5 HTP a Gaba na DEPRESIE....

Príspevok v téme: 5 HTP a Gaba na DEPRESIE....
livia52

Ahoj, vie mi niekto poradit, kde kupim najkvalitnejsi HTP doplnok, ako ho treba davkovat, vysadila som antidepresiva, chcem skusit nieco ine..
Este ma zaujima, ci je k tomu potrebne brat aj GABu, za kolko to bude ucinkovat a ak mate nejake skusenosti s depresiami a uzkoztami a branim tohto pripravku, budem rada, ak sa podelite....
Mozu mat tieto vyrobky aj nejake neziaduce ucinky? Napr. mne osobne robi zle vsetko s obsahom lubovnika...

RNG

Ak ti robi zle lubovnik, znamena ze mas dost serotoninu a chyba ti nieco ine v mozgu. Moze to byt napr GABA, alebo choliny, alebo dopamin/ DOPA dostanes do mozgu len v kombinacii ako ma zlucenina Picamilon, tj zlucene s vitaminom B-3, inac GABA zobrana ustne len relaxuje svalstvo, ale sa nedostane cez mozgovu krvnu barieru.
Choliny dostanes, ked budes pouzivat lecitin aspon 2 krat tyzdenne, na cistenie ciev.
L DOPA sa nachadza najma v bobe(konsky bob obsahuje 1 az 1.5% , africky=mucuna pruriens od 2 az do 2.5%), z ktoreho sa aj tazi.Silne davky zacinaju od 250 mg L-DOPY a pri Alzheimerovej chorobe idu az na 1200 mg za den.
Nezaskodi aj zmes B-vitaminov napr silna pod menom Stress B
5-HTP predava dnes skoro kazdy obchod na internete, US produkty su vsetky zarucene kvalitne(na ne striehne FDA, nas velky strazny pes, co nie len steka ale aj hryzie bez milosti)
Skus Iherb.com, lebo tam maju na Slovensko najlacnejsie postovne a drzia hromady znaciek.
Pozri na 100 mg balenie, napr z firiem Doctor's Best alebo NOW.