kupa zabehnutej firmy

Príspevok v téme: kupa zabehnutej firmy
bebe22

Ahojte, mam taky podnikatelsky plan. Chcela by som kupit uz zabehnutu firmu a chcem sa opytat ci ma s tym niekto skusenosti. Objavila som jednu stranku ale najvacsie obavy mam z toho ze by som kupila krachujucu alebo zadlzenu firmu. Ako sa da postupovat pri takejto veci? Kamarat ma uz takto dve firmy ktore kupil a nestazuje sa.

atm

este raz - 'virtualna firma' je len tvoj blud v tvojej hlave, that's all. zakonu je totalne ukradnute ci ty mas realnu alebo virtualnu organizacnu strukturu, ci menezeri spolu komunikuju len cez skype, alebo ci je produktom nejaky nehmotny 'tovar'.. JE TO UPLNE JEDNO.
mimochodom kazdym jednym dalsim prispevkom robis zo seba vacsieho debila:D

lost

no dobre, ale firma moze mat virtualne zameranie, napr forum (poskytovanie reklamneho priestoru) alebo take, to ty osobne tiez nevolas virtualne podnikanie? :)

atm

omg. neviem ako funguje zakon v zahranici. tak ci tak, zakladatelka pise jasne, ze 'chce kupit firmu'. a nas zakon nepozna NIC ako 'virtualna firma' a tym to KONCI, pretoze vsetky tieto veci ti upravuje zakon, teda de jure to u nas NEEXISTUJE. a nepis mi zas ze to nie je podstatne, pretoze to JE ABOSLUTNE podstatne, vzhladom na tuto temu a bod z ktorej tato nezmyselna diskusia vzisla. a vymyslaj si slovicka ake len chces, len prestan im prosim ta prisudzovat nejaky vacsi vyznam:D

lost

a to dokonca a v pripade, ak spomenul webtrh, a clovek co vie co je webtrh, a nevie co myslim s tym virtual.. tak to je potom divne, jedine ze by sa natahoval o slovicka (co mu neberiem, ale..) ..

lost

Deria dik, len neviem preco mi nerozumie ATM :)

nie ze by mi islo o zvysovanie ega, ci cohokolvek, ide mi o to, ze preco si mysli ze je to tak strasne mimo misu, ze ked sa spytam virtual vs real :)

odvodene od mnoho veci, napr virtual cez facebook/ icq - ved si tam pisem s niekym, jasne ze je fyzicky, ale tak relativne je len virtualny atd :) :)

no neviem..

lost

ale tak taky termin ziadny zakon zrejme nepozna, ale to neznamena ze to neexistuje :) resp, myslim si..

resp. mozno je to len slovne nedorozumenie, lebo inak si to vysvetlit neviem..

poznam ludi co maju blog a normalne z toho ziju, neviem ci maju na to firmu (kedze su z inej krajiny) ale tak, tak ci onak, vzdy som bol v tom, ze je to virtualne podnikanie :)

lost

no ja tomu pravdupovediac stale nerozumiem, preco neexistuje virtualna firma :) kedze ten plus minus termin (mozno len zle prelozeny) som pouzival a naucil som sa od ludi, ktori to robia dlhe roky (vsade okolo sveta). mozno sme sa neporozumeli len v slovach, islo mi cisto o to, zistit, ci chce kupit pekaren, alebo nieco co je "autopilot" a/alebo sa to da robit proste z domu (alebo ma na to ludi co to robia z domu, popripade nejakej kancelarie), resp - nema to prakticky nic spolocne s fyzicnom ako takym (ziadny face-to-face ani ziadna fyzicka pobocka, ziadny hmotny majetok prakticky, cisto "podnikanie na internete" myslene)

ale tak niekedy sa clovek nedozvie co chce :D