reklamacia notebooku mechanické poškodenie

Príspevok v téme: reklamacia notebooku mechanické poškodenie
cautionsign

Zdravím, zlomil sa mi jeden pánt na notebooku, to je tá časť čo drží monitor a zvyšok pokope..Proste som otvorila notebook a ono sa to tak čudne vysunulo a notebook ostal krivý a nepoužiteľný ak som ho nechcela skutočne mať na dve časti. Druhý pánt je úplne ok, z čoho som usúdila, že bol zrejme nejaký vadný, ked sa toto stalo pri bežnom otvorení. No a kedže mám na notebook stále ešte rok záruku, išla som do autorizovaného servisu, kde mi povedali, že také reklamácie im spoločnosť neuznáva a že mi neopravia vrámci záruky. Aj tak som trvala na tom, aby to poslali na posúdenie, predsa nebudem platiť za opravu ked som ten notebook len otvorila. Po týždni mi prišiel automaticky generovaný mail, že si mám prísť po notebook. Predpokladám, že mi ho vracajú neopravený ako sľubovali. Viete mi poradiť, ako sa v tom prípade brániť? Skutočne mi to môžu zamietnuť aj ked mi nemajú ako dokázať, že s notebookom bolo zaobchádzané zle? Ja im totiž tiež nemám ako dokázať, že som nič neurobila a problém sa objavil pri bežnom užívaní? (nič bežnejšie ako otvoriť notebook predtým ako ho idete používať asi nie je).

cautionsign

nie nie toshiba, ale čítala som, že vraj to je častá chyba notebookov..ale ked za niečo vyvalím 600 eur tak by som bola rada keby to držalo tie dva roky pokope...len neviem ako to vysvetliť spoločnosti