neznesitelny otec

Príspevok v téme: neznesitelny otec
aromma

ja to s nim uz nevydrzim. stale robi naprieky. mama to neriesi, proste je ticho a kruti hlavou alebo povie nech jej s tym dame pokoj. je to na nervy, na truc robi, neznasam tie cele dni. neznasam jeho.
napr. mame pri dome okrasnu zahradku, taku malu, staram sa o nu, vidi to, ze tam plejem, sadim kvety, hrabem, polievam vsetko zastrihavam tak si tam proste zacne chodit fajcit a spaky vyhadzuje naschval na zem a medzi tie kvety. ked zacnem vraviet aby to nerobil ved vidi ze to skraslujem tak povie nech drzim hubu a nekotkodakam. alebo v lete ked som v izbe tak ide fajcit na balkon a tak aby mi to islo do izby. ten dym. tak jak tela sedim v teple so zavretym oknom a dverami aby mi nesmradil. inokedy naschval fukne dym do tvare, neodtiahne cigaretu a tak ja sa stale len presuvam.napr. na terase. mozno si poviete tak odid z tade ale ked si tam nanosim knihy alebo co tak to nie je jednoduche dokola sa so vsetkym niekam presuvat. teraz cez vianoce vie ze idu rozpravky a chceme si ich so sestrou pozriet, tak nie, naschval zrovna v tej chvili pride a prepne tie debilne kriminalky alebo thrillery, takze prvy sviatok vianocny a u nas sa z telky ozyva strelba a nadavky.zda sa to ako hluposti ale uz kolkokrat od bezmocnosti sa rozplacem. nemam dokoncenu ani strednu este nemam kam ist a nechcem ist z domu kvoli tomu, nieto niekam do panelaku ked tu mam svoje zvierata a zahradu.

0369Smile9630

ahoj aromma. :) viem si predstaviť, že ťa to asi psychicky deptá, keď sa tvoj vlastný otec k tebe takto chová. :/ ale ja by som ti poradila sa rozhodnúť, že to nebudeš brať vážne. zameraj sa na niečo iné, napr. na školu, na kamarátky alebo pod. a nemysli na to a skús byť aj veselá alebo sa aj usmievať a nedávaj ocovi najavo, že ťa to štve. :) určite nevymýšľaj so sťahovaním, ešte si mladá, celý život máš pred sebou a 500-krát sa môžeš odsťahovať..máš na to veľa času. :) ;) maj sa pekne a maj trpezlivosť! :))

xxxxxxxxxxxx

dzana tolko nenavisti prenasas na inych koli tomu ze si mala ake take dectvo. Je mi ta luto ale ... Slecna tu pise ze jej otec robi napriek ze si fajci a jej to nevyhovuje atd...ju otec nenuti bozkavat nohy tak neviem co tu utocis.to je uplne ina vec... a je smiesne prirovnavat ma k vasim fotrom :) len som si napisala nazor ze mozno uz chcu byt rodicia sami.nevedela som ze mas len 15. tiez mam otca ktory fajci doma a tiez to neznasam ten smrad ale nejdem sa koli tomu dusovat ze ho neznasam abo neviem co. Je to jeho barak tak nech si fajci preboha. Ked mi tu smrdia spaky tak dvihnem rit a vyhodim ich co je na tom? Furt ked si zapali tak vyjdem otvorim okna do koran a jeho to len nasere ked je vonku zima. Bud rada ze vobec fajci na terase a nie doma ako ten nas... vem dobre ze hucanie do otca nepomoze preto tak pisem ze drzat hubu a krok. Ked som hucala do fotra tak fajcil este viac od nervov takze nejak tak...nereagujte hned podrazdene...

DzanaFX

Aromma nieže upadneš do depresie, pekne ber život pozitívne a aspoň uvažuj tak, že ťa to učí samostatnosti v živote, lepšie si poradíš, možno to teraz tak neberieš ale v staršom veku ako keby si našla..:) Neboj všetko bude dobré, pochopíš o pár rokov, že si trošku vyspelejšia a to ti len pomôže...Veľa šťastia :))

aromma

vidis, to ma nenapadlo v 15tich sa odstahovat kedze je to ich barak:) nie si ty nahodou moj otec?
zvierata mame ale staram sa o nich ja, on ked ide okolo tak ich pohladka ale to je tak vsetko.

DzanaFX

xxxxxxxxxxxx to už čo je za názor prosímťa?? Držať hubu zato, že to nie je jej barák?? Ty si jak moj foter...Čo deti sú načo podľa Teba? Žeby nemali práva ?? A držali krok?? Moj oco raz odo mňa chcel aby osm mu nohy pobozkala, vyhrážal sa mi zabitím..Tak som ho udala a pošiel si posedieť aspoň na tri mesiace. To už kde sme?! Teba tak fasa doma vychovali? Taká diktatúra nemá čo v rodine robiť!! Si nevieš ani predstaviť, čo je ot žiť s takým človekom... Decko sa nerobí na to, aby sa mu len rozkazovalo, ale na to aby ti prinieslo radosť. A keď ty nevieš pochopiť životné radosti a slasti, tak to ťa veľmi ľutujem....Aromma, bohužiaľ, viem ako sa bezohľadne chovajú takí ľudia - rodičia...Môj otec ma nútil robiť do totálneho vysilenia a len sedel, fajčil a buzeroval...Nuž jediná rada - ignorácia...Taký človek si nezaslúži ani trošku tvoje nervy a trpezlivosť...

tpch

xxxxxxxxxxxx, predpokladam, ze zakladatelka temy nie je este dospela, rodicia su povinni ju zivit a starat sa o nu, to, ze ju nechcu, si mali uvedomit pri jej vyrobe, nie teraz zmenit nazor. Rodicom je clovek na cely zivot.

xxxxxxxxxxxx

ozaj nieje to tvoja zahrada urcite neprispievas ani na domacnost a tak...takze treba byt ticho pokial si u nich a akceptovat rodicov je to ich barak nie tvoj...

ajajaja

nateraz ho ignoruj, poznam take povahy s ktorymi sa neda dohodnut ani po dobrom ani po zlom...ignorancia je naozaj jedine co zabera :) vydrz a ked to bude mozne ,tak o par rokov vypadni niekam studovat ,najlepsie na druhy koniec republiky. zelam pevne nervy