji hlavne rôznych bioobchodov sa môže stať nesprávne užívanie tejto rastliny nebezpečné (ak vezmeme tvrdenie zdroja).Ak máte niekto bližšie poznatky, napíšte prosím.

(1).Zdroje:(1)www.vivatnatura.sk
(2)www.scribd.com (str.36)