Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

PO mononukleoze

Príspevok v téme: PO mononukleoze
smutnalienka

som po nej uz asi 2 mesiace, je naozaj taka nebezpecna ?viem je to vazne och. mozem nou nakazit mojho partnera ...a ozaj doktorka mi po 3tyzdnoch povedala ze nemusim uzivat lagosu na pečen, vysadila som len ci som urobila sporavne je to na ochranu pecenovych buniek stalo by sa mi nieco ak by som ju zacala opat uzivat ? a mozem darovat krv ked som uz toto prekonala ?

nara

Nemusíš to mať z len bozkávania, može to byť aj z toho že si sa po niekom napila alebo si niečo po niekom zjedla.
Krv darovať nemožeš pretože aj ked ty si už voči tomu imúnna , v tele ti to zostane.
A to bozkávanie... Moj priatel mal tiež mononukleozu a doktorka mu povedala že sa nemá približne rok bozkávať ( ja som mu to ale hned zatrhla :-) ) takže to sme nedodržali a mne nebolo nič. Lenže mononukleoza sa u každého prejaví inak, u jedného je to vážne že musí ísť do nemocnice, no u druhého sa to nemusí prejaviť nijako a to že mono. prekonal sa zistí až podla zvýšených bielych krviniek

smutnalienka

cize stop bozkavaniu... a co pohlavny styk , doporucuje sa alebo nie ?(mozem na vas dvoch otazku) vy ste medici alebo nejaky novopečení lekari ..pridete mi tak . A ta lagosa brat ci nebrat ... ale prečo nemozem darovat krv ked som to uz prekonala a ked jedinci to uz viac ci menej maju alebo nemaju.

RNG

MAko zvysit viralnu imunitu som uz velmi casto tu pisal pri herpese, hpv, EBV a inych, mozes si to vyhladat tu alebo vygooglit napr zadanim mojho nicka a herpes.
K tomu mozem dolozit novsie,(teda pre mna) ako monolaurin, citral a Sangre de Grado

bingham

smutnalienka...

1. mozes tym nakazit ludi...(hlavne ked maju oslabenu imunitu)...

2. prenasa sa to hlavne bozkavanim

3. nie uz nemozes darovat krv

4. no este niaky ten cas by si mala dietovat...(ziadne mastne jedla atd.)tu ti velmi dobre poradili napr tvaroh...(na pecen)

5. imunita sa ti postupne zlepsi...hlavne treba jest vela ovocia a zeleniny...a udrzuj poriadnu ustnu hygienu

smutnalienka

ano kamoska hovorila ze to je bezne choroba a u niektorych je to aj bezpriznakove ako som sa docitala v lit. lekarka mi napisala do nalezu herpes megalovirus EBV ... cize asi nejak tak ale ak sa ma opytaju na nejake vazne ochorenie mam ho povadat vsak.len sa chcem ubezpecit lebo moja lekark ami nic nehovori...

a teda ako si mam zvysovat tu imunitu ? u mna to zacalo tymi mandalmi nehorazne boleli ,nic som nemohla jest uz mi ich aj chceli vybrat ake potvrdilo sa EBV virus v detsve som mala casto anginy ..

RNG

Zialbohu virus Epstein Barr(EBV), ktory sposobuje mononukleozu , ked mas slabu viralnu imunitu, ti zostane v tele cely zivot, ale to nie je ziadna tragedia, dnes ho ma napr v USA az 98% ludi a pokial maju dost vysoku viralnu imunitu, tak im viditelne neskodi.
Vacsina ludi ho dostala bez akehokolvek prejavu mononukleozy.Takze sa velmi neobavaj o nakazenie druhych, ti to uz iste maju v tele aj tak.
EBV sa zdrzuje najma na nervovych spojeniach v tele, v peceni je obvykle uplne potlaceny.

Zvysujte si viralnu imunitu, v sucasnosti bezia rozne tiche viralne epidemie a v tele mame coraz viac tychto nevitanych hosti permanentne, a potom sa divime, ze je tolko rakovin a tzv "autoimunnych ochoreni" co predtym nebolo.

smutnalienka

jj hovorili mi ale medzi tym som jedla aj take.... a teraz sa bojim ze co aj mi daco je ,.. jj viem budem papat vela tvarhu len idu sviatky a same tazke jedla :(( je to naozaj z bozkavania ?

smutnalienka

takze mozem dobrat tu lagosu ? ci ani nie po tyhc 2 mesiacov 2tabl.denne ....a mozem aj niekhoo tym nakazit a pod, ? a este otazka velmi to postihlo tu moju pecen .

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.