Priateľ sa nemá k "činu"

Príspevok v téme: Priateľ sa nemá k "činu"
Barborka27

Mám priatela už vyše 5 rokov, žijeme spolu v jeho byte, v jeho rodnom meste. Žili sme predtym spolu niekolko rokov v zahraničí kde sme sa aj spoznali, takže sa dokonale poznáme so všetkymi chybami. Obaja máme 28r. Čo ma trápi je, že priateľ ma doteraz nepoziadal o ruku, teda žiadne zásnuby a ani svadba su v nedohladne a o dietati mozem asi len snivat. Minuly rok na jesen ma to zacalo nejak vnutri trápiť, zacali sa vo mne asi prebudzat tie materinske pudy alebo ako to nazvat, jednoducho som velmi chcela uz nasu rodinu. Tak som zacala vytahovat tuto temu pred priatelom, ktory samozrejme znervoznel a po takych mensich "debatach" sme dospeli k nazoru ze mame cas. Pretoze poviem otvorene, financií moc nie je, zijeme od vyplaty k vyplate. Teraz vsak posledne tri mesiace ma to neskutocne trapi a zacinam mat z toho normalne depresie. Na jesen som sa jednoducho odhodlala sa s nim do očí porozprávať o zásnubách a tak..tak mi povedal že to plánuje, že chce aj svadbu aj všetko ale ked sa trochu dostaneme do penazí..a tym to skoncilo, no vo mne sa pochybnosti a smutok len prehlbili. Asi o tyzden na to som mu povedala že asi pre neho nie som dost dobrá, alebo co, kedze po 5 rokoch ma musi dokonale poznat a vie ci ma chce ci nie, a peniaze su len vyhovorka. Asi tyzden sme mali hrozne dni, akokeby som mu zatala do ziveho a v jeden vecer ma zavolal na víno a povedal ze asi som mala pravdu, lebo on si asi naozaj nie je isty. Vraj problem nie je vo mne, lebo som dokonala ale on to ma v hlave proste cele domiesane. Keby som si vtedy nerobila vodicsky kurz tak som v momente zbalena a odchadzam. Tak som mu povedala ze fajn, dokoncim kurz a kludne odidem, taketo vztahy jednoducho ja nemusim, kde si niekto nie je niekym isty. Ale ked sme prisli domov, rozplakal sa, ze o mna nechce prist a vsetko je to o peniazoch, lebo sa mu nedarí a on chce proste aby sme sa mali lepsie. OK,dokoncila som pred tyzdnom autoskolu uspesne..a mala som plan ze odidem. Od vikendu myslim len na to co s nasim vztahom. Vcera som sa ho opat narovinu opytala ci planuje nieco, ale opat ta ista odpoved-nie su peniaze a on nechce kupit hocijaky psten, jednoducho vsetko bude ked sa dostaneme do penazi. Teraz sedím v upratanom byte, a chyta ma panika, co mám robit. Nenormalne uz tuzim po babatku a svojej rodine. Alebo aspon byt zasnubena s vyhliadkou na svadbu, vsetky moje kamosky uz su davno aspon vydate a tiez nemaju peniaze ale beru to v pohode. Uz sa citim tak trapne aj pred sebou, jak keby som zobrala o prsten alebo o čo. Mam aj pocit ze uz je to stratene, posledne mesiace preto aj mam vybuchy hnevu, ide mi na nervy jeho rodina, nikoho tu nemám, ani jednu dovernu kamosku, mame nedokonceny byt, malo penazi a este aj toto. Ale ked odidem co tym ziskam? No na druhej strane, aj priatel si to priznal ze on je ten tip, ktoremu dlho trva kym sa pre nieco rozhodne a ja zas nechcem mat prve dieta v 35ke.
Ma niekto podobnu skusenost, alebo nejake rady, potrebujem len iny pohlad na vec..Niektorí známi mi radia aby som to ukončila, pretože sa chlapec asi boji zodpovednosti, a vyhovuje mu ze ma navarene, oprate, sex ale nik od neho nic nechce a peniaze su len vyhovorka pretoze nikdy nebude tolko penazi aby si clovek povedal ze ma dost na vsetko. A mam taky pocit z neho aj ja :(

Barborka27

xxx no to ano, tak taketo udalosti toho druheho poznacia, ale sak preto su lida slubuju pred bohom v dobrom aj v zlom..treba sa o toho druheho starať, o jeho problemy a nie len mu nakladat na plecia.. aj moja "snad buduca" svokra furt spieva ze ujo uz nie je ten clovek za ktoreho sa vydala a su spolu 32r.. no uvidime, mozno padnem na hubu aj ja a budem si buchat hlavu ze som sa vobec niekedy vydavala :)) moja mama zas povedala ze ked sa vydala prestala zit..no tak to su teda vyhliadky :))

xxxxxxxxxxxx

clovek sa moze zmenit na nepoznanie, to ano. Uz aj tym ze clovek strati napriklad pracu, citi sa menej cenny zapija zial alkoholom. JE neskutocne vela ludi co sa zlomili... Nemusi to byt len strata prace ale napriklad strata niekoho blizkeho, napriklad otcovi zomreli obaja rodicia, potom mladsi brat, zomreli mu kamarati, sestra jeho milovana dostala rakovinu...jeho to velmi znicilo, vsetky zle udalosti sa zacali diat naraz... ani nepisem ako ho to poznacilo... takze verim tomu ze clovek sa moze zmenit na nepoznanie...

Barborka27

xxx :) no.. to aj zavisi od toho vztahu, ci toho partnera poznas a vies si ho predstavit v manzelstve..Ja zas neviem ci sa clovek dokaze tak zmenit ze by som ho po svadbe akoze nespoznavala, ako to tu niekto pisal.. A zalezi aj ci dvaja maju ti iste hodnoty a najviac asi, ci si toho druheho vazis a obaja ste schopní spolupráce..lebo starať sa o dieťa a este aj bojovat medzi sebou to asi nepojde..
A aj moje kamosky niektore su uplne zdeptane a ako keby rozcarovane z toho manzelstva, unahánané, nervozne..ale tak uvidime, ako dopadneme :)

xxxxxxxxxxxx

no ved ano treba sa tesit zo slobody... vies aj tie tvoje kamosky sa mozno tesia ale co bude o par rokov...moje spoluziacky mi stale vypisuju ze ako mi je dobre ze nemam vobec taketo starosti a ze oni akoby uz velmi chceli ist sa niekam zabavit, jedna mi dokonca napisala ze to lutuje ze isla do manzelstva taka mlada hned po skole...a toto ma stale tak skludni ked idem von a je prca...:)

Barborka27

xxx asi tak.. ani ja zas silou mocou nechcem dieta.. tie zasnuby by mi bohato stacili :)) tiez mam pred manzelstvom respekt a skoncit ako zena, ktora z manzelstva nema uniku, a je s muzom len kvoli tomu aby netrpeli deti..to su vyhliadky. Ale netreba na to mysliet, uvidi sa co pride, budme radi, ze sme stale slobodne a mozme si robit co chceme :)) co by za to ine dali

xxxxxxxxxxxx

ja svadbu ani nechcem, mam rada slobodu a pre mna manzelstvo je dost sklucujuce a ked si pomyslim zeby som sa raz mala trapit v manzelstve a nevedela by som sa vysporiadat s rozvodom, s majetkom a tie debility ktore clovek musi pri rozvode znasat ... ked sa pozeram na dlhorocne vztahy ako sa vacsinou manzelky trapia a ostavaju v manzelstve len koli tomu aby mali z coho zit :-/ ako znasaju ozrateho manzela atd... to fakt nie... mozno akurat tak posunut vztah urobit akoze zasnuby s rodinou na znak toho ze to obaja myslia vazne ...

Barborka27

xxx no tak toto uz ked citam tak mam az krce v zaludku :)) fakt.. ked budu peniaze, ked budeme mat stabilne, miesto, ked splatíme toto, ked nasetrime tolko.. moje nervy.. ale vies co, netreba z toho vinit chlapov, lebo v podstate mozme byt radi ze to beru zodpovedne, to nie je ze nechcu deti, ale nechcu ich mat za tychto podmienok..a tieto podmienky vytvara táto dnesna doba, to uz nie je jak kedysi, ked nasi rodicia robili 30r v jednej fabrike, mali stale miesto a stali prijem, to sa vtedy robilo detí..ale teraz? ked nevies ci zajtra alebo od noveho roku este budes mat robotu..a nie jednu, v dnesnej dobe ma clovek min. dve roboty aby to vsetko stihal uzivit a to je cele dni prec,nema cas na nic, takze preto tie deti a svadby a taketo veci, ktore boli pred 10 rokmi normalne uz teraz nie su..

xxxxxxxxxxxx

:-D ale preco nevyslovit...chcel starsiu priatelku tak s tym aj musel ratat...my sme mali o tom vaznu debatu len nedavno, spytala som sa ho narovinu ako si to predstavuje on, povedal mi ze to vidi na jeho 30tku...ja som povedala ze u mna to nepripada do uvahy ze tak dlho cakat nebudem...potom sa opytal na moju predstavu, tak som mu povedala ze viem ze teraz nieje vobec vhodna doba ale dufam ze o rok o dva bude. Tak povedal len ze uvidime ze to vsetko zalezi od toho kedy si najdeme naozaj dobre miesto aby sme mali nejaky prijem, lebo teraz vazne je to o drzku a nestabilna praca... vraj ked toto bude tak sa mozme o tom bavit... len v dnesnej dobe je to v kazdej praci nestabilne. aby som sa tiez nedockala len takych vyhovoriek ake pocuvas aj ty :-)

Barborka27

xxx vidis, sak o to je to horsie ze to musime riesit aj ked mame starsieho partnera :)))))) keby mal moj 23 tak slovo dieta a svadba ani nevyslovím, ani si to pred sebou nepriznam :DDD

xxxxxxxxxxxx

ved ja viem :-D to som ti pisala aj ja par stranok dozadu...len ze sa stazujete a to mate starsieho partnera :-D ja to nejak zatial neriesim ja to nechavam na osud...