kupa zabehnutej firmy

Príspevok v téme: kupa zabehnutej firmy
bebe22

Ahojte, mam taky podnikatelsky plan. Chcela by som kupit uz zabehnutu firmu a chcem sa opytat ci ma s tym niekto skusenosti. Objavila som jednu stranku ale najvacsie obavy mam z toho ze by som kupila krachujucu alebo zadlzenu firmu. Ako sa da postupovat pri takejto veci? Kamarat ma uz takto dve firmy ktore kupil a nestazuje sa.

Ingrid78

Ak chces kupovat ready made s.r.o. , teda uz zalozenu firmu, tak si daj pozor ci kupujes firmu s historiou alebo bez historie, je to totiz dolezite, ta s historiou uz podnikala a vykonavala cinnost napr. kvoli sa stala platca dph.

Firiem ktore predavaju dalsie "firmy je vela" napr.
www.incorporated.sk
m2b.sk
onlineinvest.sk
atd..

lost

tak ale , aj prosperuce firmy sa predavaju, nemusi to byt povdod, napr majitel chce hotovost (vacsinou 10-12-15 nasobok 1 priemerneho mesacneho zisku)

alebo potreubje hotovost na novy vacsi projekt (sorry, firmu :P )

lost

jasne ze je to jedno ci firma podnika v kamennom alebo na nete, ale mne islo o to, ci zakladatelka zhana firmu, ktora podnika online alebo offline.

cize ci chce kupit napr pekaren, alebo zdravie.sk

(pretoze podla mna to prve je offline podnikanie a druhe je online podnikanie)

lost

no ale ja ked kupim sro, tak ma zaujima, ci ta sro posobi v realnom svete, tj pekaren ... alebo vo virtualnom, tj je to firma zalozena na pecenie chlebov vo farmville..

osobny blog, to som vybral tak, ze som do google napisal random blog (niekedy je to blog o IT napr, o psravach, cize sa da predat, ani to blogspot nemal byt umysel)

neviem preco je to tak zlozite - podnikanie online, alebo offline :)

ved v tom je znacny rozdiel, teraz nemyslim pravne, zakonne, alebo hociako..

zdravie.sk napriklad tiez nepodnika offline..

atm

PREBOHAAAAA.. nechcem byt vulgarny ale fakt sa uz ledva zdrzim.. precitaj si to tam znova - ty si zadrel ze ci dotycny nathan z australie moze predat svoj OSOBNY blog na blogspot.com - a ja ti znova vravim, ze JE UPNLA KOKOTINA vobec tento napad sam o sebe - kto by preboha predaval svoj osobny blog??? tazko povedat ci aspon teoreticky je mozne uvazovat o predmete obchodu teda predaja/kupi nejaky blog, navyse ti znova pisem, ze som sice necital podmienky pouzivania, ale tak ci tak je pravdepodobne vsetko majetkom prevadzkovatela, resp. majitela domeny. a to ci podnikas na nete alebo v kamennom obchode je boha uplne nepodstatne ved ja uz neviem ci ty rozmyslas ritou alebo cim

lost

ved 15:50 som sa pytal na ten blog

ak by si neslovickaril, ze blog sa neda predat, tak by si mozno pochopil, ze myslim nejaku online stranku..

neviem preco si tam zacal ze sa to neda predat, a atd..

ak som uz davnejsie vysvetloval ze mi nejde o pravnu formu, cokolvek, ale o to ze ci podnika internetovo, alebo kamenne..
asi mi ten sneh uskodil :P