Nemam zaplatenu zdravotnu poistku-platim si za prev. prehliadku?

blondula

dokonca som nedoplatila nedoplatok a platila som len ten mesiac co som musela ist k lekarovi.neviem,ci sa to da este aj teraz...

blondula

ja som tiez bola dlho mimo sk a mala som opletacky s poistovnou.platila som si asi 2 razy za rok.ked som sla k lekarovi,bolo vsetko v poriadku,ale ked som sla druhy raz,uz boli informovany o tom,ze si platim sama a som mimo slovenska.vzdy som si doplatila za dany mesiac a sla som normalne k lekarovi s tym,ze som ukazala uctenku o tom,ze mam tento mesiac zaplateny :D

janko:D

@tpch : ale to rocne zuctovanie podavaju len zivnostnici alebo nie ? lebo ja som len nezamestnany a nedorozumenim na upsvr vznikol problem na kt som prisiel sam (problem = zdrav. poistenie)

tpch

janko, varujem pred nezrovnalostami v zdravotnom poisteni-poistovna to moze posunut Uradu pre dohlad nad zdrav. starostlivostou (ak si napriklad nepodal rocne zuctovanie zdrav. poistenia) a este aj pokutu dostanes...daj si to radsej do poriadku.

eulalia

ahoj ja som po navrate z anglicka tiez mala nedoplatok v zdravotnej poistovni,aj som to oznamila svojmu doktorovi,on si nechal prehliadku preplatit normalne poistovnou,a po case mi prislo vyuctovanie kolko mam doplatit za zdravotnu starostlivost,aj rozpis kolko kde za mna zaplatili.proste mu nic nehovor,on ta vysetri, poistovna preplati a po case to bude pytat od teba ked zistia ze ta mas dlh.

janko:D

no a ked mi nic nepovie cize kedze o tom nic nebude vediet tak sa to aj tak dozvie ked mu jeho pracu nebude chciet poistovna preplatit- ALEBO NIE ? cize konecny dosledok by bol asi taky ze by si to pytal preplatit odomna nie ?

maruska123

no poistovna to mozno vie, len ti to este nedala vediet..oni ti to potom spocitaju rovno aj s penalmi mozno

toto je diskutabilna tema, zavisi od toho, ci je uz zubar informovany o tvojich nedoplatkoch atd atd

uvidis ked tam pojdes, povedia ti to urcite na zaciatku, ked ti nic nepovedia, tak o nicom nevedia