žiarlivosť

Príspevok v téme: žiarlivosť
emma

zdravim vsetkych
stalo sa vam niekedy ze vas partner nenormalne ziarlil? ako ste to riesili, ako to dopadlo? je to dovod k rozchodu, alebo sa to da postupne potlacat, ci uplne prekonat? stoja tie nekonecne hadky za to? stoja za to, ked toto je partnerova najvacsia, ci jedina chyba?
poradte, vopred dakujem

laurika

Hovorí sa,že kto ľúbi, ten žiarli.
Avšak žiarlenie v partnerstve nemá čo robiť, veď vzťah sa zakladá na vzájomnej tolerancii, úcte, porozumeni.
Aj tam však netreba prekračovať hranice.
Keď moja známa v noci zažala a hneď zhasla lampu, bola obvinená, že vraj dáva znamenie xi xi....
Žiarlenie je vlastne riadny egoizmus.
Ale krídelka trochu pristrihnuté tiež nie sú na škodu.

modul

zdravá žiarlivosť je celkom fajn, ja mám opačný problém, mojho manžela netankuje absolútne nič, tvoj problém je ale extrém, lepšie je sa vrátiť z kratšej cesty, alebo ak to s ním chceš ešte skúsiť navrhni mu liečenie, nejaké sedenia

adika

Žila som so žiarlivcom 3 roky, bolo to veľmi ťažké, stále ma obviňoval s ani nie nevery, ale bál sa že komunikácia s ľuďmi môže viesť k nejakým návrhom, bolo to strašné, snažila som sa vysvetľovať, hovoriť o všetkom, lenže nič nepomáhalo. Momentálne sme sa rozišli a dôvod? Kamoš ma poprosil vrámci mojej práce o pomoc a doniesla mu cestou z práce istý produkt a cestou domov som mu to odovzdala a on ma odviezol svojím autom, veď nepojdem pešo a on tou istou trasou na aute. Doma bolo peklo a rozchod. Aj sme sa stretli snažila som sa mu to vyjasniť, ale snaha bola márna, neakceptuje to, myslí si stále svoje, dokonca mi plánuje s ním aj budúcnosť, som zúfala, že mu to neviem vysvetliť, Kašle na moje SMS a keď sa ozve stále sa v tom vrta a chce vysvetlanie. Trvá to už 3 týždne a ja ho ľúbim aj keď som bezradná. Skúsila som už všetko, ale pochopiť rozchod kvôli tomu, že som svojmu kámošovi pracovne pomohla? Veď to nie je normálne. Žiarlil aj na moje kámošky, kolegov v práci, aj keď som o tom doma po jeho odporúčaní radšej nehovorila. Rozum mi hovorí aj moje okolie, že konečne som sa ho zbavila, ale moje city sú zatiaľ stále pri ňom, veľmi ho ľúbim, len neviem pochopiť prečo tak žiarli. Samozrejme, že všetky scény sa odohrávali na verejnosti. A ako ma trestal? Odmietal ma citovo, netúžil po sexe, a očakával líškanie z mojej strany. Veľakrát som to pre pokoj doma aj podstúpila, lenže pohár pretiekol a čakala som, že čím viac mu budem dávať najavo ako ho ľúbim, zlepší sa to. Vôbec žiana zmena nenastala, len každá príležitosť ho ešte viac dráždila. Cítim sa ako odsúdená nasmrť, aj keď som nič neurobila. Moja práca ma baví, dobre zarobím, mám vedúcu pozíciu, ale doma chlapa, ktorý chce žienku domácu

tomas881414141414144

Ja som tiez moc ziarlvy a myslim si ze neni natom nic zle ale viem ze dakedy to prehanam ale co mam priatelku pustit s jej tzv. kamaratkami ktore su kur.i? to isto nie alebo dade samu s kamoskami na zabavu to duplom nie a my si vystacime sami dvaja inich nepotrebujem dakedy je to tak lepsie

123

sakra ked to vsetko citam tak asi patrim do skupiny,ziarlivec....ale jak poznam,ze som zdravo ziarlivy?ked nemam caste hadky preto atd ale to staci?a inak na moju obhajobu,keby partnerka neziarlila,tak by mi to aj vadilo...
a k tebe emma,aj ja poznam jeden par,co sa rozisiel pre ziarlivost,zaslo to az tak daleko,ze jej partner uz nic nedovoloval ani sa stretavat s kamaratmi,ale to uz bolo na mieste z jej strany(rozchod)

kaciatkko

"zdrave ziarlenie je celkom na mieste"....ale uz prehnane ziarlenie neprospieva ziadnemu vztahu.Ja som napr.vo vztahu s priatelom ta ziarlivejsia.A niekedy az prehnane.ale som vysadena iba na jeho byvalu priatelku(snubenicu)...nemozem ju ani sitit!!Myslite si,ze je to prehnane???

kaciatkko

"zdrave ziarlenie je celkom na mieste"....ale uz prehnane ziarlenie neprospieva ziadnemu vztahu.Ja som napr.vo vztahu s priatelom ta ziarlivejsia.A niekedy az prehnane.ale som vysadena iba na jeho byvalu priatelku(snubenicu)...nemozem ju ani sitit!!Myslite si,ze je to prehnane???

gerda

damaxy,presne tak.Len je to niekedy ťažké utiecť,keď na začiatku nevieš,kde to všetko môže zájsť,javí sa ti len z tej dobrej stránky,nevidíš tú hĺbku a intenzitu,ktorá v jeho vnútri drieme a po čase ju nebude (chcieť) ovládať.Ty si k nemu vypestuješ vzťah,začneš ho milovať a ako rastie tvoja láska,tak sa zvačšujú,zvidiťeľňujú problémy buď s alkoholom alebo so žiarlivosťou. Ten môj dobrý kamarát bol aj žiarlivý, okrem toho,že mal problém s alkoholom.Ja som sama na sebe nikdy nepocítila vyslovene zlé zaobchádzanie,ale videla som to na tom,ako sa správal k rodičom.To stačilo,aby som vedela,čo ma môže čakať.

micky1111

Ja sam som velmi ziarlivy, ale verim svojej priatelke, vacsinou ziarlim, len vtedy ak mi niekto zacne opalovat moju priatelku, ked mi niekto ako sa hovori " zacne liezt do kapusty "!Iste ziarlim aj na niektore ine veci, ale da sa to ustrazit a uvedomit si,ze to uz je moc. Aj ja som toho nazoru, ze kto neziarli ten nemiluje lebo to potom vyzera ako keby ti bol lahojstajny tvoj/a priatel/ka. Pravdaze, ked to prerastie do nasilia a psychyckeho tyrania treba to ukoncit, ale najlepsie je sa o tom otvorene porozpravat a stanovit si urcite kompromisy. Netreba sa hned rozchadzat...

......

Necitala som vsetky odpovede, ale v skratke. Zdrava ziarlivost je v poriadku, ale ta by ti zivot zneprijemnovat nemala. Pokial priatel ziarli neopravnene, len preto, ze si sa s niekym porozpravala, nebodaj aj zasmiala a robi ti z toho peklo, tak utec. Esxistuje aj nieco ako patologicky ziarlivec a ten sa nezmeni ani keby si mu kazdy den a kazdu hodinu dokazovala ze on je ten jediny. Nedovol aby ti jeho neistota obmedzovala zivot.