alergia na orechy

RNG

Vlasske orechy nedostatocne ususene maju casto plesne, ktore obsahuju rozne toxicke latky, vcitane jedovatych aflatoxinov. To iste plati napr na ine orechy, na soju a podzemnicu olejnatu(peanuts). Takze tam sa casto nejedna o alergiu na somotnu potravinu, ale na plesne na nej.

malachitka

no u mňa je rozdiel,či zjem naše domáce orechy alebo orechy z obchodu,trebárs v čokoláde a podobne, z takých sa okamžite vysypem na tvári a hrudníku,to isté mám pri pomarančoch a čokoláde

RNG

Alergicka, ty to mas este dobre. Moj krstny syn staci ked zje len polku vlasskeho orecha sa za 15 minut zacne dusit a treba ho urychlene zobrat na pohotovost a dat mu okamzite injekcie antihistaminov.
Niekedy pomaha si precistit telo dobrou enzymatickou zmesou, to znizuje celkove alergicke prejavy, ciste telo nereaguje tak priudko na latky, ktore nevie spracovat, ako uz zamorene. Ako sa hovori, "z poslednej kvapky pretecie pohar, nie ked je napoly prazdny".

alergicka

ahojte,tak ja som sa sem vratila po dlhsom case,akurat som bola s babkou v cukrarni a som si objednala kolac a opytala som sa ci tam nie su orechy no a oni ze nie,tak som si odhryzla a co nevidim,v plnke su orechy...tak dakujem pekne,dufam,ze mi nic nebude,je to hrozne fakt

alergicka2

Ahoj.

Ja som sa dnes dozvedela, ze som tiez alergicka hlavne na jablka a to velmi silno, a potom tiez na orechy. Nepocitovala som nejaku alergiu na orechy ani nic, pritom pri jablkach mi opuchali pery a casom aj hrdlo. Doktorka ma vsak vystrihala, ze s orechami nie su zarty a aj ked nic necitim, nemam jest nic, kde sa nachadzaju, lebo su aj pripady umrtia a nie je to az take vynimocne. Drzim ti palce a aj ja sa snazim najst nejaku strbinku v pravidle, lebo ja jablka milujem paradoxne :) bohuzial...asi sa proste clovek musi prisposobit - zdravie je najdolezitejsie, mame totiz len jedno.

alergicka

na pel som alergicka uz odmalicka
ved som pisala ze tolko toho jest nemozem,ale nikdy mi nerobil problem orechovy kolac alebo makovnik,hoci na surove mam alergicku reakciu,stopy orechov a arasidov najdem skoro v kazdom jedle tak co mam jest?tolko som sa uz natrapila kvoli tomu ale co mam robit...

vsevedka

bud opatrna, mas skrizenu alergiu, casto sa vyskytuje prave tato dvojica jablka a orechy (i lieskove, alebo i mandle), mozes mat, kedze mas alergiu na jablka casom skrizenu alergicku reakciu i na pel brezy, takze ti len doporucujem drzat sa doporuceni alergologov, lebo casom si mozes privodit i alergie na dalsie pre teba nove alergeny, co by si urcite nechcela

a ano, je to mozne, ze varene, ci oecene jablka ti nerobia problem, rovnako ako niekomu, kto je alergicky na zeler, nerobi problem ak je uvareny, ale surova vnat uz ho alergizuje

porad sa rozhodne so svojim alergologom, aby si si dobrovolne nerozsirila spektrum alergenov

a ako sa ti prejavuje alergia na orechy, ci jablka - mas svrbenie podnebia, pery, trpnutie, ci dokonca opuch pier?

alergicka

hej mas pravdu,ale napriklad som alergicka aj jablka a strudlu alebo jablcnik si dam a tiez mi nic neni,tak neviem...ale urcite nie som nezodpovedna,tolko toho nemozem jest ze je to az doplacu