Psychiatrické termíny

Príspevok v téme: Psychiatrické termíny
Meretseger

Možno ma s touto témou pošlete do čerta, ale za pokus mi to stojí. Z niekoľkých mojich psychiatrických správ, čo sa mi dostali do ruky, som nebola schopná zistiť význam niektorých pojmov. (Jo, skúšala som aj múdreho Mr. Googla, ale zlyhal buď on, alebo ja.)
Potešilo by ma, keby mi ich vedel nejaký odborník ozrejmiť, ináč mi to asi nedá spávať:)
Jasne, môžem sa spýtať lekárky, ale niektoré sú zo starších správ a - zabite ma - myslím, že sa na ne nedokážem spýtať :-/
Psychomotorika = ? (nie som si istá, čo si pod tým predstaviť)
Floridita = ?
Normoprosexia = ?
Rhexia = ?
Tupá eutýmia = ?

Meretseger

"Rhexis
rex(i)a, roztrhnutie (cievnej steny alebo orgánu)"
Práve som to našla tu na stránke v slovníku - dobré vedieť, že je tu slovník:). Takže už je to jasné. Merci!

Meretseger

Teraz sú to už len dohady, no ale teoreticky by to bolo možné. V začiatku správy je: "Čerstvé prejavy automutilácii neprítomné." Možno to potom chcela ešte zdôrazniť, že ruky vyzerajú normálne (no, keď si odmyslíme tú záplavu jaziev).
Zatiaľ sa uspokojím s týmto, znie to logicky.

Meretseger

Mala som otras mozgu, ale to až potom. V čase, keď bola tá správa písaná, sa mi nič také nestalo. Schizofréniu nemám:)
Citujem zo správy: "Úprava spánku a rhexie."

zewa

Poskodenie alebo prasknutie cievy v mozgu (ked hovorime o psychiatrii). Si myslim. Nemala si uraz hlavy? Nebola ti diagnostikovana schizofrenia?

Meretseger

Chápem a veľmi pekne ďakujem! Možno sa tu zas dakedy niečo vyskytne, potom, ako si skočím pokecať k lekárke:)