Ako mam byť zla, arogantna...?

Príspevok v téme: Ako mam byť zla, arogantna...?
Majka878

Som človek melancholickej povahy, kludny, nekonfliktny. mOj problem je aj v tom že som moc ticha a nikdy nepoviem to čo mam na mysli napr u kara, aj pred kamaratkami, v spoločnosti sa neodvažim nahlas sa zabavať aby som neputala pozornosť.Iny si ku mne odvoluju mi aj nepekne vynadať, zhodiť na mna niečo za čo nemožem a neviem sa braniť, neviem si povedať svoj nazor. Podla mna som moc dobry človek, chcela by som sa zmeniť, chcela by som hocikomu vynadať kto a naštve, povedať svoj nazor bez toho aby ma niekto vysmial aj napr lekar, chcela by som byť odvažnešia, arogantne si povedať svoj nazor tak ako sa iní chovaju arogantne ku mne a nenechať sa odbiť napr lekarom ak viem že ja mam pravdu.
Ako nato?

Annika1987

Majka, toto akoby si napisala o mne. Tiez mam velmi silne sklony pozerat sa na veci z pohladu toho druheho. Vzdy kazdeho pochopim a akoby som sa chcela stavat na jeho stranu. Ale to je klam. Nikoho nelutuj, o nikoho sa ty neboj. Pretoze nikto to nepotrebuje. Skus sa na ludi trosku pozerat ako na superov, ktori stoja proti tebe. Lebo ono to tak v realnom zivote aj je. A ty bojujes za svoju stranu. Nikomu neublizis, neboj. Nie su to deti, ani stari bezbranni ludia. Su to vsetko dospeli, a ty za nich nenesies ziadnu zodpovednost. Nelutuj nikoho. Su tvrdsi ako ty.

Majka878

Mne aj dosť zaleži na pocitoch inych ludi. Akoby mi ich bolo ľuto im niečo protirečiť, nechcem aby sa citili trapne a preto radšej zo seba spravim blbca že si myslim svoje ale nepoviem to. Aby s aten druhy človek necitil trapne.

Annika1987

Tiez som bola taka. Ale uvedom si, ze tomu cloveku, ktoreho mas prave oproti tebe, na tebe ani za mak nezalezi. Je "z ineho tabora", nie je na tvojej strane. Nema s tebou nic. Si prenho nieco, na ukor coho on moze len nieco dosiahnut. Toto som si uvedomila ja. U niektorych ludi zistis, ze su lepsi a zalezi im na tebe, z nich sa stavaju tvoji priatelia. Ale ti ostatni... jednaj s nimi bez sentimentu. Ak to neurobis, uz vtedy ides sama proti sebe. Na tomto svete sa nikto o teba nestara, musis sa o seba starat uplne sama. Vsetci sa staraju o seba. Ty pre nikoho nic neznamenas, na tebe nikomu z nich nezalezi. Cim skor to pochopis, tym skor sa budes vediet ostatnym rovnocenne postavit a ukazat im, ze u teba narazia. Da sa to. Mozno budes chvilu hladat tu spravnu hranicu, ako sa spravat a ako uz nie. Ale naucit sa to da.