názorové nezhody medzi dospelými deťmi a ich rodičmi

Príspevok v téme: názorové nezhody medzi dospelými deťmi a ich rodičmi
soňa123

Ahojte. Mnohi z Vas sa mozno najdu uz aj v nazve tejto temy tak ako aj ja. Preco som tu je fakt, ze ma v poslednej dobe trapia rozne otazky v zivote a neviem ci robim chyby ja, alebo moji rodicia, alebo obe strany naraz, resp. je to dosledok generacnyhc rozdielov, ktore su prirodzene. Ide o to, ze mam 26 rokov a uz 8 rokov zijem mimo rodicovskeho domu, aj kvoli skole ale aj preto ze pracujem mimo domu. Cely problem zacala asi pred 5 rokmi, kedy som si nasla priatela. V tom by mozno problem nebol, islo skor o to ze v tom case bol moj priatel v rozvodovom konani, pretoze mu nevyslo jeho prve manzelstvo, kedze jeho byvala manzelka nemala zaujem zakladat si rodinu a zila akosi len sama pre seba a nie pre oboch. Ale nechcem tu rozvadzat tento pribeh. Ide skor o to, ze moji rodicia aj ked to nechcu povedat nahlas maju krive oko na mojho priatela uz aj pre tento dovod. Len aby bolo jasne, som s priatelom uz 5 rok, potichu sme si povedali, ze sa chceme casom zosobasit a symbolicky som dostala aj prsten, inak povedane zasnubili sme sa sposobom, ze sme to este neoznamili rodicom, ale mame v plane sa vziat, ale nie hned do roka a do dna ako je dobrym slovenskym zvykom. V prvom rade si chceme s priatelom kupit byt, aby sme mali priestor na zivot a hlavne na zalozenie rodiny. A tu zacina cely problem. Vzhladom k tomu, ze moj priatel celkom pekne zaraba, snazili sme sa usetrit co najviac financii samozrejme aj spolu so mnou aby sme si mohli zobstarat byt bez hypotekarneho uveru. Rodicia vsak o tom nechcu ani pocut, aby sme si kupili spolocny byt pred svadbou a hlavne vtedy ked nepojdeme rovnakym dielom, lebo ze ked sa budeme rozchadzat tak to bude problem. Podla ich slov je vlastne lepsie zobrat si hypoteku aj na 20 rokov len aby sme isli kazdy rovnakym dielom, alebo urobit predmanzelsku zmluvu aby som v pripade rozchodu nebola bez byvania. Viem, mozno je v tom kusok pravdy, ale som totalne demotivovana a nemam chut hadat sa s nimi. Myslite si, ze je mat partnera, ktory sa chce postarat o to, aby sme si mohli konecne zalozit rodinua nie v podnajme take zle? Mam svojich rodicov rada, ale ked pocujem taketo nazory a v nich kus rozhorcenia ako keby som robila neviem co strasne aj s mojim priatelom a pritom sme slusni ludia, ktori maju snahu zabezpecit svojim buducim detom aspon to, aby sa mali dobre. Som zo toho zufala, prosim Vas povedzte mi, aky mate na to nazor, lebo sa nemam s kym poradit a s rodicmi sa to riesit neda, lebo to vedie len ku neprijemnym situaciam..ďakujem

malickasom

moj nazor je nechod do hypoteky pokial nemusis! co urobis zaviazes sa na 20-30 rokov a budes ju platit z materskej? a co ked sa mu nebodaj daco stane a ty nebudes schopna splacat svoj podiel?
pride mi to z financneho hladiska ako fatalny nezmysel pozicivat si peniaze na nieco na co mam hlavne v dnesnej dobe.
OK zaplati to tvoj partner ktoremu veris, predpokladam ze si ho nejdes vziat s tym ze sa raz rozvediete. Podla mna riad sa svojimi citmi a uzivaj si stastie a neries rozvod a majetkove pomery
ty ho musis poznat najlepsie
vsetci co ti radia maju v niecom pravdu, ja ekonom ti radim neber si hypoteku pokial nemusis radsej s setri peniazky na nieco ine a nesponzoruj nejaku banku a nechaj partnera nech zabezpeci byvani...pripadne sa porad s nejakym pravnikom a uvidis

mimochodom neplette tu krestanov, ti su taki isti ako vsetci ostatni...

??!!??

môžem vedieť v akom pomere (eur) by ste to platili? (bez hypoteky). ešte je otázka či byt stojí 20 000 alebo 90 000.
ale aj tak .nikdy nevieš čo mužovi preblesne hlavou a môžeš vážne skončiť na ulici. je pekné že mu veríš že ho opisuje ako dobráka ale....vždy je tam to ALE čo ak!

jajka001_

ked ide o majetok, je to vzdy komplikovane
tvoj partner vyzera ako velmi dobry clovek
napriek tomu vzdy musis ratat s tym ze veci sa mozu zmenit
financie by ste mali mat spolocne, co sa tyka domacnosti a dietata, ked budes pracovat
ked budes na materskej, ta bude musiet samozrejme zivit on
a co sa tyka byvania...spiste predmanzelsku zmluvu kde sa nejak dohodnete keby bolo keby. je to blbe a neromanticke, ale rozumne. aby si neostala s detmi na ulici, keby mu preskočilo.

soňa123

rozvod dopadol tak, ze jej nechal uplne vsetko, vratane spolocneho zariadenia bytu, a vsetky uspory, pretoze mal vycitky svedomia kvoli tomu, ze odchadza od svojej zeny, aj napriek tomu, ze uz spolu nezili viac ako 2 roky v spolocnej domacnosti. Brali sa ked mali 19 rokov a to preto lebo ich rodicia nechceli prisputit aby rok zili spolu v podnajme bez toho aby boli manzelia, takze na zaklade tlaku okolia sa zosobasili a myslim, ze boli obaja nestastni.
Dakujem Ti Rony.
Akceptujem a vazim si vsetky Vase slova a dakujem za ne, no nechcem aby sa to zvrhavalo na to, ze je moj priatel neviem aki hajzlik. Ano je pravda, ze 5 rokov je v proovnani s 20 rokmi uplne nic, ale prosim nechem pri tejto teme pomyslat na mojho pertnera ako na devianta. Je to z jeho strany myslene dobre.
Myslite si ze by bolo lepsie ak by som si ja zobrala hypoteku a zaplatila polovicu bytu? Ja by som to urobila, ale opat by to ostalo na ramenach muza preto, lebo chcem ist do roka na matersku..to by nebolo spravne riesenie..alebo co si myslite Vy? Opakujem, vazim si kazdy nazor, ci uz pozitivny, alebo negativny!

rony26

ty ho poznas najlepsie, neriad sa slepo radami, ktore vychadzaju z celospolocenskej situacie...ok, mozno aj z vlastnych skusenosti...ale tak uz ma predsa jeden rozvod za sebou, ako to prebehlo? osklbal ju o vsetko?...nikdy s nikym nebudes mat nic zarucene, vzdy je to urcite riziko, ktore treba niekedy podstupit, aby si vedela ci si urobila dobre

ja ako nechapem co sa teraz od neho vyzaduje? ma to teda kupit a napisat cele len na nu ci co?

tpch

Ste spolu 5 rokov a stoji pri tebe. To je sice pekne, ale bohuzial to nie je absolutna zaruka, ze mu o dva roky nedrbne v hlave,nedostane zachvat "hladania seba sameho", zachvat odporu k detom, zachvat chlipnosti pri pohlade na novu zenu a podobne a ty budes na ulici s dojcatom na krku.
(Keby to bol uprimne veriaci krestan, mala by si zaruku aspon toho, ze Bohu slubi, ze bude pri tebe stat v dobrom i zlom po cely zivot. Toto je moje pozorovanie zo zivota.)

soňa123

Ďakujem Vám. Určite si zoberiem Vaše slová k srdcu, jediné čo je mi však ľúto je fakt, že sa to ve veľmi zvrhlo k téme rozvodu, ešte sme ani nezačali a už riešime tému rozvodu :(
Ale aj tak ďakujem..

jajka001_

wreck ma pravdu a pekne to tu rozpisal. ine je, ked vtáčika lapajú...tebe to teraz tak nepríde ale je to iny pocit, ked si uz v tom. závislá na nom, v jeho byte, s dietatom.
skuste to riesit tak aby si v pripade rozvodu neostala bez byvania. a mysli na to ze ludia ktori sa rozvadzaju sa moc v laske nemaju. tam panuje nenavist a tuzba pomstit sa a urvat co najvacsi kus, pokorit toho druheho...presny opak lasky.