Prevoz sanitkou, revízny lekár, kyslík

Príspevok v téme: Prevoz sanitkou, revízny lekár, kyslík
??!!??

Tak som vytočená že až:
Otec je napojený doma na kyslíkový koncentrátor. Je na to už tak že sa bez toho nemôže dostaviť ani na vyšetrenie. Problém je že
Sanitkou (RZP) sa tam dostaneme v pohode ale cestou späť musí vraj mať povolenie alebo čo od revízneho lekára. Lenže revízny lekár o tom prv krát počul a nič také sa nevydáva. Lenže nás z nemocnice teda z vyšetrenia nechcú zobrať sanitkou domov a tak ja môžem čakať kedy mi otec v aute odpadne lebo je bez kyslíku......
A že vraj sa dá aj sanitka zavolať večer taká tá na rozvážanie čo si ju večer zavolám a ráno príde...(ako taxi skoro, en pobehá pol Bratislavy a pozberá ľudí na vyšetrenia), ale tam je problém že tam pozrušovali kyslíkové prístroje .
Tak mi povedzte čo mám robiť.....

Laurina22

Pozri sa.My sa len riesime zakonmi a predpismi.MY sme si tieto veci nevymysleli,tak isto ako si tento postup nevymysleli zachranari a podobne

Ak chces strielat,tak strielaj do niekoho,kto je zodpovedny za tento system

enda.s

Navrhoval by som preventívne zstreliť 5 saniťákov. 5 lekárov a aspoň rovnaký počet úradníkov z poisťovne. Viem, že je to extrém, ale som si istý, že veci by sa začali riešiť.

Laurina22

Ale nie je to o sanitakoch-co nema preplatene-to neurobi.Tak isto ako lekar-nema preplateny vykon-neosetri ta.Dovidenia.

Ty sa musis dohodnut v poistovni.

Dalsia vec: vas pristroj MUSI byt nabijatelny,ak s tym mate problem,poistovna vam preplati aspon pol hodinove(cca) kyslikove pristroje(take male flasky)-ak by ste to teda chceli riesit vlastnym prevozom

??!!??

vybavili sme prd.
ani lekárka ani ja. v poisťovni sa vyhovárajú že oni s tým nič nemaju že to je na "saniťákoch" (prevádzkovateľovi) či ho zoberú alebo nie. takže sme stále bez.....
budem pýtať od lekárky list v ktorom odpísali na žiadosť a budem to musieť nejak inak riešiť....

??!!??

tak po dllllhočiznom telefonovaní mňa a aj doktorky s revíznou lekárkou potom revíznym lekárom ...zaslanou žiadosťou a vyhováraním sa jeden na druhého sme nedospeli k ničomu. vraj o tom rozhoduje "spoločnosť sanitková" či ho zoberú alebo nie. na prenosný prístroj nemá nárok samozrjme.

Laurina22

Ale ved aj u nas vedia o com hovoris len u nas to tak bezne proste nefunguje

A kyslikovy pristroju ano je na elektrinu ale on sa vraj ma dat dobit mate si pozriet je to tam

Ten papier potrebujes len ako potvrdenie pre RZP ze vam to poistovna preplati lenze aj tak s tym budete mat neustale problemy,viem to vsak to tu vidim

??!!??

no neviem aký kyslíkový má on....alebo ten aký pozná ale ten náš je na elektriku....
včera som volala s revíznim lekárom...vedel o čom rozprávam...vraj bežná vec...len postup je že lekár musí vypísať papiere......tak sa chystám na doktorku a uvidím.
dakujem