stres mi odrovnava travenie

Príspevok v téme: stres mi odrovnava travenie
isabellam

ahojte, mam 27 rokov, a riesim problem s travenim: nikdy nebolo uplne ok, gastro mi zistila poruchu mobility zaludka - je maximalne lenivy. vredy napodiv nemam, ani helikobaktera. nemam anorexiu ani inu poruchu. akonahle som v strese, nedokazem do seba nic dostat a chudnem, som ospala a slaba. co by ste mi radili? je tu niekto taky, komu travenie vypoveda funkciu v narocnom obdobi? pravidelne beriem magne b6, persen, chemiu nechcem, ulmuje ma este viac... mam narocnu pracu, som na seba prisna, neviem poriadne relaxovat. vopred vdaka, ludkovia :)

RNG

Ospala, slaba, chudnutie, to su vsetko znaky aj zleho travenia.
Samozrejme stres ovplyvnuje vsetko v tele, vcitane travenia, ale vseobecne na dobre travenie treba dostatok kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotika, ktore musia tvorit aspon 90% celkovej crevnej flory.

Destresovanie odporucam kazdemu, lebo stres prispieva k stovkam roznych zdravotnych problemov. Nejake navody na to najdete cez Google--Nieco riesia doplnky, nieco je tam aj mechanicke destresovanie.

1angelina23

Ja som to mavala pravidelne na jar a na jesen... teda nie az tak rozsiahle, jednoducho mi az tak nechutilo a mavala som aj bolesti zaludka... minuly rok mi diagnostikovali zapaleny zaludok, brala som lieky asi 5 krat denne vyse troch mesiacov a musim si zaklopat, asi mi pomohli. Tento rok sa mi to neobjavilo. Chod este raz na gastro nech ti spravia endoskopiu.